Turksat 3A Televizyon ve Radyo Kanallarının Frekans Listesi

Televizyon kanalları 27 ekim 2008’den itibaren Türksat 3A uydusu üzerinden yayın yapmaya başlıyor. Radyo ve TV kanallarının frekansları değişecek. Genel Müdür Özkan Dalbay, bugün yaptığı basın toplantısı ile yenilikleri kamuoyuna duyurdu.

Türksat Genel Müdürü Özkan Dalbay, şirketin Gölbaşı tesislerinde düzenlenen bir basın toplantısıyla, 27 Ekim 2008 saat 02.00 itibarıyla tüm televizyon kanallarının TÜRKSAT 3A uydusu üzerinden, yeni frekansları ile yayına başlayacaklarını duyurdu.

13 haziran 2008’de fırlatılan [1] ve 18 temmuzda işletmesine başlanılan Türksat 3A uydusuna, Türksat 1C uydusundaki yayınların hiç bir değişiklik yapılmadan aktarıldığını anlatan Genel Müdür Dalbay, yeni teknolojili 3A uydusunun yayın kapasitesini % 50 arttırdığını ve data aktarımı ile internet alanında da daha güçlü kapasiteye sahip olunduğunu söyledi.

Çin’in batısından, Avrupa’nın tamamına kadar olan bölgeyi ve Afrika’nın kuzeyini kapsama altına alan Türksat 3A’nın mevcudun üzerinde televizyon yayıncılığı, yüksek çözünürlüklü HD yayıncılığın önünü açmak, hava koşullarındaki değişimlerden en az etkilenmeyi sağlamak gibi özellikleri olduğunu anlatan Dalbay, “çok daha küçük antenlerle, daha kaliteli yayın izlenebilecek” dedi.

3A uydusunun yeni teknolojileri sayesinde, yerel ve bölgesel TV kanallarının altyapı maliyetlerinin azalacağını, işletme ve uydu maliyetlerinin düşeceğini belirten Dalbay, Türksat uydusundan faydalanan televizyon kanalları yayınlarının Avrupa Yayın Birliği (EBU) standartlarında olacağını da not etti.

Dalbay, uydu alıcılarda televizyon kanallarının yeni frekanslarını ayarlamak için yapılması gerekenleri duyurmak için, Tv kanallarında bugünden itibaren yayınlanacak bir spot flim hazırladıklarını, 2 yeni web sitesini yayına koyduklarını söyledi.

Dalbay, Kablo Tv ile TV platformları üzerinden uydu alıcıları ile TV seyredenlerin herhangi bir ayar yapmayacağını, ama müstakil uydu alıcılarıyla şifresiz kanalları seyredenlerin, uydu alıcılarında otomatik tarama yapması gerektiğini belirtti.

Dalbay bir soru üzerine, uydu yayınına çıkmak için kapasite bekleyen yerel ve bölgesel televizyonların yapmaları gereken yatırım miktarını yaklaşık 150 bin euro olarak açıkladı. Televizyon kanallarının Türksat’ın paket yayına dahil olmaları durumunda ise ”uplink maliyet katılım ücreti” alındığını belirtti.

KANAL FREKANSLARI DEĞİŞİYOR
Televizyon kanalları yeni uydu üzerinden yayınlarına devam edecek, ancak 27 Ekim saat 02.00 itibari ile frekansları değişecek. Bu nedenle, yayınları uydu üzerinden alanların yeniden otomatik kanal arama yapmaları gerekiyor. Kullanıcılar frekans ayarlarını kendi uydu alıcıları üzerinden yapabilecekler. Bunun dışından ekstra bir işlem yapılması gerekmiyor.

GÖRÜNTÜ KALİTESİ YÜKSELECEK
Turksat 3A ile ilgili NTVMSNBC’ye konuşan Turksat yetkilileri yeni uydunun özelliklerini ve getirdiği yenilikleri şöyle anlattı:

“Turksat 3A ile birlikte daha fazla kapasiteye ulaşmış oluyoruz, böylelikle dileyen kanallara daha fazla kapasite sağlayabiliyoruz. Ayrıca yeni uydumuzla daha güçlü yayın yapabiliyoruz. Bu iki gelişme görüntü kalitesinin de artması anlamına geliyor. Kapasiteyi arttırdığınızda, ulaştırdığınız database de artıyor. Bu elbette kanalların talebine bağlı. Kullanıcı televizyonlar daha fazla database talep ettikleri zaman, sinyalleri daha güçlü oluyor, daha fazla data aktararak daha kaliteli yayın ulaştırabiliyorlar.

Bir örnek vermek gerekirse bugün 3 megahertzle (MHz) yayın yapan kanallar da var, 4 – 4,5 MHz ile yayın yapanlar da var. Elbette 4,5 MHz ile yayın yapan kanalın görüntü kalitesi daha fazla oluyor. Yeni uydumuzla birlikte, kanallara daha fazla data aktarımı için kapasite sağlayabiliyoruz. Bir başka önemli yenilik de HD (yüksek çözünürlüklü) yayınlarla ilgili. HD yayınlar için en az 9 – 12 MHz frekansta yayın yapmak gerekiyor. Turksat 3A ile bu da mümkün olacak.

PAKET YAYINLAR
Türksat 3A’nın getirdiği bir diğer yenilik de paket yayınlarla ilgili… Paket yayın sistemiyle ayrı ayrı kanalların uyduya gönderdikleri sinyallerden daha fazlasını toplu olarak ve daha güçlü bir biçimde kullanıcılara geri gönderebiliyoruz. Bir transponderdaki (uyduya gelen sinyali alan ve bunu güçlendirerek kapsama alanına geri gönderen uydu üzerindeki ekipman) ayrı ayrı kanal sayısını azalttığınız zaman, transponder daha güçlü bir sinyal veriyor. Bu nedenle kanalların transponderdan ayrı ayrı yaptıkları yayın, bir paket olarak yapıldığında, sinyalin gücü artıyor. Görüntü kalitesi yükseliyor.

Paket yayınların bir başka avantajı da verim artışı. Parçalı yayın yapıldığında, yayınların arasına koruma bandı konulması gerekiyor. Bu da kapasitenin bir bölümünün kullanılamaması anlamına geliyor. Ancak paket yayınlarda böyle bir durum sözkonusu değil. Parçalı yayınlarda tüm kapasitenin yüzde sekseni kullanılıyorsa, paket yayınlarda bu oran yüzde yüz… Bu da uydunun sağladığı kapasitenin daha da artması anlamına geliyor. Bu nedenle, şu an net bir şey söylemek mümkün değil ama ileride kablolu TV kanalarında da bir artış olabilir.

KÜÇÜK ANTENLER DE YAYIN ALABİLECEK
Kapasitenin yükselmesi ve sinyalin artması, uydunun kapsama alanının genişlemesine de katkı yapacak. Böylelikle hem kapsama alanının uç noktalarındaki kullanıcılar yayınları kaliteli olarak alabilecekler, hem de kapsama alanın içindeki kullanıcılar daha küçük antenlerle yayına ulaşabilecekler.

YAPILMASI GEREKEN SADECE FREKANS DEĞİŞİKLİĞİ
Kanalların yeni frekansa geçmesiyle ilgili olarak, kullanıcıların yapması gereken yalnızca frekans değişikliği. Bunu kendi alıcılarından yapabilecekler. Ayrıca bu konuda bizim de bununla ilgili tanıtım yayınımız var. Bununla ilgili tanıtım filmimiz şu anda yayınlanıyor.”

Emre Dağdeviren (Uydu İletişim Uzmanı):
TV KANALLARI YENİDEN AYARLANMALI
“Uydu değişikliğinde her zaman frekanslar değişebilir. Dolayısıyla geçici bazı rahatsızlıklar olabilir ama bunlar kalıcı sorunlar değildir. Önemli bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

Eğer frekanslar değişecekse, uydu alıcısından frekansları değiştirmek gerekiyor. Televizyon kanalları zaten şu anda yeni frekansları ile ilgili yayınlar yapıyorlar. İnsanlar buna göre kanal ayarı yapmak zorunda kalabilirler, bunu da uydu alıcıları üzerinden yapabililer. Zorluk şurada olabilir, sonuçta herkes uydu alıcısının ayarını yapamayabilir. Bu nedenle bir sıkıntı ortaya çıkabilir, yoksa teknik bir sorun olacağını zannetmiyorum,

‘HD’ YAYINLARI TEŞVİK EDER
Yüksek çözünürlüklü (HD) yayın için daha fazla kanala, daha fazla frekans spektrumuna ihtiyacımız var. Turksat 3 A daha fazla frekans spektrum sunuyor. Dolayısıyla HD yayını konusunda yayıncıları teşvik edeceğini söyleyebilirim. Ancak HD yayının yaygınlaşması için bu yeterli değil. Bunun için üç temel sorun var. Bunlar; teknik sorunlar, parasal sorunlar ve spektrum sorunları. Yeni uydu ile spektrum sorunu çözülmüş oluyor. Geriye teknik ve mali sorunlar kalıyor ve tabii HD programların çekilmesi. Çünkü HD yayın yapmanız için önce HD program çekmeniz lazım. Yoksa mevcut yayınları HD’ye çevirerek yayınlarsanız, ki o da olabilir, hiç bir kalite artışı görmezsiniz.

TELEFON VE İNTERNET İLETİŞİMİ DE GELİŞİR
Böyle güçlü ve yeni bir uyduda çok fazla telekomünikasyon yükü taşınacağını ben sanmıyorum. Bu tabii Tüksat A.Ş.’nin bilebileceği bir iş ama diğer uydularda televizyonların boşalttığı kanallarda, telekomünikasyon operasyonları yapılacaktır. Daha önceki uydular telekomünikasyona yönelir, bu da telekomünikasyonun kalitesini ve gücünü arttırır. O zaman da tabii telekomünikasyona çok daha fazla olanak sağlanacaktır. Bu da daha fazla spektrum ayırabildiğiniz için interneti hızlandırır, mobil telefonu hızlandırır. Bunun içinde 3G de dahil.”

DOĞUŞ YAYIN GRUBU’NUN YENİ FREKANS AYARI

NTV, CNBC-e, NTV Spor, e2 ve Kral TV’yi yayınlarını uydu antenleri üzerinden izleyen kullanıcıların kullanmaları gereken frekanslar da değişiyor.

Yayınlar, 27 Ekim saat 02.00’den itibaren Türksat 3A uydusu üzerinden 11054 MHz frekans, yatay (horizontal) polarizasyon ve 30000 ksym/s sembol oranı (symbol rate) 5/6 FEC değerleri ile izlenebilir.

AVRUPA’DAKİ NTV İZLEYİCİLERİ İÇİN FREKANS AYARI
Avrupa’daki izleyicilerimiz için NTV BATI’nın yeni frekans bilgileri de belli oldu. Bunun için 12643 MHZ, yatay (horizontal) polarizasyon,sembol oranı(symbol rate) 5/6 FEC 4800 KSYM/S, FEC:5/6 ayarlarının yapılması gerekiyor. (ntvmsnbc)

Teknik destek için: 0212 630 17 00
(Pazartesi gününden itibaren)

27.10.2008 Televizyon Kanalları Frekans Listesi

PAKET ADI                      (BOUQUET NAME) KANAL ADI  (CHANNEL NAME) FREKANS (FREQ.) (MHZ) SEMBOL ORANI (SYMBOL RATE) (MSYM/S) FEC POLARİZASYON    (POLARIZATION) KAPSAMA ALANI   (COVERAGE AREA)
* TÜRKSAT TANITIM DİJİTAL (BATI)  OTOMATİK TARAMA 12731 3333 3/4 V – DİKEY BATI (WEST)
STV  PAKET (BATI) STV 10960 13000 5/6 H-YATAY BATI (WEST)
MEHTAP TV
YUMURCAK
S HABER
HAZAR TV 10969 2400 5/6 H -YATAY BATI (WEST)
KANAL D PAKET KANAL D 10970 30000 5/6 V-DİKEY BATI (WEST)
NTV PAKET NTV 11054 30000 5/6 H-YATAY DOĞU(EAST)
CNBC-E
E2
NTV SPOR
KRAL TV
TRT  PAKET DOĞU TRT 1 11094 24444 3/4 H -YATAY DOĞU (EAST)
TRT 2
TRT INT
TRT 4
TRT 5
TURKSAT BATI  PAKET 1 ÇAY TV 11096 30000 5/6 V -DİKEY BATI (WEST)
DOĞU TV
POWER TV
RUMELİ TV
TATLISES TV
EXPO CH.
NATURAL LİFE
FASHIONE TV
NR1 TV
FLASH TV
KARADENİZ TV
KIBRIS ADA TV
YABAN TV
HABERTÜRK  PAKET HABERTÜRK 11194 7200 3/4 H-YATAY BATI (WEST)
KANAL 1
BRT INT 11524 4557 3/4 V -DİKEY BATI (WEST)
İCTİMAİ TV 11554 2916 2/3 H -YATAY DOĞU -EAST
TRT TÜRK ASYA 11581 4444 3/4 H -YATAY DOĞU -EAST
AZER TV 11607 3750 2/3 H -YATAY DOĞU -EAST
ATV DOĞU 11628 6666 5/6 H -YATAY DOĞU -EAST
KANAL TÜRK PAKET KANAL TÜRK 11642 10370 5/6 H-YATAY DOĞU(EAST)
SES TV 11712 2963 3/4 V – DİKEY BATI (WEST)
DIJITURK PAKET JOJO (şifreli) 11729 15555 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
LİG TV (şifreli)
DIGI (şifreli)
İZ TV (şifreli)
ACTIONMAX (şifreli)
MAX TV
ASK TV
TÜRKMAX (şifreli)
KANAL AVRUPA KANAL AVRUPA 11742 2965 5/6 V-DİKEY BATI (WEST)
HALAY
BERAT
TÜRKSAT  DOĞU PAKET 1 TÜRKSAT TANITIM 11746 27500 5/6 H-YATAY DOĞU(EAST)
AL JAZEERA TV
AL JAZEERA TV ENG.
ASU TV
ORDU 52 TV
KANAL 55
KANAL 58
TEMPO TV
KANAL 7 DOĞU 11777 4800 5/6 H-YATAY DOĞU(EAST)
KANAL D  PAKET (BATI) EURO D 11804 24444 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
CNN TURK
EURO STAR
DREAM TV
DA VINCI LE (şifreli)
GS TV
BJK TV
POWER TURK
FIX TV
PASSION TV (şifreli)
DREAM TURK (şifreli)
FB TV
TNT
KANAL 7 PAKET (BATI) KANAL 7 İNT 11830 7200 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
TVT
ÜLKE TV
TÜRKMEN TV 11839 4444 3/4 V – DİKEY BATI (WEST)
SMART TV  PAKET SMART TV 11845 4444 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
AKILLI TV
CLUP TEST
TARAFTAR TV
TGRT EU 11857 3150 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
KANAL D – D SMART DOĞU PAKET DISCOVERY C TUR (şif) 11862 27500 5/6 H-YATAY DOĞU-EAST
ANIMAL PLANET(şifreli)
COMEDY SMART(şifreli)
FAHION TV
MOVIESMART
CIVILISATION WORLD (şifreli)
SCIENCE (şifreli)
TRAVEL & LI
CARTON NET (şifreli)
MOVIES 24 (Şifreli)
MOVIES 24 E (Şifreli)
EUROSPORT
SİNEMA TV A
KANAL D
STAR TV
TV 8 11870 8888 3/4 V – DİKEY BATI (WEST)
FOX TV 11879 2815 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
ART DOĞU 11885 2960 3/4 H – YATAY DOĞU(EAST)
ANS TV 11894 2400 5/6 H – YATAY DOĞU(EAST)
STV TÜRKİYE 11906 4800 5/6 H – YATAY DOĞU(EAST)
AYNA TV 11912 3333 5/6 H – YATAY DOĞU(EAST)
TRT  PAKET BATI TRT 1 11919 24444 3/4 V – DİKEY BATI (WEST)
TRT 2
TRT INT
TRT 3(07-18)-TRT GAP
TRT 4
KANAL D PAKET KANAL D 11938 27500 5/6 H – YATAY DOĞU(EAST)
KANAL B 11944 4444 5/6 V-DİKEY BATI (WEST)
D TV 11949 2177 3/4 V-DİKEY BATI (WEST)
KIBRIS GENÇ TV  PAKET KIBRIS GENÇ TV 11953 2980 3/4 V-DİKEY BATI (WEST)
MMC TÜRK
ART BATI 11957 2960 3/4 V-DİKEY BATI (WEST)
SHOW TV DOĞU 11964 5925 3/4 H-YATAY DOĞU(EAST)
FOX TV DOĞU 11973 7200 3/4 H – YATAY DOĞU(EAST)
TGRT  PAKET (DOĞU) TGRT Pazarlama 11981 5200 5/6 H – YATAY DOĞU(EAST)
TGRT Haber
KANAL TÜRK 11991 3125 3/4 H-YATAY DOĞU(EAST)
TÜRKVİZYON  PAKET DÜĞÜN TV 11996 26000 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
TÜRKSHOP
M ON
MAVİ KARADENİZ
GENÇ TV
AS 10 SPOR
YOL TV
MANOLYA TV
GERÇEK TV
KANAL T
TV 5 INT
KANAL 12
TEMPO
DEM TV
TÜRKSHOW
HAYAT TV
TÜRKSAT DOĞU PAKET 2 MORAL 12015 27500 5/6 H-YATAY DOĞU(EAST)
KANAL 35
AB TV
BENGÜTÜRK TV
BERAT TV
MMC TV
KANAL 13
BUSINESS CH.
MTV PAKET MTV 12129 4000 5/6 H-YATAY DOĞU(EAST)
NİCKELODEON TV
TÜRKSAT BATI PAKET 4 KON TV 12130 27500 5/6 V-DİKEY BATI (WEST)
SHOPPING TV
HALK TV
KAÇKAR TV
YILDIZ TV
TOPRAK TV
KANAL 67
AKS TV
HAMSİ TV
KRAL KARADENİZ TV
ULUSAL TV
ANTALYA TV
DİGETTE TV PAKET İPLAY 12139 11111 5/6 H-YATAY DOĞU(EAST)
İLAN
KANAL 6
İMAN
ESİN
DENGE
EKİN
BLİNKO
MZE & 1ST TV 12589 3000 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
CINE 5  PAKET CINE 5 12592 8888 3/4 H – YATAY BATI (WEST)
GALA
VİVA
SÜPERSPORT
RUSTAVI 2 12593 2500 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
AZAD TELERADIO 12601 2800 5/6 V-DİKEY BATI (WEST)
KANAL A 12601 4400 3/4 H – YATAY BATI (WEST)
GEORGIAN TV 12605 2962 3/4 V – DİKEY BATI (WEST)
IMEDI TV 12609 3700 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
STAR PAKET OLAY TV 12607 2950 5/6 H-YATAY BATI (WEST)
BUKET TV 12612 4800 5/6 H-YATAY BATI (WEST)
TURK Ç
ATV DİJİTAL PAKET BATI ATV 12615 4800 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
TÜRK Ç
YENİ ASIR TV 12620 2400 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
MPL TV 12632 2222 5/6 V -DİKEY BATI (WEST)
KANAL BİZ 12636 3125 3/4 V-DİKEY BATI (WEST)
EGE TV 12640 2400 7/8 V-DİKEY BATI (WEST)
NTV BATI 12643 4800 5/6 H-YATAY BATI (WEST)
TV NET 12644 2960 5/6 V-DİKEY BATI (WEST)
SKY TURK 12650 4250 5/6 H – YATAY BATI (WEST)
SHOW TV  (Batı) 12656 4444 5/6 H – YATAY BATI (WEST)
24 TV PAKET 24 (DİNAMİK TV) 12679 8888 3/4 V – DİKEY BATI (WEST)
STR
TÜRKSAT BATI PAKET 2 G.ANTEP OLAY TV 12685 30000 5/6 H – YATAY BATI (WEST)
TV NET
KANAL B
HİLAL TV
SES TV
VATAN TV
EGE TV (TEST)
AKSU TV
MAVİ KARADENİZ
TEMPO TV
KANAL T
TÜRKSAT TANITIM 12729 30000 5/6 H -YATAY BATI (WEST)
TÜRKSAT BATI PAKET 3 ATA TV
MELTEM TV
ÖZLEM TV
MESAJ TV
MARMARA TV
KADIRGA TV
CEM TV
SU TV
DOST TV
AIRPORT TV
BUSINESS CH.
TV 5
6 NEWS

27.10.2008 Radyo Kanalları Frekans Listesi

PAKET ADI                      (BOUQUET NAME) RADYO  ADI  (RADIO NAME) FREKANS (FREQ.) (MHZ) SEMBOL ORANI (SYMBOL RATE) (MSYM/S) FEC POLARİZASYON    (POLARIZATION) KAPSAMA ALANI   (COVERAGE AREA)
STV  PAKET (BATI) BURÇ FM 10960 13000 5/6 H -YATAY BATI (WEST)
DÜNYA RADYO
AKRA FM
MORAL FM
MARMARA FM
RADYO 15
HAZAR TV BURÇ FM 10969 2400 5/6 H -YATAY BATI (WEST)
HAZAR FM
INT
NTV PAKET KRAL FM 11054 30000 5/6 H-YATAY DOĞU(EAST)
TRT PAKET DOĞU RADYO 1 11094 24444 3/4 H -YATAY DOĞU (EAST)
RADYO 3
RADYO GAP
RADYO 2
RADYO 4
TURİZM RADYO
VOT WORLD
TSR TÜKÇE
VOT WEST
VOT EAST
ANTALYA RADYO
ÇUKUROVA RADYO
ERZURUM RADYO
TRABZON RADYO
TÜRKSAT BATI PAKET 1 NR1 RADYO 11096 30000 5/6 V-DİKEY BATI (WEST)
RADYO KLAS
MPL TV MPL RADYO 11163 2222 5/6 V -DİKEY BATI (WEST)
HABERTÜRK PAKET HABERTÜRK RADYO 11194 7200 3/4 H-YATAY BATI (WEST)
POP TÜRK
BRT INT RADYO 11524 4557 3/4 V -DİKEY BATI (WEST)
KANAL TÜRK PAKET KANAL TÜRK RADYO 11642 10370 5/6 H-YATAY DOĞU(EAST)
DİJİTÜRK  PAKET POWER FM (şifreli) 11729 15555 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
POWER TURK (şifreli)
TEST
MASAL RADYO (şifreli)
KANAL 7 DOĞU RADYO 7 11777 4800 5/6 H – YATAY DOĞU (EAST)
KANAL 7  PAKET RADYO 7 11830 7200 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
RADYO ;
RADYO ,,,
TGRT HABER TGRT FM 11857 3150 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
STV (DOĞU) BURÇ FM 11906 4800 5/6 H – YATAY DOĞU (EAST)
DÜNYA RADYO
S HABER RADYO
TRT  PAKET BATI RADYO 1 11919 24444 3/4 V – DİKEY BATI (WEST)
RADYO 3
RADYO GAP
RADYO-2 TR
RADYO-4 TR
TURİZM RADYO
VOT WORLD
TSR TÜRKÇE
METEOROLOJİ
VOT WEST
VOT EAST
KIBRIS GENÇ TV PAKET FİRST FM 11953 2980 3/4 V – DİKEY BATI (WEST)
AVRASYA TV BATI RADYO ***** 11957 2960 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
SHOW TV DOĞU ALEM FM 11964 5925 3/4 H – YATAY DOĞU (EAST)
TGRT PAKET (DOĞU) TGRT FM 11981 5200 5/6 H – YATAY DOĞU (EAST)
TURK1C2A0005
TÜRKVİZYON  PAKET SÜPER FM 11996 26000 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
METRO FM
DEM RADYO
KÜPE FM
TÜRKSAT BATI PAKET 4 KAÇKAR FM 12130 27500 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
RİZENİN SESİ
YÖN FM
CINE 5  PAKET RADYO VIVA 12592 8888 3/4 H – YATAY BATI (WEST)
NOSTALJİ TÜRK
SHOW RADYO
RADYO 5
ATV  PAKET(BATI) RADYO CITY 12615 4800 5/6 V – DİKEY BATI (WEST)
RADYO .
MPL TV MPL RADYO 12632 2222 5/6 V -DİKEY BATI (WEST)
24 TV PAKET RADYO ABC 12679 8888 3/4 V -DİKEY BATI (WEST)
TÜRKSAT  BATI PAKET 2 SEYR FM 12685 30000 5/6 H-YATAY BATI (WEST)
GÖZYAŞI FM
TÜRKSAT  BATI PAKET 3 POLİS RADYOSU 12729 30000 5/6 H-YATAY BATI (WEST)
RADYO MAYDONOSE
MELTEM RADYO
RADYO İLAÇ
RADYO 2000
MEDYA FM
MELTEM RADYO
CEM RADYO 9
RADYO AS
Bu yazı Güncel Haber kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Turksat 3A Televizyon ve Radyo Kanallarının Frekans Listesi için 2 cevap

  1. erdem der ki:

    bunlar en son hd sistemi dimi sonr yanlış olmasın lütfen cvp verin:d:)

  2. naşide türkdoğan der ki:

    bu kanal düzenleme olayını hiç çakmadım.yapanda servis parası istiyor bari bi iş yapıçaksınız uçunda mani olmasın.bak şimdi tv izlemiyorum çünki kanal yok…yüüklmeyide yapamıyorum zaten

Bir Cevap Yazın