Kredi Kartı Senelik Aidat Bedelini Geri Alma (Dilekçe)

Kredi Kartı Senelik Aidat Bedelini Geri Alma

Tabiki yapmanız gerekenler öncelikle dilekce vermektir. Dilekçelerden sonuç alamassanız kredi kartınızı kapatmanızdır ben garanti bankasından kartımı kapattırarak ödemiş olduğum senelik aidat parasını geri aldım. Sonra telefon açarak bana üyelik ücreti olmadan tekrar kredi kartı vermek istediler . Umarım bu dilekceler işinize yarar.

Kredi Kartı ilk kart bedeli iade dilekçesi Bankaya Örnek 1

Kredi Kartı ilk kart bedeli iade dilekçesi Bankaya Örnek 1

………………………………………… BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Bankanızın ……………………tarihinden beri ……………………………… no’lu kredi kartı kullanıcısıyım. Bankanız tarafından hiçbir hizmet karşılığı olmaksızın, kredi kartı aidat bedeli olarak …… YTL hesap dökümüme yansıtılmakta ve şahsımdan tahsil edilmektedir.

Kredi Kart ücreti adı altında para kesilmesinin hukuki mesnetsizliği;

* 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un “Sözleşmedeki Haksız Şartlar” başlıklı 6. maddesine ve 5464 Sayılı Banka ve Kredi Kartları Kanunun 24. maddesine göre bankanızın almış olduğu bu kart ücreti, herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilemeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır.Ayrıca 5464 sayılı yasanın 44. maddesinde yapılan atfa binaen, uyuşmazlıkların Tüketici Hakem Heyeti`nde ve/veya Tüketici Mahkemesi`nde çözümleneceği hüküm altına alınmıştır,denilmektedir.

Konu ile ilgili emsal karar:

* Kocaeli Tüketici Mahkemesi’nin 04/10/2006 tarih ve 2006/368 Karar nolu kararı
* Bu konudaki Kocaeli Tüketici Sorunları Hakem Heyeti`nin haksız alınan ücretin iadesi yönündeki kararı onaylaması emsal teşkil etmektedir.

Her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir. Bu sebeple haksız bir şart içeren sözleşmeler geçersizdir.

Yukarıda açıklanan nedenlerle hakkaniyet ve mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız tarafından şahsıma ait hesaptan kesilerek tahsil edilen ……. YTL kart bedelinin ve daha önce yine aynı nedenle kesilmiş olan geçmiş dönemlere ait kart bedellerinin, diğer haklarım saklı kalmak kaydı ile, en geç 7(yedi) gün içerisinde tarafıma iade edilmesini; bundan sonra da bahse konu kart ücretinin alınmamasını, aksi takdirde hakkınızda Tüketici Hakem Heyeti`ne iade için müracaatta bulunulması ve her türlü yasal yollara başvuracağımı ihtaren bildiririm.

Tarih :

Ad-Soyad :

İmza :

Adres :

E-mail :

Tel :

_______________________________________________________________
Kredi kartı aidatı iade başvuru dilekçesi Bankaya Örnek 2

Tarih :

…………………….      Bankası Genel Müdürlüğü’ne

KONU: Kredi kartı yıllık ücreti hakkında.

Bankanızın     ………..                  no’ lu kart hamiliyim.

Son ödeme tarihli Hesap Bildirim Cetvelinde yer alan               YTL tutarlı kredi kartı yıllık ücreti talebiniz haksız olup ekteki Hesap Bildirim cetveline itiraz ediyorum.

Talep edilen                     YTL’ yi kredi kart yıllık üyelik ücretinin bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu dilerim.

Ad ve Soyadı

İmza:

Adres.

__________________________________________________________

DİKKAT!

Lütfen ekteki dilekçeyi İADELİ-TAHHÜTLÜ postaya veriniz. Yanıt almadığınız veya olumsuz yanıt aldığınızda posta belgesi ve ekteki dilekçeyle bizzat Kaymakamlığınıza başvurunuz.

UNUTMAYINIZ ! EN ÖNEMLİ TEPKİ, SİZİN TALEPLERİNİZE UYMAYAN MAL VE HİZMET SUNANLARLA TÜM İLİŞKİLERİNİZİ KESMEKTİR:
Kredi kartı aidatı iade başvuru dilekçesi Kaymakamlığa Örnek3

………………Kaymakamlığı

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığına

Başvuran       :

Karşı taraf     :

Konu             : Kredi kartı yıllık ücretinin iadesi hk.

Olay              :                                                            No’lu kredi kartı sahibiyim. Kredi kartımdan yıllık kart aidatı olarak               YTL.olarak kesilmiştir. Kredi kartı slipi ektedir.

Dayanak  : Karşı taraf ile aramızda tanzim edilmiş bir kredi kartı sözleşmesi imzalanmış, ancak bir kopyası elime verilmemiş ve bu nedenle okunamamıştır. Sözleşme şartlarından olan üyelik ücretinden bilgim yoktur.

* 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. Maddesi gereğince bu sözleşme:

–   Önceden hazırlanmış, standart sözleşmedir.

–   Sözleşme koşulları benimle müzakere edilmemiştir.

* 42-10-B/980 sayılı yazısıyla BDDK, 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu’nun 24. maddesinin (4) numaralı fıkrası  “Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle, sözleşmede yer almayan faiz, komisyon ve masraf gibi adlar altında   hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz.” Hükmünü amirdir.

–   Sözleşmede karşı taraf ücret ve faizlerin miktarlarını tek taraflı olarak arttırabilme yetkisini kendisinde tutmaktadır. Bu hüküm de 4077 sayılı yasanın 6.maddesi ve 5464 sayılı yasaya aykırıdır.

– Kredi kartı yıllık aidatları 3 YTL ve 50 YTL arasında değişmektedir. Genel Hukuk ilkeleri gereği  Banka lehine fahiş uygulama olarak görülen bu ücretin taraflar arasında “AŞIRI FAYDALANMA” ya neden olduğu açıktır ve geçersizdir.

* Anayasanın 10. Maddesindeki eşitlik ilkesi gereğince “Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun hareket etmek  zorundadırlar” hükmüne göre; Tokat, Zile TSHH’ ce 08/02/2007 tarih ve 2007/5 sayılı karar ve T.C.Kocaeli Asliye Hukuk Mahkemesinin Esas 2006/65, Karar 2006/368 no’ lu kesinleşen kararları KURULAN BÜTÜN KURUM VE KURULUŞLARI KAPSADIĞI VE BAĞLADIĞI İÇİN verilen kararlar, iade kararı isteyen bütün tüketiciler için uygulanmalı, kurum ve kuruluşlar muhataplarına farklı işlem yapmamalıdırlar.

Bu nedenlerle tahsil edilmiş bulunan         YTL’ nin, tarafıma iade edilmesine karar verilmesini dilerim.

Ad ve Soyadı

İmza  :

ADRES .

EKLER  : Hesap ekstresi

Karşı tarafa gönderilen iadeli- taahhütlü yazı ve alındı belgesi.

________________________________________________________

İsterseniz Buradan Dilekçe Örneklerini World Dosyası Olarak İndirebilirsiniz.

Bu yazı Güncel Haber kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Kartı Senelik Aidat Bedelini Geri Alma (Dilekçe) için 25 cevap

 1. emre der ki:

  çok teşekkürler bakalım parayı albilecekmiyim

 2. mert der ki:

  kardeş ilgin için çok teşekkürler elinden geleni yapmışsın

 3. Abdurrahman der ki:

  bravo herkes senin kadar bilinçli olsa ve hakkını savunsa keşke.

 4. elvan der ki:

  ben yaklaşık 7 yıl garanti bankasının müşterisiyim.bana gene kart aidat bedeli çıkardılar.geçmiş dönemde de paşa paşa ödedim bu tutarları.yukarda ilk sırada yer alan dilekçe örneğiyle hem bu yılki ödemeyi hem de geçmiş yıllardaki ödemelerimi istisnasız geri almam mümkün müdür?çünkü bana 3 ay boyunca 400 tl alışveriş yapma şartı koydular.bana bu konuda yaradımcı olun lütfen.

 5. nurten acar der ki:

  yapıkredi kredi kartı ve maaşımı çektiğim kartımdan ayrı ayrı aidat alındı senelerce geçen ay ikisinide iade ettim kapattım senelerce müşteri hizmetlerine sebebini sordum onlarda bunun halledileceğini söyleyip beni oyaladılar 6aydır hiç birini kullanmadım başka bankadan maaşım yatıyordu çünkü ama yinede kart ücretini bana ödettiler bende bankaya gittim iptal ettirdim ikisinide daha önce dilekçede yazdım geri ödenmesi için sonuç yok ama kartların numarası bende yok banka ikisinide aldı dilekçe yazdım ücret yüzünden diye imzaladım şimdi ben bu ücretleri geri almak için ne yapmalıyım başka çalışırken ilgilenmek bayağı zor oluyor maaşlar karta yatsın istemiyorum korkudan çünkü maaş yatıyor bir bakıyorum 30 35 tl si yok bu ücretleri geri nasılgeri alıcam yardımcı olun kartlarımı iptal edeli 1 ay oldu ne yapıyım

 6. cevdet der ki:

  BU YAZIYI YAZMAK 1 SAATİMİ ALDI DİKKATLİCE OKUYUN. AŞAĞIDAKİ YAZIYI 12 KASIM 2010 TARİHİNDE YAZDIM.

  arkadaşlar ben garanti bankasından kredi kartı aidat bedellerini, vadesiz hesaplardan kesilen hesap işletim ücretlerini
  kuruşu kuruşuna artı yasal faizi ile birlikte geri aldım.
  hem de dokuz senedir benden kesilen kredi kart aidat bedellerini, vadesiz hesaplardan kesilen hesap işletim ücretlerini geri aldım.
  tabii parayı ödemediler. kredi kartıma iade ettiler. kredi kartıma borcum vardı. borcumdan mahsup ettiler.
  Ama vadesiz hesaplardan kesilen hesap işletim ücretlerini ödediler. Uğraşmaya değer, yapmanız gereken internette bahsedilen
  tüketici hakem heyetlerine başvurmak. Ayrıca kart aidat bedellerini ve hesap işletim ücretlerini geri alabilmek için
  masrafım da olmadı.

  Not: Aşırı meblağlarda kredi kartımı kullanan biri değilim. İhtiyaçlarıma göre kullanıyorum. kimi ay geliyor ayda 20 lira,
  kimi ay geliyor ayda 500 lira. bunu yazıyorum ki bu kredi kart aidat bedellerini bana ödemelerinin sebebinin kredi kartımı çok kullandığımdan
  dolayı iade etmediklerini, yasal olmadığı için iade ettiklerini bildiririm. Çünkü bankalar bazı müşterilerine her ay örneğin
  minumun 500 tl harcama yapın biz sizden kredi kartı aidat bedeli almayalım diyorlar, ben bu bahsedilen müşterilerden biri değilim.
  Sadece hakkımı aradım. Paramı geri aldım. Ayrıca kredi kart aidat bedelini ödemeden kredi kartımı kullanmaya devam ediyorum. Size tavsiyem hakkınızı arayın.

  Kredi kartı aidat bedeli iadesi için yapmanız gerekenler:

  1)ilk başta bankanın sizden tahsil ettiği kart aidat bedelini gösterir kredi kartı hesap ekstrelerinizi belgeledirmeniz gerek.
  Kredi kartı hesap ekstrelerinizi attıysanız veya kaybettiyseniz üzülmeyin. Bankanın çağrı merkezini arıyarak size hesap
  ekstrelerinizi e-posta ile ulaştırıyorlar veya bankanın şubesine fakslayabiliyorlar.
  Sadece kredi kartı aidat bedellerinin kesildiği ayın gösterir hesap extrelerini edinmeniz yeterli.
  Mesela kart aidat bedelleri her senenin belli ayında kesilir. mesela ağutos ayında kesilir. eğer üç senelik
  kredi kartınız varsa ağustos-2008,ağustos-2009, ağustos 2010 ayına ait hesap ekstrelerinizi edinmeniz yeterli olacaktır.
  (not:bankalar geçmişe dönük 10 seneye kadar hesap ekstrelerini ellerinde tutmak zorundadırlar.)

  Bankanın genel müdürlüğüne göndermek üzere kart aidat bedeli nin size geri ödenmesi için internette bulunan örnek dilekçelerden
  kendinize uyarlayıp doldurun, postanedan iadeli taahütlü yollayın. Postane tarafından verilen iadeli-taahütlü belgenizi sakın atmayın muhafaza ediniz.
  Size banka tarafından kart aidat bedelinin yasal olduğuna dair
  yazı gönderebilirler veya telefon edebilirler veya bankanın şubesinde sizi bu bedelin alınmasının yasal olduğunu ikna etmeye çalışabilirler. Sakın aldırmayın. Bankanın genel müdürlüğünün adresini internette bulabilirsiniz.
  2)Daha sonra internette bulunan örnek dilekçelerden kendinize uyarlayıp ikamet ettiğiniz veya bankanın bulunduğu şubenin
  ilçesinde kaymakamlıklarda bulunan tüketici hakem heyetine başvurun.
  3) Tüketici hakem heyetine verilecek belgeler:

  -Tüketici hakem heyetine verilmek üzere dilekçe(internetten bulabilirsiniz),
  -kredi kart aidat bedellerinin sizden tahsil edildiğini gösterir hesap ektresi veya önceki senelerde de kart aidat bedeli
  almışlar ise eski dönemlere de ait hesap ekstrelerini,(Not: E-mail adresinize gönderilen kredi kartı hesap ekstreleri de hakem heyetlerince geçerli olmaktadır. Sadece bu ekstrelerde kart aidat bedellerinin sizden tahsil edildiğini göstermesi gerekmektedir. Yani e-mail adresinize gönderilen ekstreyi de yazıcıdan çıktısını alıp hakem heyetine ibraz edebilirsiniz.)
  -Bankanın genel müdürlüğüne kart aidat bedeli nin size geri ödenmesi için gönderdiğiniz dilekçenin fotokopisini,
  -bankanın genel müdürlüğüne iadeli taahütlü gönderdiğiniz dilekçenin postane tarafından verilen iadeli taahütlü belgesi(bu dilekçenin bankaya yollandığını ispat eder ve dilekçeniz bankanın genel müdürlüğüne ulaştığında sizin irtibat adresinize postane tarafından gönderilir.)
  -internette bulabileceğiniz kredi kartı aidat bedellerinin itirazı için emsal teşkil eden tüketici hakem heyeti kararları, sanayi ve ticaret bakanlığının
  kredi kartı aidat bedelinin yasal olmadığını gösterir karar(İnternetten indirip yazıcıyla çıktısını alın)

  Bunları tüketici hakem heyetini verin. Her ihtimale karşı yukarıda bahsettiğim tüketici hakem heyetine verilecek belgelerin birer fotokopisini çekin.

  2 ay içinde hakem heyetinin kararı size bildirilecektir. Büyük olasılıkla karar sizin
  lehinize sonuçlanacaktır. Daha sonra bankadan muhtemelen size telefon edecekler. Kredi kartı aidat
  bedelleri hesabınıza artı bakiye olarak yansıtılacaktır veya kredi kartına borcunuz varsa borcunuzdan mahsup edilecektir.
  Hepsibu kadar.

  Vadesiz hesaplardan alınan hesap işletim ücreti iadesi için yapmanız gerekenler:

  1)ilk başta bankanın sizden tahsil ettiği hesap işletim ücretlerini belgeledirmeniz gerek.
  Bankanın şubesine gidin geçmişe dönük hesap hareketlerini şubenizden isteyin.
  veya aynı bankanın istediğiniz şubesine faxlayabiliyorlar. Hesap hareketlerinizden hesap işletim ücretinin
  alındığını gösteren yerlerin altını çizin ki hakem heyetindekiler rahatça görebilsin.
  Not: bankadan hesap hareketlerinizi isterken size bu hesap hareketlerinizi niye talep ediyorsunuz diye sorarlarsa
  tüketici hakem heyetine ibraz edilmek üzere olduğunu BELİRTMEYİN çünkü eğer belirtirseniz hesap hareketlerinizi
  şubeden size vermek istemeyebilirler, hesap hareketlerinizi talep etmek sizin kanuni hakkınızdır.
  ben son 10 senin hesap hareketlerini almıştım.

  Bankanın genel müdürlüğüne hesap işletim ücreti nin size geri ödenmesi için internette bulunan örnek dilekçelerden
  kendinize uyarlayıp doldurun, postanedan iadeli taahütlü yollayın. Size banka tarafından hesap işletim ücretinin yasal olduğuna dair
  yazı gönderebilirler veya telefon edebilirler veya bankanın şubesinde sizi bu bedelin alınmasının yasal olduğunu ikna etmeye çalışabilirler. Sakın aldırmayın. Bankanın genel müdürlüğünün adresini internette bulabilirsiniz.
  2)Daha sonra internette bulunan örnek dilekçelerden kendinize uyarlayıp ikamet ettiğiniz veya bankanın bulunduğu şubenin
  ilçesinde kaymakamlıklarda bulunan tüketici hakem heyetine başvurun.
  3) Tüketici hakem heyetine verilecek belgeler:

  -Tüketici hakem heyetine verilmek üzere dilekçe(internetten bulabilirsiniz),
  -hesap işletim ücretinin sizden tahsil edildiğini gösterir hesap hareketleri veya önceki senelerde de hesap işletim ücreti
  almışlar ise eski dönemlere de ait hesap hareketleri
  -Bankanın genel müdürlüğüne hesap işletim ücretinin size geri ödenmesi için gönderdiğiniz dilekçenin fotokopisini,
  -bankanın genel müdürlüğüne iadeli taahütlü gönderdiğiniz dilekçenin postane tarafından verilen iadeli taahütlü belgesi(bu dilekçenin bankaya yollandığını ispat eder ve dilekçeniz bankanın genel müdürlüğüne ulaştığında sizin irtibat adresinize postane tarafından gönderilir.)
  -internette bulabileceğiniz hesap işletim ücretinin itirazı için emsal teşkil eden tüketici hakem heyeti kararları, sanayi ve ticaret bakanlığının
  hesap işletim ücretinin yasal olmadığını gösterir karar(İnternetten indirip yazıcıyla çıktısını alın)

  Bunları tüketici hakem heyetini verin. Her ihtimale karşı yukarıda bahsettiğim tüketici hakem heyetine verilecek belgelerin birer fotokopisini çekin.

  2 ay içinde hakem heyetinin kararı size bildirilecektir. Büyük olasılıkla karar sizin
  lehinize sonuçlanacaktır. Daha sonra bankadan muhtemelen size telefon edecekler. Hesap işletim
  ücretleri hesabınıza geri yatırılacaktır.
  Hepsibu kadar.

  ———–
  Size bu ödemeyi yapaken sözleşmenizi yenileme talebinde bulunursa banka, sözleşmenizi yenilemeyin.
  Çünkü yeni sözleşmede hesap işletim ücretini veya kredi kartı aidat bedelini yasal hale getirebilirler.

  Şu anda bankanın kredi kartını hala kullanıyorum ve de kart aidat bedeli ödemiyorum.
  hakkınızı arayın arkadaşlar. ben avukat değilim sadece internette yazanları birebir yerine getirdim ve paralarımı geri aldım.
  beni internette aydınlatan arkadaşlara tekrar tekrar teşekkür ediyorum bu konuda mağdur olan arkadaşlara da bu yazdıklarımın
  ışık tutacağına inanıyorum.

  Not:internette bazı arkadaşlar kart iadat bedellerinin veya hesap işletim ücretlerinin itiraz ının 30 gün veya 3 ay içinde
  tüketici hakem heyetine itiraz etmelerini aksi taktirde itirazlarının geçersiz olacağını belirtmişler fakat bu doğru değil ben 1 sene evvel kesilen
  bedellerden geçmişe dönük 9 seneye kadar kesilen kredi kart aidat bedellerini ve hesap işletim ücretlerini kuruşu kuruşuna geri aldım.
  Borçlar kanununa göre geriye dönük 10 sene tarafınızdan kesilen hesap işletim ücreti/kredi kartı aidat bedellerini geri alabilirsiniz.

  Kart aidat bedeli veya hesap işletim ücretlerinin tarafınıza ödenmesini isterken bankanın genel müdürlüğüne ve tüketici hakem heyetine verdiğiniz dilekçelerinizde hesap işletim ücreti/kredi kart aidat bedelinin yasal faizi ile size ödenmesini dilekçelerinizde belirtin.

  Bu anllattıklarım size zahmetli gelebilir, ama zor değil günde 15-20 dakikamı ayırıp yavaş yavaş yukarki belgeleri toparladım,
  uğraştım ve hakkımı aradım. Sadece sabırlı olun. ben biraz ayrıntılı anlattım kafalardaki soruları en aza indirebilmek için
  ama size tavsiyem internette bu konuyla ilgili sitelere bir de göz atın.

 7. Cagan der ki:

  Merhaba,

  Detaylı anlatım ve bilgiler için çok teşekkürler. Bende hakkımı aramak konusunda ciddi kararlıyım. Burnumdan getirdiler çünkü. Daha önce call center dan itiraz için aradığımda kartınızı kapatmayın ücreti iade edemeyiz ama size 200 TL (iki kartımın ücret toplamına yakın tutar) bonus verelim harcamalarınız hep aynı düzey dediler. Bende bunu veriyosunuz ama benim birşey yapmam gerekiyor mu dedim onlar da hayır dediler. 1-2 ay sonra baktım o verdikleri bonusu kartıma borc olarak yazmışlar aciklama ne dersiniz sözünüzü tutmamışsınız dediler. Bende söz vermedim özellikle telefonda sordum dedim bana bişey yapmanız gerekmiyor dediler dedim. Bu anlattığım konuyu da hakem heyetine taşımayı düşünüyorum cunku bana bunu verirken ücretin iadesi yerine diyip sozunuze bonus oldugunu soylememelerine ragmen sozunuze bonus uygulaması yapmıslar. Bu konudaki itiraz konusunda bana yardımcı olabilecek fikir verebilecek olan varsa simdiden cok minnettar olurum.

 8. kezban der ki:

  iş bankasına bir dilekçe ile 1 aralıkta kart bedelimin tarafıma iadesini istedim. bugün cevap geldi. şartları varmışşşş…o da hesabımdan elektirik su gibi otomatik ödeme talimatı verirsem verirlermiş…o da 3 ay en azından otomatik ödeme olursa…siz böyle bi şey duydunuz mu? eşimin iş bankası maaş hesabından ödeniyor. niye böyle bir şey yapayım ben çalışmıyorum ki dedim.sizce hakkı mı aramaya devam edeyim mi? lanet olsun diyip bırakayım mı peşini. 1 ay sonra taksitim bitiyor kartımı temelli kapattırıcam kesin kararlıyım.

 9. halil ibrahim der ki:

  arkadaşların emeğine sağlık,geçen yıl bankaya itiraz dilekçesi yazdım YKB yıllık bedel tarafıma ödendi,bilgilerinise sunarım,bu yılda 1500 tl lik harcama yaparsam(yersen)bedel alınmayacakmış ;))))

 10. zzelihau der ki:

  merhaba,Kaymakamlıktan kart yıllık aidat iptali için dilekçemi verdim bana takip için bir numara verdiler.Nerden kontrolünü yapabilirim?tşk ler.

 11. erdinç der ki:

  selamlar.2 ay sonra postayla mahkemeyi kazandığım haberi elime ulaştı.kesilen aidat miktarı ekstremden düşüldü.çok teşekkür ederim.okuyan arkadaşlar varsa lütfen yedirmeyin paranızı hakkınızı arayın en fazla yarım saatinizi alıyor

 12. celal der ki:

  Sn. Cevdet rumuzlu arkadaşım allah senden razı olsun ağzına emeğine sağlık ne güzel yazmış ve aydınlatmışsın.Bir o kadar da yazmak ve bizleri aydınlatmak için mesai harcayıp emek vermişsin.Sizden ricam bu kadar işin sonucunda birikmiş 10 yıllık bedeli faizleriyle alabilirmiyiz? Bunu ödemekten banka imtina edebilir mi?yoksa ilk ihtarda öderler mi?

 13. ÖzGüR_YaSiN der ki:

  Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Yarın bu dilekçeleri kullanmam gerekecek aidat yansıtmışlar.

 14. nurgul der ki:

  Merhaba, akbank ta bulunan hesabımdan hesaptan hesap ısletım ucretı yıne hesaptan kredı kartı hesap ısletım ucretı olarak 120 toplam kesıntı yaptılar. Bankayı aradım ıade edemeyız dıyorlar kendılerınce haklı olarak. Bu konuda ne yapmalıyım.

 15. Yusuf der ki:

  Yani Hem Yıllık Kart Ücreti Hem Hesap İşletim Ücreti İçin Aynı Şeyleri Yapıyoruz.Sadece Dilekçe Eki Olarak Yıllık Kart Ücretine Ekstre İşletim Ücretine İse Geriye Dönük Hesap Hareketlerini Ekliyoruz Dimi Yanlış Anlamamışım…İlginize Şimdiden Teşekkürler…

 16. ferdi özsoy der ki:

  kaymakamlığa verecegımız dılekceyı bankaya gonderdıgımız delıkcenın sonucu gelmeden mı verecez yoksa geldıkten sonra mı verecez yoksa fark etmıyomu???

 17. Ali ALTUG der ki:

  Peki önceki yıllarda kestikleri aidatları da geri alabiliyormuyuz?

 18. mustafa der ki:

  Ekstreleri yırttım.ne yapmam lazım

 19. gülayşe der ki:

  öncelikle teşekkürler aydınlatma için. Ben çok uzun zamandır kullanıcıyım. 11 sene oldu sanırım, geriye dönük alabiliyormuyum? bunun için hangi dilekçe örneğini kullanmalıyım?

 20. hilal der ki:

  kapattırdığımız kredi kartımıza yaptığımız ödemeleri de geri isteyebiliyor muyuz

 21. Onur der ki:

  Arkadaslar gecen yıl kredi kartı uyelik ucretine itiraz ettim.35 lira tekrar hesabıma yattı bu yıll ise 55 lira kesildi.Tekrar aynı itiraz surecini uygulamammı gerekiyor ????

 22. fikret der ki:

  bilgileriniz icin tesekkurler benimde bi sorum olacak. takibe girmis fakat tum borclari odenmis ve tamamen kapatilmis kredi kartlari icinde , kullanildigi sure icerisindeki odenmis olan aidatlari geri isteyebiliyomuyuz bu konu hakkinda bilgilendirirseniz sevinirim

 23. kazım der ki:

  kredi kartı kamu takibine girmişse bu kanundan yararlanabılıyor muyuz?

 24. yağmur der ki:

  15 sene oldu sanırım, geriye dönük toptan alabiliyormuyum? bunun için hangi dilekçe örneğini kullanmalıyım?

 25. tuncer der ki:

  olayları aydınlattığınız için teşekkürler

Bir Cevap Yazın