Kpss Sağlık Bakanlığı Memur Alımları Başlıyor Tercihler Yarın

Kamuya 20 bin personel alınacak

Sağlık Bakanlığı, işsizliğin en çok artacağı dönemde 20 bin personel alacak. 2023 yılına kadar iş garantisi verilen 16 bin 272 kişi için başvurular bugün (Pazartesi) başlıyor.
Sağlık Bakanlığı, dünyada yaşanan ekonomik krizin Türkiye’de de etkisini hissettirmeye başladığı bir dönemde ilaç gibi karar aldı. 2009 yılı içinde 20 bin personel almaya karar veren Sağlık Bakanlığı, bu personele işsizlik korkusu da yaşatmayacak.

14 yıllık iş garantisi de var

İlk etapta işe başlayacak 16 bin 272 personelin alımı için başvurular gelecek hafta başlıyor. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Nihat Tosun, 2023 yılına kadar Türkiye’de sağlık alanında çalışacaklara iş garantisi de verdiklerini açıkladı.

Sağlıkta ‘iş’ var

Sağlık Bakanlığı dünyayı kasıp kavuran ekonomik krize meydan okuyor. Diğer sektörlerde işten çıkartmalar yaşanırken, bakanlık bu yıl 20 bin personel alacak.

Küresel ekomomik kriz Türkiye’deki sağlık sektörünü teğet geçiyor. Sağlık Bakanlığı, kriz nedeniyle işsizliğin en çok artacağı beklenen bir dönemde tam 20 bin personel alınacağının müjdesini verdi. Ülkemizde 2023 yılına kadar sağlık alanında işsizliğin yaşanmayacağına dikkat çeken Bakanlık Müsteşar Vekili Nihat Tosun, sağlık alanında çalışacaklara iş garantisi verdiklerini açıkladı.

Başvurular yarın başlıyor

Nihat Tosun’un açıklamalarına göre, bakanlığa sadece Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girip yeterli puanı alanlanlar başvurabilecek. Elemeler en yüksek puan sıralamasına göre gerçekleştirilecek. Başvurular 9-13 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Şubat ayında ilk olarak 16 bin 272 yeni personel sağlık sektörüne alınacak. Haziran ayında da 4 bin sağlıkçı daha işe alınacak. Böylece 2009 yılı içinde 20 bin kişiye istihdam sağlanmış olacak.

Personel dağılımı

Sağlık Bakanlığı’na ilk etapta alınacak 16 bin 272 personelin alanları şu şekilde olacak: 7 bin 407 sağlık memuru, 3 bin 760 hemşire, 2 bin 367 ebe, 30 biyolog, 99 çocuk gelişimci, 832 diş doktoru, 317 diyetisyen, 501 eczacı, 675 fizyoterapist, 284 psikolog, 56 sağlık fizikçisi, 641 tekniker ve 135 araştırmacı. (takvim,haber7)

Bu yazı Kpss kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kpss Sağlık Bakanlığı Memur Alımları Başlıyor Tercihler Yarın için 7 cevap

 1. bahar der ki:

  niye att ile ilgili tek cümle yok? bizi kim mezun etti,niye etti?özeller boş kalmasın diyemi?madem unuttunuz!niye böyle bir bölüm açıyorsunuz? isyanım size;özeller çok zor,kemiriyor insanı.çok zor bişeymi istiyoruz! anlamadım?neyse hiç canımı sıkmayacam 15 yılda geçse atanacamda niye o kadar uzun bir süre…

 2. sibel der ki:

  bencede doğru neden bukadar uzun süre atanıyoruzki boşunamı okuduk biz :@:@

 3. hatice der ki:

  bu sayfada çelişkiler dolu anlamadık alacaklar mı almıcaklarmı benm pek umudum yok bu konuda takmayın arkadaşlar… umut etmeyin artık benm umudum tükendi…:(

 4. ahmet der ki:

  memurluga 2006 da kpss ye girenlerde alınacakmın teşekkkür ederim

 5. arzu der ki:

  slm
  hemsıre alıanacakmış dogrumu bır bılen varmı

 6. elif şimşek der ki:

  ya ark.daşlar nereye başvuracağız. hangi siteye hiç bir bilgi yok bununla ilgili..

 7. ümmügülsüm çamur der ki:

  slm ben isitme engelliyim duymuyorum ben ortaokul mezunluyum etti bu memur özürlu memur olmak istiyorum herseyi icin kolay gelsin insallah a.e.o

Bir Cevap Yazın