Pdf Dosyalarını Hızlı Açma – Türkçe Sumatra PDF

Sumatra PDF

Sumatra PDF, küçük boyutlu, açık kaynak kodlu ve ücretsiz aynı zamanda çok hızlı PDF dosyası görüntüleyicisidir. USB diskler içinde çalışabilmekte ve belgelerinizi çok hızlı bir biçimde açabilmektedir.

Özellikler :

Küçük boyutlu olmasının yanında hızlı başlangıç zamanına sahiptir, açmak istediğiniz .PDF biçimli belgeleri çok hızlı açar.

Sık kullanılanlar ya da yer imi desteği bulunmaktadır, eğer bir PDF belgesi yer imi desteği ile oluşturulmuşsa, belge açıldığı anda ekranın sol tarafında yer imlerinin otomatik olarak göründüğünü fark edeceksiniz.

Sisteme kurulum gerektirmeyebilir, bu nedenle .zip arşivi olarak kendi sitesinin
yükleme
sayfasından edinebileceğiniz taşınabilir biçimini USB gibi aygıtlarda da çalıştırabilirsiniz.

Eğer PDF belgesi izin veriyorsa, yani belge şifrelenmemişse ve kopyalama koruması içermiyorsa, PDF belgesi içerisindeki metinleri panoya kopyalayıp daha sonra istediğiniz bir belgeye yapıştırabilirsiniz. Bunu yapmak için arayüzde bir araç yokmuş gibi görünebilir ancak yapmanız gereken şudur; Ctrl tuşuna basılı tutarak kopyalamak istediğiniz metni fare ile seçin, daha sonra CTRL tuşundan elinizi çekmeden C tuşuna basın, bu seçtiğiniz bölümü panoya kopyalamayı sağlayacak, bu içeriği mesela bir Word belgesine yapıştırmak istiyorsanız CTRL+V tuş kombinasyonu ile bunu sağlayabilirsiniz.

PDF belgesi içinde arama yapabilirsiniz.

PDF belgesi içeriğini yakınlaştırabilir ya da uzaklaştırabilirsiniz (zoom özelliği).

PDF belgesini saat yönünde ya da ters yönde çevirebilirsiniz.

Çoklu dil desteği bulunmaktadır, bu diller içerisinde Türkçe de olup, uygulamayı Türkçe kullanma kolaylığı sağlamaktadır.

Sayfaları tek sayfa, çift sayfa, devamlı tek sayfa, devamlı çift sayfa ya da kitap biçiminde gösterme gibi seçenekleri bulunmaktadır.

PDF belgesinin sayfaları arasında rahat dolaşabilmeniz için istediğiniz sayfaya gitmenizi sağlayan, etkin bir sayfa tarayıcısı bulunmaktadır.
Sumatra PDF’yi sisteminizde varsayılan ya da öntanımlı tarayıcı olarak (1.66 MB)

Download Sumatra PDF-1.9 – Kurulumlu.exe |  SumatraPDF-1.9 – Portable

 

Bu yazı Program indir kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Pdf Dosyalarını Hızlı Açma – Türkçe Sumatra PDF için 2 cevap

  1. erdalduman der ki:

    dogalgaz iadeleri listesi nerden ögrenebilirim

Bir Cevap Yazın