Sbs 2009 Sınav Soruları ve Cevapları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün yapılan ve tam 1 milyon 300 bin öğrencinin girip ter döktüğü 8. sınıflar seviye belirleme sınavı nihayet sona erdi. Öğrencilere sitres kaynağı olan bu sınavlarda şimdi sıra sınav soruları ve cevaplarını kontrol edip güzel bir lise tercih etmeye kaldı.

SBS, tüm il merkezleri ile yurt dışında Lefkoşa, Trablusgarp, Riyad, Medine, Cidde, Aşgabat, Bakü ve Bişkek’de gerçekleştirildi. SBS, tüm sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle 10.00′da başladı ve 2 saat sürdü. Bu gün yapılan sınav soru ve cevapları.

Öğrencilere sınavda 100 soru yöneltildi. İlköğretim 7. sınıfların sınavı da yarın saat 10.00′da başlayacak ve adaylar 90 soru yanıtlayacak. Yaklaşık 1 milyon 50 bin adayın katılacağı sınav 100 dakika sürecek.

Orta Öğretime Geçiş Sistemi 8. Sınıf Seviye Belirleme Sınavı Soru Kitapçığı (A) indirmek için buraya tıklayınız.

Orta Öğretime Geçiş Sistemi 8. Sınıf Seviye Belirleme Sınavı Soru Kitapçığı [B] indirmek için buraya tıklayınız

Bu yazı Eğitim Haber kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Sbs 2009 Sınav Soruları ve Cevapları için 1 cevap

  1. meliha der ki:

    bence 8 7 6 bütün sorular acaip basitti ben 7. sınıfta okuyorum 8’lerin sorularını çözdüm. benim kendi sınawımda 1 yanlış sosyal çıktı ama full yapabilirdim çok üzüldüm

Bir Cevap Yazın