Türkçe Ücretsiz Ofis Programı OpenOffice.org 3.2.1 Final

OpenOffice.orgOpenOffice , açık kaynak kodlu, gelişmiş, dünya çapında yüzbinlerce kurum ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan Türkçe ücretsiz bir ofis yazılımıdır. Kullanıcı arayüzü, diğer ofis yazılımlarına oldukça benzer. Özellikle Microsoft Office kullanıcıları, bir kaç dakika içinde OpenOffice.org’u kullanmaya başlayabilir, arayüzüne çok kısa bir zaman içinde alışabilir. Buna rağmen, OpenOffice.org tamamen ücretsizdir ve serbestçe dağıtılabilir. Portable (kurulumsuz) sürümünü seçerek bilgisayarınıza kurmadan ofis dosyalarınızı düzenleyebilirsiniz.

OpenOffice aşağıdaki programları içermektedir.
Writer (Metin ve HTML düzenleyici)
Writer Wordtürkçe

Calc (Excel tarzında bir uygulama)
Calc Excel

Draw (Vektörel çizim modülü)
Draw Vektörel çizim modülü

Base (Veritabanı istemi
Base Veritabanı istemi

Impress (Sunum programı)
Impress Sunum programı

Math (Formül düzenleyici)
Math Formül düzenleyici

Fonksiyonellik ve özellikleriyle OpenOffice.org, MS-Office gibi iyi bilinen ücretli ofis paketleri ile uyumludur.

OpenOffice.org yardımıyla bir çok MS Office dökümanını (Word, Excel, Powerpoint) açabilir, değiştirebilir, MS Office veya OpenOffice.org formatında kayıt edebilirsiniz. Temel farklılık, OpenOffice.org bu dökümanlardaki makroları çalıştırmaz. Fakat bu dökümanları tekrar Ms Office altında açmak isteyebileceğinizi göz önünde bulundurularak makroları saklar.

Download OpenOffice.org 3.2.1 – Final Türkçe  | OpenOffice.org 3.2.0 Final ingilizce

Download OpenOffice.org Portable 3.1.1 ingilizce

Bu yazı Program indir kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Türkçe Ücretsiz Ofis Programı OpenOffice.org 3.2.1 Final için 1 cevap

  1. bedava ofis programı der ki:

    merhaba vermiş olduğunuz ofis programı harika ücretsiz olması ve microsoft ofis proğramın aratmaması gerçekten çok hoş türkçe menülü bu ofis programını mutlaka deneyin.

Bir Cevap Yazın