İnternet Bağlantısı İçin 3G mi Adsl mi

By | 02 Ağustos 2009

3g adsl
Yeni nesil mobil iletişim hizmeti 3G, halen kullanımda olan ADSL internet bağlantısının yerini alabilir mi?

Ülkemizde de kullanılmaya başlanan 3G teknoloji mobil hayat alışkanlıklarımızı önemli ölçüde değiştirecek. Peki hızlı data aktarımına imkan tanıyan 3G teknolojisi ADSL‘in yerini alabilecek mi? Bu soruya kesin bir yanıt vermeden önce internet kullanım alışkanlıklarını araştırmak gerekiyor. Ayrıca fiyatlar ile ilgili karşılaştırma yapmak ve hızları da masaya yatırmak gerekiyor. işte bilgisayar üzerinden yapacağımız 3G ve ADSL bağlantılarının maliyet ve diğer açılardan değerlendirmesi:

KULLANIM ALIŞKANLIKLARI
Evde çok fazla internet kullanan biri değilseniz ve aylık data kullanımınız 4 GB’ı geçmiyorsa ADSL yerine 3G teknoloji üzerinden internete bağlanmayı tercih etmek mantıklı bir çözüm olabilir. Çünkü aşağıda inceleyeceğimiz fiyatlar genelde 4 GB’a kadar mantımlı çözümler sunuyor. Daha üstü kotalı seçenekler ise ekonomik olmaktan uzak.

Ancak video izliyor, MSN üzerinden videolu sohbetler yapıyor, film ya da müzik indiriyorsanız 3G paketleri size çok pahalıya gelebilir. Bu tip alışkanlıklarınız varsa ADSL kullanmaya devam edin ve 3G’yi unutun (en azından şu anki tarifelerle).

FİYAT
Yazıyı hazırladığımız tarihte en ucuz internet bağlantısı 4 GB kotalı abonelik için 29 TL (geçici süreyle yapılan özel kampanyaları dikkate almıyoruz). Ancak ödeyeceğiniz para bununla sınırlı değil. Hiç konuşma yapmasanız bile telefon hizmeti de almak zorunda olduğunuzdan 10-12 TL’lik bir minimum bedel de sizi bekliyor olacak. Yani ADSL teknolojisi ile internete bağlanmak için toplamda 40 TL gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor.

3g fiyat

3G paketlerine bakacak olursak karşılaştırma olması için 4 GB’lık paketlere bakıyoruz: Turkcell‘de 4 GB’lık paket 39 TL. Vodafone‘da ise bu rakam 3 GB için 50 TL. Avea‘da ise 4 GB için istenen rakam 55 TL (Rakamlar bilgisayar üzerinden 3G bağlantısı sağlandığında ödenecek değerler. Ayrıca USB dungle ile yapılacak kullanımlarda ilk faturada gelecek olan vergiler hesaba dahil edilmemiştir).

Fiyat anlamında 3G paketleri arasında en mantıklısı 39 TL ile Turkcell’in 4 GB’lık paketi olarak görülüyor. Hız taahhüdü bulunmayan bu pakette, uygun donanımla yüksek hızlarda kullanım mümkün olabilir.

Öte yandan gerek TTNET gerekse 3G paketlerinin fiyatları neredeyse aynı (Turkcell için öyle en azından). Ancak ADSL maliyet hesabımızı telefonla hiç görüşme yapmadığınız üzerine kuruyoruz. Aksi durumda telefon faturası da bu maliyetlerin üzerine eklenebilir.

HIZ
İnternet bağlantısında en önemli konulardan biri hız. TTNET’i baz alarak yaptığımız değerlendirmede 8 Mbps üzerinden bir hız değerlendirmesi yaptık. Bu hızın (nisbeten) stabil olması 3G karşısındaki en büyük avantajı. 3G teknolojisi teorik olarak 28.8 Mbps değerlerine ulaşmayı mümkün hale getirse de yoğun bir bağlantıda değil 28.8, 1-2 Mbps değerlere bile ulaşmak biraz zor. Ayrıca hareket halinde iken 3G’nin hızı da önemli oranda düşüyor.

Öte yandan halen kullanımda olan USB modemlerle 7.2 Mbps‘ten daha yüksek hızlarla bağlantı kurmak mümkün değil. Ancak Turkcell Ağustos ayı içinde satışa sunacağı yeni modemi ile 21 Mbps’e kadar hızları destekleyecek. Diğer operatörler içinse henüz yüksek hızlı modemler ufukta görünmüyor.

Yani 3G için ortalama 1 Mbps, ADSL içinse 8 Mbps’e kadar hızlardan söz etmek mümkün. Ancak ADSL’de birçok bölgede 8 Mbps hızının desteklenmediğini belirtmek isteriz. Bazı bölgelerde altyapı sorunları yüzünden ulaşılabilecek en yüksek hız 2 Mbps olarak karşımıza çıkıyor.

DEĞERLENDİRME
Eğer yoğun bir şekilde internet kullanan biri değilseniz, iki üç günde bir 1-2 saat internete girerim, onda da iki-üç sayfa bakar çıkarım derseniz ve interneti sabit bir mekanda kullanmayı düşünüyorsanız 3G sizin için uygun olabilir. Ayrıca 3G’nin mobil olduğunuz heryere taşınabiliyor olması da önem bir artı. Hiç telefon kullanmadığı halde sabit ücret ödemek istemeyenler için 3G seçeneği mantıklı bile görünüyor. Ancak yoğun bir internet kullanıcısıysanız 3G sizin için hiç de uygun olmaz. Çünkü kotayı aştığınızda ödeyeceğiniz paralar sizi ciddi anlamda zorlayabilir. Kaynak(cnetturkiye.com)

CEP TELEFONUNDAKİ GİZLİ ŞİFRELER (MUTLAKA iZLEYİN)

Video yüklenirken lütfen bekleyiniz!

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

174 thoughts on “İnternet Bağlantısı İçin 3G mi Adsl mi

 1. hakan

  3g inanılmaz hızlı herkese tavsiye ederim. ttnet nerden baksa 10 kat daha hızlı diye bilirim. ki bunun garantisini veriyorlar zaten bir sayfayı 1 silese dahi beklemeden açan tek net bence 3g turkcell saygılarımla…

  Reply
 2. gökhan

  peki bu 3g kotayı aşıomu 4 gb bana çok az kotayı aşmam lazım lütfen yardımcı olun

  Reply
 3. hüseyin özcan

  arkadaşlar vın kesinlikle almayın kandırmaca yaptıkları adsl benziyor diye sattılar bana alakası yok. interneti kullanmasınız bile bağlantıda kalsanızda limitden düşüyor. ben 1gb dowloand yapmadan 4 gb doldu diye mesaj geldi ayrıca 39 yerine 51,90 fatura geldi haberiniz olsun. kesinlikle almayın vın.

  Reply
 4. koycu07

  herne olursa olsun internet çok pahalı her eve gerekli ise daha uygun olmalı en azından 25-30 tl yi geçmemeli

  Reply
 5. aysegül

  almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz arkadailar?

  Reply
 6. Eğitim TUBE Post author

  @aysegül
  Hiç tavsiye etmem kardeşim turkcell vınn aldı şimdi çok pişman ilk başlarda hızı normaldi şimdi ise çok yavaş ttnet den şaşmayın derim

  Reply
 7. MERT

  FATURA BİLGİSİ NASI GELİYO AYRINTILIMI HU KONUSA YARDIMCI OLURMUSUNUZ GÖRÜSÜRLEN YERLER AKTARILA BİLİYOMU

  Reply
 8. cuneyt

  4 gb ıcın ılk 3 ay 19 tl dıyolar ılk faturam 2 gb bıle kullanmadan 33 tl geldı bu ay allah kerım

  Reply
 9. cihangir...

  ben üç gün önce türkcell vın aldım.3 gb gitti çocuklara yedinizmi dedim.ben oturup kotrol edeyim. dedim durdugum yerde selam bile vermeden 50 mb gitmiş…anlayacagınız belki yalan dersiniz ama 4 gb 1 haftada bitti…

  şimdi vını sakladımmmm..çünkü limit asarsa daha kötüymüş.bir öpüldük..birdaha öpülmeyelimmm..bence vın mın almayınn..biraz bekleyin.birde sözleşme 2 yıllll..

  Reply
 10. Eğitim TUBE Post author

  Sen gene internete girmişsin benim birader 1 haftada 50 mb harcıyamadı bile çünkü Turkcell 3g sözde vınn hikaye google yazısını sor görüyor (Turkcell,Vodafone,Avea) alırken 2 kere değil 10 kere düşünün derim!

  Reply
 11. DANIEL

  vodafon vın var bızde cok berbat babam almıs cok kötu arkadaşlar vını tavsı etmemnedenı baglantı desen kötu bır vıdeo acacan acarmı acmazmı allah kerım almayın derım gıdın aslanlar gıbı vın allın daha ıyı genelde vın nıda ıs adamları alır cunku sureklı yolda ve dısarda oldukları ıcın onlara gereklı onlarda tabı ne kadar faydallanır kımse bıllemezz.

  Reply
 12. serdar

  teşke 25 tl olaydı almayı düşündüm en idaali turkcell bekleyem bakalım fiyatlar aşagı cekilecekmi cok pahalı şuan

  Reply
 13. serdar

  arkdsalar saolun ben vaz gectim almaktan leptapta kullanacaktım dedigiz gibiyse ben almam saolun tekrarr

  Reply
 14. serdar

  ARKDSALAR KAFAM PATATESE DÖNDÜ BİRİ DİYOR HARIKA BİRİDİYOR BERBAT EN İYİSİ BEN BURDAN VIN TURİZİM OLAYIM

  Reply
 15. karantina

  alın diyenler kesin o firmalar için calisiyolar :)) almayın arkadaslar yalan hepsi cekmiyor hic biri

  Reply
 16. serkan

  arkadaşlar vınn gerçekten güzel oltu gibi 3g olmayan yerde kullanıyorum ve çok memnunum sizin bahsettiğiniz gibi olmuyor 1 ayda 3 gb ulaşamadım bile ve bilgisayar hergün en az 4 saat açık kalıyor ve nöbetlerde en az 11 saat vın çalışır ve açık bir vaziyrtte duruyor ama kota hiç dolmadı
  ben turkcell den memnunum siz nedenlerini araştırın sonra suçlama yapı
  bu ayki faturamda 25,5 ytl geldi
  5 aydayım bunuda hatırlatayım

  Reply
 17. gizem

  arkadaşlar benm hergün 3-4 saat açık old. halde kotam dolmadı ayrıca ilk aylarda 51 civarı gelmesi çok normal zaten vınnı alırken böle olcağına dair bilgilendrdiler biraz yavaş evet ama ben gayette kullanıyorum memnunum tavsiye ederim

  Reply
 18. selahattın

  arkadslar ben duzce kalıcı konutlarda oturuom turkcelın vını alcam acaba 3g hızında cekermı ve bana eg hızında baglandıgını soyledıler bu nasıl kı eg hızı

  Reply
 19. ace nur

  ben de türkcell vın aldım 25gün felan oldu arkadaşlar kesinlikle hiçbir proğram indiremiyorum.şarkı felan dinleyemiyorum dakika tuttum bir dakika olmadan belkide en az 10de defa düşüyor bağlanmaya çalışıyor.aldığım yere gittim söyledim satarken çok iyi ilgilenen insanlar gittiğimde müşteri hizmetlerini arayın bizim yapabilceğimiz birşey yok dediler.sözleşmede imzaladık bilmiyorum neyapcağımı.bilgisayar mühendisi arkadaş var msn görüşürken ben fark etmiyormuşum dakikada farkında olmadanda sürekli kopuyormuşum hiç ama hiç memnun değilim.adsl kablo abonelik uğraşıyorsun ama böyle sorunlarla karşılaşmıyorsunuz.kesinlikle almayın.gerçek böyle inanmıyorum kopmadan memnun olanlar.çevremde vın alan arkadaşlar var hepsinde aynı sorun var benim düştüğüm hataya düşmeyin derim.ancak biz sözleşme imzaladık.ancak müşteri hizmetlerini arayıp şebekeyi kontrol etmelerini söylebilirmişiz yoksa kullanamassanda bu parayı ödeyeceksin malesefff

  Reply
 20. fatih özdemir

  arkadaşler bende vodafone 5gb paketten aldım 24 ay tahaütlü bilmiyorum hatamı yaptım pek memnun değilim ttnet kadar güvenemiyorum hani taşına bilir olmasına özendik 1 kademe enfazla 2 kademe oluyor rahat rahat internete bakamıyorum daha 10 gün olmadı faturanun fazl gelmesinden korkuyorum 3 ay bedava dediler hatta eklemlarda bile bedava diyorlar nesi bedava 5tl cıvarı veri yansıyor valla pişman olduğumu söyleyeyim burdan ttnet varken 3gb iken güncellemeleri açok bırakıyordum akşamake bilgisayarım açık kalıyordu vodafonda 5gb fakat güncellemeleri bile kapattım ne olur ne olmaz bide 3g dışında bağlanırsam faturam farklu gelirmi arkadaşlar enazından bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsun hepinize kolay geldin …. kayisici44@hotmail.com

  Reply
 21. mustafa

  bunun fiyatı ne kadar iyi mi kullanışlımı hiç bi bilgim yok bna yardımcı olusanız sevinirimm:)))

  Reply
 22. recep

  beyler sakın almayın ilq 3 ay 19 tl dediler aldım snra 39 olacaqdı ilq aydan kotayı aşmadım faqat 77 tl geldi hebsi kandırmaca bndn tavsie iptalde ettiremiorm 2 yıl boyunca xS

  Reply
 23. esra

  sakın almayın aldığın 3ay oldu nefret ediyorum.buay 170tl fatura geldi cekmediği halde

  Reply
 24. zehra

  arkadaşlar kafanız karışmasın memnunum diyenlerede inanamayın berbat bişey biz türksel vın aldık 4 gb aldık ama aylık 135 geliyo normalde 39 gelmesi lazımdı 2 aydır yüksek ödüyoz şikayet edelim tüketici mahkeemsine başvuralım çok kesinti oluyo günde en az 10 defa bağlantı kopuyo en iyisi ttnet başkası yok biz iptal etmek istiyoz vını ama sözleşme yaptık iptal edemiyoz edersek 2 yıllık fatura yani 1000 tl ödemek zorunda kalıyoruz sakın alamyın lütfen biz yandık sizler yanmayın el ele verelim şikayet edelim genel müdürlüğe yada tüketici mahkemesine lütfen alamyın hepsi yalan söylüyo video izlemiyoruz müzik indirmiyoz kotayı açmıyoz ne yazıkki yine 135 geliyo müşteri hizmetlerini arıyoz yapıcamız bişey yok diyo anlicanız sahtakarlıkla para kazanıyorlar haram ediyorum ben allah yedirmez işallah iflas ederler batarlar kaç kulun hakkını yiyolar kandırıyolar dişimizden tırnağımızdan rttırıp fatura ödüyoz sahtekarlara zehir zıkkım olsun işallah SAKIN AMA SAKIN VINN ALMAYINNNNNN…

  Reply
 25. fatih özdemir

  arkadaşlar ben iptal ettirmenin yollarına bakacam büyük ihtimal yarın tüketici hakem heyetine baş vuru yapacam bana söylenen bahsedilen hizmetle aldığım hizmet bir değil hızlı dediler yavaş çalışıyor çekim iyi dediler az çekiyor sorunsuz kullanorsınız dediler bağlantıda kopmalar oluyor bağlan dediğin andan itibaren su gibi kota götüryor ttenet kullanırken böyle problem yoktu 14 günde 2.16 gb kotam gitmiş korkudan güncellemeler kapattım msn görüntülü sesli konuşmayı bile hiç açmadım açıkça net bir şekilde belirteyim memnun değilmi tavsiye etmem yolculuk yapan için idare eder yani ttenet gibi olduğunu düşünüp benim gibi aldanmayın satıcı hiç birzaman bunları söylemez imzayı at tamam ttnet varken 2 bilgisayar güncellemeler açok rahattım kapatmazdım bilgisayarları kotam artıyordu şimdi tek bilgisayar güncellemeler kapalı yol yakınken iptal edeceğim memnun değilsen aldığın hizmetten iptal etme hakkın var tek taraflı yapılan bir sözleşme nekadar geçerli olur okumadan imzalıyoruz tekrar söylüyorum almayın esra arkadaşım peki nasıl 170 geldi bu konuda aydınlatırsan sevinirim kotayı aşsan bile belirli bir sınırı olmalı hep tuzaktan başka birşey değil kayisici44@hotmail.com

  Reply
 26. zehra

  SAKIN VIN ALMAYINN TÜRKSEL ALDIK AMA HİÇ MEMNUN DEĞİLİZ HİÇ BİRİDE İİ DEĞİL HERKESTE ÖLE DİYOR PARANIZI DÜŞÜNÜYOSANIZ ALMAYIN VIN ZENGİN İŞİ PARASI BOL OLANLARA YANİİ AYLIK BOŞA 150 TL KAFADAN SİLEN KİŞİLERE YAKIŞIR MEMNUN DEĞİLİZ KANDIRIYOLAR 1 KOTAYI BİLE AŞTIĞIMOIZDA 50 TL BİRDEN YÜKLÜYOLAR FATURALARDA KABARIK GELİYO TAVSİYE ETMEMMM

  Reply
 27. fatih özdemir

  arkadaşlar bu yazıyı başka bir arkadaşın yorumundan aldım bir faydası oldiye düşündüm okumanızı savsiye ederim…..

  bende Turkcell 3G vınn dan şikayetçiyim resmen 56kb lık döneme döndük ama öyle 1 sene sistemin oturmasını bekleyecek değilim en kısa zamanda Tüketici haklarına başvuracam. Araştırdım aşağıdaki madde doğrultusunda bağlantı iyileşene kadar fatura ödememe ihtarı çekeceğim.
  Ayıplı hizmet
  Madde 4/A- Sağlayıcı tarafından bildirilen reklam ve ilânlarında veya standardında veya teknik kuralında tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da yararlanma amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren hizmetler, ayıplı hizmet olarak kabul edilir.
  Tüketici, hizmetin ifa edildiği tarihten itibaren otuz gün içerisinde bu ayıbı sağlayıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, sözleşmeden dönme, hizmetin yeniden görülmesi veya ayıp oranında bedel indirimi haklarına sahiptir. Tüketicinin sözleşmeyi sona erdirmesi, durumun gereği olarak haklı görülemiyorsa, bedelden indirim ile yetinilir. Tüketici, bu seçimlik haklarından biri ile birlikte 4 üncü maddede belirtilen şartlar çerçevesinde tazminat da isteyebilir. Sağlayıcı, tüketicinin seçtiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.
  Sağlayıcı, bayi, acente ve 10 uncu maddenin beşinci fıkrasına göre kredi veren, ayıplı hizmetten ve ayıplı hizmetin neden olduğu her türlü zarardan ve tüketicinin bu maddede yer alan seçimlik haklarından dolayı müteselsilen sorumludur. Sunulan hizmetin ayıplı olduğunun bilinmemesi bu sorumluluğu ortadan kaldırmaz.
  Daha uzun bir süre için garanti verilmemiş ise, ayıp daha sonra ortaya çıkmış olsa bile ayıplı hizmetten dolayı yapılacak talepler hizmetin ifasından itibaren iki yıllık zamanaşımına tabidir. Ayıplı hizmetin neden olduğu her türlü zararlardan dolayı yapılacak talepler ise üç yıllık zamanaşımına tabidir. Ancak, sunulan hizmetin ayıbı, tüketiciden sağlayıcının ağır kusuru veya hile ile gizlenmişse zamanaşımı süresinden yararlanılamaz.
  Ayıplı hizmetin neden olduğu zararlardan sorumluluğa ilişkin hükümler dışında, ayıplı olduğu bilinerek edinilen hizmetler hakkında yukarıdaki hükümler uygulanmaz.
  Bu hükümler, hizmet sağlamaya ilişkin her türlü tüketici işleminde de uygulanır.

  Reply
 28. fatih özdemir

  ARKADAŞLAR ZEHRA ARKADAŞIMIZIN DEDİĞİ GİBİ SAKIN ALMAYIN BİRLİK OLALIM HAKKIMIZI ARIYALIM SES ÇIKARMADIKÇA BU GİBİ FİRMALARA GÜÇ KUVVET VERMİŞ OLUYORUZ ŞİMDİ KOTAMI SORGULADIM 16 GÜN OLDU ALALI 2.26 GB YAZIYOR ONUN DOĞRULUĞUDA MEÇHUL DOĞRU DÜRÜS KORKUDAN KULLANAMIYORUM BİLE KESİN OLAN BİRŞEY VARKİ HİÇ BİR ŞEKİLDE GÜVENMEMEK LAZIM YARIN İNŞALLAH BÖLGEMDEKİ HAKEM HEYETİNE GİDECEĞİM UNUTMAYIN GİDECEK OLURSANIZ İKAMET ETTİĞİNİZ SEMTİN BÖLGENİN HAKEM HEYETİNE BAŞ VURU YAPACAKSINIZ BEN KONAK KAYMAKAMLIĞINA GİTTİM BOŞUNA SIRA BEKLEDİM İKAMET ETTİĞİN BÖLGENİN HAKEM HEYETİNE BAŞ VURU YAPACAKSINIZ DEDİLER …. BİLGİNİZ OLSUN kayisici44@hotmail.com

  Reply
 29. fatih özdemir

  ARKADAŞALAR BEN YARIN HAKEM HEYETİNE BAŞ VURUMU YAPACAM HAKKIMIZI ARAMAZSAK OLMUYOR SESSİZ KALDIKÇA GÜÇ KUVVET KAZANIYORLAR HAKKIMI ARIYACAM SİZLERDE BAŞ VURU YAPACAK OLURSANIZ İKAMET ETTİĞİNİZ BÖLGENİN HAKEM HEYETİNE GİDECEKSİNİZ UNUTMAYIN BAŞKA YER KABUL ETMİYOR

  Reply
 30. osman ufuk

  ya allah aşkına vın vın diyorsunuz türkselin 3g farkı diyorsunuz hiçbişey yok 3 sn arayla kaopuyoz netten allah hepinizi bildiği gibi yapsın ben bana soran herkese çektiğim sıkıtıyı anlatacam anlatacam ki onlarda benim gibi yanmasın allah sizi bildiği gibi yapsın…

  Reply
 31. osman ekmen

  allah belanı versin türksel
  hepsi yalan trkselin 3 g farkıymış

  Reply
 32. osman ekmen

  bu kadar laftan sonra alana ben ve diğer yorumcu arkadaşlar

  Reply
 33. EBRU

  ARKADAŞLAR NOLUR SİZE YALVARIYORUM KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUMMMMMMM !!!!! VINI …ALMAYIN ALMAYIN BEN 4 GB LIK TÜRKCELL VIN ALDIM İLK ÜÇ AY 19 DEDİLER AMA İLK AYNIZ BİRAZ FAZLA GELİR DEDİLER 19 YERİNE 57 TL GELDİ TAMAM DEDİM FATURA DÖKÜMANINDA VERGİLER VAR YIL SONU CART CURT DEDİLER ALLAH’IN BELALARI ÖDEDİM OKEY DEDİM…İKİNCİ FATURAMDAN KORKUYORDUM YİNE FAZLA GELİR DİYE KORKTUĞUMDA BAŞIMA GELDİ FATURA 104 TL..BEN GÜN İÇİNDE ÇALIŞAN VE NETİ EVDE SADECE AKŞAMLARI MSN VE FACEBOOK İÇİN KULLANDIM BU SÜRE ZARFINDA NE DOĞRU DÜZGÜN VİDEO SEYRETTİM NEDE FİLM İZLEDİM YA DA BİR ŞEYLER İNDİRDİM HİÇBİR ŞEY YAPMADIĞIM HALDE BU FATURA GELİYORSA BANA YUHHHHHHHHHHHH DİYORUM ARTIK BUNLAR BİZİ RESMEN SOYUYORLAR MİLYONLARCA KEZ PİŞMAN OLDUM VIN ALDIĞIMA :(((( ALMAK İSTEYENLER SAKIN SAKIN ALMAYIN ..PARA KOLAY KAZANILMIYORRR SOKAKTA BULMUYORUZ ….HER AY KATLIYOR RESMEN FATURA 200 – 300 DESELERDE PAŞA PAŞA ÖDEYECEKMİYİZ YOK ÖYLE YAĞMA KERİZ YOK KARŞILARINDA ..DÖKÜMAN İSTEDİM 2 GÜNE GELİR DEDİLER BAKALIM YİNE NE BAHANE UYDURACAKLARR VINI GÖZLERİNİN ÖNÜNDE KIRMAZSAM BENDE EBRU DEĞİLİMMM ……………………………..ALIRKEN 2 KEZ DEĞİL 1000 DEFA DÜŞÜNÜN SAKIN KABLOSUZ DİYE ALDANMAYIN BİZ YANDIK ALACAK OLANLAR BARİ YANMASINN DİYORUMM..İPTALİ İÇİN SÖZLEŞME FES EDİLEMEZ DİYE BİŞEY DİYOLAR GEÇERLİ BİR SEBEP İSTİYOLARMIŞŞ BU RESMEN SOYGUN YA BU KONUDA FİKRİ OLAN VARSA BİZİMLE PAYLAŞIRSA SEVİNİRİMM….

  Reply
 34. EBRU

  ALMAYIN ALMAYIN ALMAYIN
  BEN NASIL İPTAL EDERİM DİYE DÜŞÜNÜYORUMM ……

  Reply
 35. EBRU

  TÜRKCELLE İLGİLİ TÜM BAĞIMI KOPARACAĞIMMM ARKADAŞLAR T SİNİ BİLE DUYMAK İSTEMİYORUMM ARTIKK HERKESE SÖYLÜYORUM SOYGUNCU BUNLARR…

  Reply
 36. EBRU

  @mustafa
  SAKIN ALMA DERİM ARKADAŞIMMM AKLIN VARSA BAK BU KADAR KİŞİ İÇİNDE KİMSE MEMNUN DEĞİLL ………..ALMA ALMA ALMA SEN BARİ YANMA

  Reply
 37. özgür

  arkadaşlar sakın kotayıo aşmayın ben 4 GB bağlattım vında 6 gb kullandım yani 2 gb aştım 238 tl fatura geldi tavsiye etmiyorum sakın bağlatmayın bi arkadaşımada art arda 2 ay 300 tl geldi kapatmak istiyorum 860 tl istiyolar ayrıca kota çok çabuk doluyo kullanan arkadaşlkar warsa sakın kotayı aşmayın

  Reply
 38. özgür

  arkadaşlar bende kapatmaya çalışıyorum eğer vını kapatacaksanız kalan ay sayısıyla 39u çarpıyorsunuz buda örneğin 24×39 840 tl falan yapıyor ve bu parayı 1 seferde ödemek zorundasınız resmen para tuzağı şarkı indiremiyorm cam açamıyotum program indiremiyorum şimdi vın kullanmnıyorum artık en iyisi ttnet

  Reply
 39. ulubey

  @hakan
  turcell 3g vına kesinlikle abone olmayın arkadaşlar ben oldum ama çok pişmanım ilk 3ay 19tl ödeyeceksiniz dediler ilk ay 120tl ödedim nasıloldug dedim bukadar fark kotayı aştıgımı söylediler 2gb aşmışım oysaki yalan çünkü devamlı kullanmıyorum kalan bakiyelerimi görebilmem için bilgisayarıma sistem kurdurttum nekadar gb kaldıgını görebiliyorum sonraki fatura 150 tl geldi müşteri hizmetlerini aradım aşmadıgım halde kotayı aşmışınızdedi bende sistemin bendede kurulu ve bakiyelerimi görüyorum şuan 0.96 gb kalmıştır diye söyledim ondansonra evt geçmemişsiniz dediler neden ozaman geçmişsiniz diyorsunuz dedim yanlışlık oldugunu söylediler ikigün içinde dönecegiz dediler ama hala dönmediler.ve iptalda etmiyorlar 980tl istiyorlar iptal etmek için resmen insanları sömürüyorlar..arkadaşlar sizde böyle bir hataya düşmeyin

  Reply
 40. derya bozdoğan

  BEEN ÇOK PİŞMANIMMMMM.SAKIN ALMAYINNNN:((((((((((NETİM YOK GİBİ BİŞİ YANİ.HİÇ Bİ İŞE YARAMIYO ATTIĞINIZ HER ADIM KOTAAAAAAAAAA DİKKAT EDİNNNNNN.KARARSIZ ARKADAŞLAR ALMAYIN BEN YANDIM SİZ YANMAYIN:((((((8.BEN NASIL KURTULMAM GEREKTİĞİNİ ARAŞTIRIYORUM BANA YARDIM EDİNNNNNNNNN İMDATTTTTTTTTTTT.

  Reply
 41. fatih özdemir

  ARKADAŞLAR KURTULMANIN YOLLARINA BAKALIM UNUTMAYIN MÜŞTERİ HİZMETLERİ İPTAL KONUSUNDA YARDIMCI OLMAZ . DAVA AÇIN HAKKINIZI ARAYIN ÇOK ÇOK EN KÖTÜ İHTİMAL KAYBETSEN 250TL CIVARI AVUAKT ÜCRETİ ÖDENİRMİŞ SONUÇTA HAKLI OLDUĞUMUZ KESİN.

  BİR KİŞİ DEĞİL BİNLERCE KİŞİ ŞİKAYETÇİ TOPLUMCA HAKLI OLDUĞUMUZ MAĞDUR OLDUĞUMUZ BİR DURUMDAYIZ DAVA AÇALIM SES ÇIKARMADIKÇA KUVVET VERİYORUZ ALMAK İSTEYENLER OLURSA MANİ OLUN ALMASINLAR İYİLİK YAPMIŞ OLURSUNUZ UNUTMAYIN…..
  kayisici44@hotmail.com

  Reply
 42. ömer

  hepinize çok teşekkür ederim ben allacaktım ama artık kesinlikle düşünmüyorum allah kurtarsın sizide

  Reply
 43. ibrahim

  slm yovv bune vımm mı diorsunuz adı vımm kendisi hiçde öyle deyir kanser oldum aldım zaman demişdim bu turcell cokk iyi bir opelatör diye ama simdi öyle düsünmüom vımını all altık nparsan bi talafına sokarsın ve googleye 10dk giriyor facebookkada 30 dk girior msn neyi hiç sorma acmıor bu sayfayıda 1 saatte acdım altık siz düsünün paramı iştersiniz yok size paramara vımmmmmm mış len ne vımıııı azımı biraz bozdum amma azbire

  Reply
 44. ibrahim

  diçde hoş gelmedim kafamı bozdu bu vımmm dnen ciaz kıracam birgisayarı

  Reply
 45. ibrahim

  öylemi yovv 1 2 günde 3 4sayfaya bakarım giderim deseniz 3g vım uygun diorsunuzz ayda 39tl dion türkiyeyi kandırmaa türkiye okuyun haykırlıyorum

  Reply
 46. Wınzade

  SelamunAleykum sevgılı kader arkadaslarım :D:D guluyorum ama sinirimden şimdı 39 luk bır paket yanı 4gb bana tam tamına 231 tl olarak yansıdı hemde ılk ay :D:DD: zehra beKle az beraber bed duamızı edelım sizde AMin dıyın arkadaslar ALLAH BUNLARIN OCAKLARINI SONDURSUN ALLAH BELALARINI VERSIN ALLAH NE BILIM ISTE YA :@:@ Musterı hızmetlerını aradım o sinirle yoq fayda yoq agzıma gelenı soledım hatta o kadar hızlıydımkı bı ara bayan temsılcıye dedımkı suankı konusmalarımız guvenlık acısından kayda alınıyodu dımı dıye sordum oda evet dedı sonra bayandan ozr dılıyerek dedımkı bu kayıdı dınlıyen yonetıcıler İnsallah bu bed dualar sızı ve aılenızı tutarda felaketlere suruklenırsınız dogrumu yaptım bılmıyorum ama canım o kadar yanmıstı bundan kurtulmak ıcın hangı paketteysenız o paketın fıyatını 24 aydan kalan aylara carpıp hepsını bıkerede odeyıp kurtulucaksınız tabı tahutlu yanı 24 ay sozlesmenız varsa kı buyuk ıhtımalde herkez ole artık faturalarımı maıl olaraq alıyorum cevreyı korudugumdan yada sevdıgımden yada agaclar kesılmesın kagıtlara donusmesın dıye deıl arkadaslar babam benı kesmessın dıye benden bu kadar dusunen arkadaslarda varsa eger umarım bu yorumumu [haLimi] okur ve vazgecer.

  Reply
 47. Wınzade

  @EBRU
  24 aydan kalan ayı paket fıyatıyla carpıp cıkan ucretı bıdefada odeyerek kurtulabılırsınız ornek 22*39 = 858 odıyerek of ne ateşe duştuq ya :S:S: ya bız varya hakedıyoz arastırmadan sormadan sazan gıbı atlarsak bölede kucaga oturtururlar sesın bıle cıkmaz benden bu kadar ben cıkıyom bu sayfadan yoksa kafayı yıyıcam :SS::S hea bu arada arkadaslar mutlaka ama mutlaka bılgısayarınızın butun guncellestırmelerınızı devre dısı bırakın cunku kotayı alabora eden o guncellestırmeler neyse Cıktım !

  Reply
 48. fatih özdemir

  ARKADAŞLAR AYNI DERT BENİMDE BAŞIMDA TEK ÇARE HAKEM HEYETİ.

  MÜŞTERİ HİZMETLERİYLE BOŞA ZAMAN HARCAMAYIN !….
  HADİ YARIN HEP BERABER BULUNDUĞUNUZ İLÇENİN HAKEM HEYETİNE GİDELİM
  BAŞKA ÇARE YOK TEK YOL YASAL YOLLARDAN HAKKIMIZI ARAMAK YA MAHKEMEYE VERECEKSİNİZ ( TÜKETİCİ MAHKEMESİ ) YADA HAKEM HEYETİ

  NOT: HAKEM HEYETİ BULUNDUĞUNUZ İLÇENİN KAYMAKAMLIĞINDA OLUYOR BİLDİĞİM KADARIYLA

  Reply
 49. mustafa türkcan

  slm arkadaşlar daha 10 dakka once müşteri temsilcisiyle görüştüm internetteki hızım yukarda arkadaşlarında belirttigi gibi google yi 10 dakkada açıyo mynette bilardo oynıcam ben atış yaptıkdan 1 dakka sonra sıra geliyo gün içinde internetim devamlı kopuyor bulundugum bolge bartın kırtepe mah kasaplar sok müşteri temsilcisi burada 3g destekliyor diyo ama malesef hızını tested sayfasına girip testi başlatıyorum testin bitmesi tam dörtbuçuk dakka sürdü hatta camerayada çektim tes boyunca turkcell reklamlşarında bangır bangır bagrıyo 8 mp hızında test sonucu upland 850 kps dovland 78 kps bukadar hızlı yanı türkcell milleti dolandırıyor resmen

  Reply
 50. fatih özdemir

  ARKADAŞLAR GEÇEN GÜNLERDE TİCARET SANAYİ BAKANLIĞI SİTESİNDE ŞİKAYETİMİ YAZMIŞTIM BUGÜN ARADILAR. AZDA OLSA UMUDUM VAR BİLGİLENDİRMEK İÇİN GERİ DÖNÜŞ YAPACAKLAR SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM ŞİKAYETİNİZİ SİZLERDE YAZAZARSANIZ DAHA İYİ OLUR NEKADAR ŞİKAYET OLURSA İŞ OKADAR CİDDİLEŞİR kayisici44@hotmail.com

  Reply
 51. GÖZDE

  BEN DAHA ALMADIM AMA ALMAK ÜZEREYDİM TAAAAKİ BU YORUMLARDAN SONRA FİKRİM DEİŞTİ

  Reply
 52. müge

  iyiki bakmışım almaya gidiyordum. seyahate çıkacağım ne alacagım ben yauuuvvvv

  Reply
 53. fatih özdemir

  SAKIN ÖYLE BİR HATAYA DÜŞMEYİN ALMAK İSTEYEN OLURSA SİZLERDE UYARIN 3G DEN UZAK DURUN

  Reply
 54. fatih özdemir

  ŞİKAYETVAR SİTESİNE YAZMIŞTIM BU KONUYU VODAFONE SANKİ KONU ÇÖZÜLMĞŞ GİBİ UTANMADAN ŞİKAYET ÇÖZÜLDÜ DİYE BİLGİ VERİYOR VE ŞİKAYETİM ÇÖZÜLDÜ GÖSTERDİLER BENDE ŞİKAYET.COM SİTESİNE BÖYLE BİRŞEYİN OLMADIĞINI ŞİKAYETİMİN ÇÖZÜLMEDİĞİNİ SİZLERİDE YANILTMASIN DİYEREK BİLGİ VERDİM. BENİ ARAMADILAR SORMADILAR BİLE ADIMA OLAN TÜM HATLARI İPTAL EDECEM MECBUR KALIRSAM 1BİR HAT BIRAKACAM ONDA KESİNLİKLE VODAFONE OLMAYACAK . GERÇİ HEPSİ BİRBİRİNDEN BETER MÜŞTERİLERİNİ KAYBETSİNLERDE NE OLDUĞUNU ANLASINLAR KOLAYMI BÖYLE MİLLETİ SÖMÜRMEK KANDIRMAK VERDİĞİN HİZMETİN ARKASINDA OLACAKSINKİ O MÜŞTERİ SENDEN VAZ GEÇMESİN BUNLAR MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ DEMİYOR MÜŞTERİNİN CÜZDANI DİYOR BİLMEM ANLATA BİLDİMMİ KISACA UZAK DURUN

  Reply
 55. fatih özdemir

  son birşey daha ttent enaından yıllardır kullandığımız bir hizmet iyisiyle kötüsüyle idare edilir ttnetin yanından geçemez biz yağmurdan kaçarken toluya tutulduk

  Reply
 56. fatihozdemir

  ARKADAŞLAR BU YAZIYI BAŞKA BİR SİTEDEN ALDIM OKUYUN

  1. Turkcell Avea Vodafone Diyor ki:

  05 Aralık 2009 – 19:51
  Genel Uyarı!
  Avea abonelerinin 3G internet ücretlendirmesi konusu hakkında gelen yoğun şikayet üzerine bu yazıyı yazmayı uygun gördük.
  Avea tarafından alınan 3G internet paketleri, 3G internet hizmetinin olmadığı bölgelerde GPRS ve EDGE tarifesi üzerinden ücretlendiriliyor. Paketinizdeki kotanın bitmemesine rağmen yüksek faturalar bu ücretlendirme yanlışlığından kaynaklanmaktadır. Bu şekilde yüklü bir fatura almışsanız Avea hattınızdan 500 ile 444 1 500 Avea müşteri hizmetlerini arayıp sorununuzu iletin. Müşteri hizmetlerinin kendi insiyatifi dışında halledilebilen bu sorunu daha üst mercihlere ulaştırmak için yardım isteyiniz. Sorununuzun halledilmesini hızlandırmak için şikayet sitelerine sorununuzu tam ve anlaşılır olarak anlatan yazılar bırakınız. sikayetvar.com ve sikayetim.com kullanabilirsiniz.
  Bu tür faturalar düzeltilebiliyor. Lütfen hakkınızı sonuna kadar aramaktan çekinmeyiniz. Gerekirse müşteri hizmetlerini her fırsatta arayın.

  Reply
 57. hakan

  arakadaşlar allah sizden razı olsun az kalsın aynı tuzağa düşcektim bu yorumalrı okuduktan sonra vazgetim allah onları bildiği gibi yapsın… deil vınn almak ben turksel olan herşeyi terkedecem nedir bunalrn yaptığı yaw insanları ayaküstü uyutuyorlar yaw işleri hep yalan dolan 3 G GELDİ DİYE SEVİNDİK güzel hizmet ama insnaları soyuyolar yaw ayıppp ayııpp

  Reply
 58. fatih özdemir

  ARKADAŞLAR BİLGİNİZ OLSUN FACEBOOK GURUBUNDA BİR ABONE DAHA İPTAL ETTİRMİŞ
  NASIL YAPTIĞINI SORDUM AYNEN AŞAĞIDAKİ GİBİ CEVAPLADI BİLGİNİZ OLSUN

  arkadaşım benimki vıındı turkcelin SÖZ SİZDE adlı sitesine mail attım defalarca son attığım mail baya bir hakaret içeriyordu mail attıktan bir saat sonra aradılar kapatıyoz dediler attığım mailler direkt olarak çözüm merkezine gidiyor ve anında cevap geliyor müşteri hizmetleriyle boşa uğraşmayın kolay gelsin

  Reply
 59. SAFA

  TURCELL BİLE OLSA BİRÇOK YERDE ÇEKMİYO ARKADAŞLAR… LAPTOPLARDA EWDE KULLANIM İÇİN EN İYİSİ KABLOSUZ MODEM…

  Reply
 60. aynısafa:)

  kabloluyu övdüz durduz ya yov avea mı iyi yyani markasız amma ehil olanlar mı?!…

  Reply
 61. aynısafa:)

  biz başta ayda 200lira 2yıl devam deye tercih etmedik şimmdi ayda 7o duydum ama devem zorunluluğu da gahmışsa bile hız da tabi önemlidir ceplerin ekran çok küçük internet üzerinden bağlanım bi de cepte çok çekiyodu galiba

  Reply
 62. engin yıLam

  yaaa beyler bunLAr nekadar ***** facebookta bir saaat gezip bırakıom 120tl gelio nasıL iştir bu anlamadım

  Reply
 63. aleendark

  bu konuyu gerekli mevkilere nasil tasıyabiliriz arkadaslar haklarımızı nasıl talep edebiliriz bir bilgisi olan yazsın suraya

  Reply
 64. Mine YILMAZ

  gerçekten vın ölemi abilerim abalarım ben 10 yaşında 4e giden bi kızım 5i takdir ile bitirisem babam dizüstü bilgisayar alcek yanına vın takdırcak söleem dizüstü bilgisayarı alsın ama vın taktırmasında internet bağlatsın ama o avea ve vodafonun şeylerinden alalımmı gerçi onlarda böle değilse

  Reply
 65. izmirden gokhan

  Arkadaslar….
  Ben 3G den gayet memnunum.Cogunuz 3G nin baglanti hizindan bahsetmissiniz…Peki sizlere soruyorum nerde oturuyorsunuz.Eger bodrum katinda etrafi binalarla cevrili bir partmani 1.katinda..buralarda oturuyorsaniz o halde birde cep telefonunuzun kapsama gostergesine bakin…ayni sonuclari goreceksiniz…herzaman bu boyledir ;cekip cekmemesi sizin bulundugunuz yerle alakali.amerikada da ben 3G kullandim ve ayni sorunlar orada da var….ve kimse aaa neden cekmiyor dwemiyor,cunku internet hizinin baz istasyonu kapsamasiyla orantili oldugunu biliyorlar…bence siz bir urunu almadan once “ben ne aliyorum?aartisi ne eksisi ne?” sorularini sormayan kesimsiniz.Kendi evimde gayet hizli bir net alisverisi yapiyorum,ancak ablamin evi ilk kat oldugundan hizim EDGE ye dusuyor,yavaasliyor haliyle,ama feryat figan etmiyorum.TTNET in hicbir paketinde de soz verilmis hizda internet yok…8 MBit e kadarmis..palavra….

  Bakiniz…3G modem devamli mobile bir hayati olan,is adamlari,benim gibi bir orada bi burada olan insanlar icin.evinizde adsl niz varsa,evden ise isten eve iseniz sizin tek alma sebebiniz var:Fiyakam osun….kendiniz dusmussunuz kendiniz agliyorsunuz.

  Sonuc olarak ben cok memnunum bazen full hizdayim (eger 3G kapsamasindaysam) bazen hizim dusuyor (eger EDGE kapsamasindaysam)….bence alanlar devam eettirsin cunku cok yakinda 3G modemler yuzunden TTNET batacak..felaket bir zarara girdi zaten.1 seneye kadar da kotasizi cikacak..birebir icerden adam soyledi…

  Reply
 66. fatih özdemir

  GÖKHAN ARKADAŞIM YÜZLERCE KİŞİ 3G HİZMETİNDEN MEMNUN OLMADIĞINI SÖYLÜYOR BİR TEK SİZİN YAZINIZDAN OKUYORUM MEMNUN OLDUĞUNUZU ŞÖYLE BİR DÜŞÜNÜN BUKADAR VATANDAŞ 3G REKLAMDA VERİLDİĞİ GİBİ ABARTISIZ BİRE BİR SÖYLENDİĞİ GİBİ BİR HİZMET OLSAYDI AÇIK AÇIK DÜRÜST ŞEKİLDE BU HİZMETİN NASIL OLDUĞUN U SÖYLESELERDİ NEDEN MİLLET ŞİKAYET ETSİN BEN MEMNUN OLSAYDIM NEDEN ŞİKAYET EDEYİM DEMEKKİ BİRŞEYLER VARKİ ORTADA BUNU DİLE GETİRİYORUZ 3G SATAN FİRMALAR RESMEN MİLLETİ KANDIRMAKTAN BAŞKA BİRŞEY YAPMADI BANA SÖYLENE LERLE ALDIĞIM HİZMETİN ARASINDA DAĞLAR VAR AMA DÜRÜST OLUPTA OBJEKTİF OLSALARDI BUKADAR TEPKİ GÖRMEZLERDİ REKLAMLARA DİKKAT ETMEDDİNİZMİ ABARTI YOKMU SİZCE OKADAR MİLLET BU REKLAMLARA KANARAK ALDILAR VE HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADILAR UNUTMAYIN BURASI TÜRKİYE AMERİKA DEĞİL BEN BULUNDUĞUM ADRESİ NOKTAYI VERDİM SORUN YAŞAMAZSINIZ KUSURSUZ İNTERNETE BAĞLANIRSINIZ DEDİLER ÜSTELİK ADSL 7 KAT HIZLI DEDİLER ÇOK DÜRÜSTLER DEĞİLMİ SÖYLEDİKLERİNİN BİRTANESİ BİLE TUTMUYOR LÜTFEN BURDA 3G ÖVÜP DURMAYIN BAŞKA KURBANLAR OLMASIN

  Reply
 67. fatih özdemir

  TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ YADA TÜKETİCİ MAHKEMESİ TEK KURTULUŞ !…..

  Reply
 68. selami

  yaaaaaaaaaa bune allah belasını versın vınının mınınn basıma bela actım yaa vını kapattılar bana 900 tl fatura gndrmısler haberım olmadann kapatmıslarr taksıtte yapmıyorlar basa belaa arkadaslar sakın dusmeyın bu tuzaga ben odemeyecem gelsın alsınlarr cok cokta gıder bıkac ay yatarım ıcerdee allah belasını versın netının metınınn yaaaaa yardımcı bıle olmuyorlarrr bu nasıll bır ıs bankayaa dunya kadar borcun olsada arayıp uyarıyorlarr bunlarda oylee bısıde yokk hemen kapaklıyorlarr haberınızz olsunn

  Reply
 69. ebru orman

  LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUN İHMAL ETMEYİN ….Arkadaşlar sonuna kadar bu vının ne kadar kötü bir net olduğunu savunuyorum ve bu saatten sonra ağzıyla kuşta tutsa türkcele inanmıyorum resmen insanları enayi yerine koyuyor..Gökhan beyin yorumunu kınıyorum biz yalan mı söylüyoruz memnun değiliz diye bi çıkarımız mı varda sesleniyoruz buradan o kadar insana demekki var bi sorunda o yüzden bu kadar millet dert yanıyor..ben iptal işlemi için uğraştım türkcell abone merkezine defalarca gittim bi sonuç alamadım bana müşteri hizmetlerini arayın onlar sizin adınıza form düzenliyecekler dediler. aradım müşteri hizmetlerini beni teknoloji uzmanı ile görüştürdülerr tam olarak 45 dk kadar telefonda kaldımm.form oluşturduklarını ve incelemeye koyacaklarını söyledilerr.bekliyorum 1 hafta oldu daha sonuç yok bi daha aradım ben sizi defalarca aramak zorunda değilim bnm sotunumu halletmek zorundasın dedim ve birazda sert çıkmak gerekiyorr bana kalırsa üstelemek ve yapabileceklerimizi göstermek en azından hiç korkmadan mahkemeye tüketici haklarına şikayet edebileceğimizi dile getirin be öyle yaptımm..sonrada bana buradaki yorulardan bi mail geldi iptal ettiren bi rakadaş aracılığı ile ve aynen iptal işlemini tamamladığını bununda türkcelin söz sizde sitesine ağır konuşarak birazda hakaret ederek yazdığı yorum sonrasında gerçekleştiğini ve anında cevap verdiklerini dile getirdi bende aynen öyle yaptım bizden aldığın paralar boğazınızda kalsın bile dedim gönderdim yorumu
  anında cvp geldi benden numaramı istediler gönderdim aynı adrese sonrada işlemem koyduklarını beni en yakın zamanda arayacaklarını söylediler aradılarda bana bir dilekçe yazmam gerektiğini verikleri referans numaramı eklememi ve imzalayarak türkcell den almış olduğum vını naletini sağlam ve eksiksiz bir şekilde kargo ile göndermemi söylediler verdikleri adrese ..Bize ulaşınca biz sizi arayarak iptal işlemini gerçekleştireceğiz dedilerr bende şimdi gönderdim kargo ile bekliyorum olacak gibi artıkk ben yavaş yavaş kurtuluyorum sizede tavsiye ediyorumm arkadaşlarr …

  Reply
 70. aleendark

  ebru orman :LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUN İHMAL ETMEYİN ….Arkadaşlar sonuna kadar bu vının ne kadar kötü bir net olduğunu savunuyorum ve bu saatten sonra ağzıyla kuşta tutsa türkcele inanmıyorum resmen insanları enayi yerine koyuyor..Gökhan beyin yorumunu kınıyorum biz yalan mı söylüyoruz memnun değiliz diye bi çıkarımız mı varda sesleniyoruz buradan o kadar insana demekki var bi sorunda o yüzden bu kadar millet dert yanıyor..ben iptal işlemi için uğraştım türkcell abone merkezine defalarca gittim bi sonuç alamadım bana müşteri hizmetlerini arayın onlar sizin adınıza form düzenliyecekler dediler. aradım müşteri hizmetlerini beni teknoloji uzmanı ile görüştürdülerr tam olarak 45 dk kadar telefonda kaldımm.form oluşturduklarını ve incelemeye koyacaklarını söyledilerr.bekliyorum 1 hafta oldu daha sonuç yok bi daha aradım ben sizi defalarca aramak zorunda değilim bnm sotunumu halletmek zorundasın dedim ve birazda sert çıkmak gerekiyorr bana kalırsa üstelemek ve yapabileceklerimizi göstermek en azından hiç korkmadan mahkemeye tüketici haklarına şikayet edebileceğimizi dile getirin be öyle yaptımm..sonrada bana buradaki yorulardan bi mail geldi iptal ettiren bi rakadaş aracılığı ile ve aynen iptal işlemini tamamladığını bununda türkcelin söz sizde sitesine ağır konuşarak birazda hakaret ederek yazdığı yorum sonrasında gerçekleştiğini ve anında cevap verdiklerini dile getirdi bende aynen öyle yaptım bizden aldığın paralar boğazınızda kalsın bile dedim gönderdim yorumuanında cvp geldi benden numaramı istediler gönderdim aynı adrese sonrada işlemem koyduklarını beni en yakın zamanda arayacaklarını söylediler aradılarda bana bir dilekçe yazmam gerektiğini verikleri referans numaramı eklememi ve imzalayarak türkcell den almış olduğum vını naletini sağlam ve eksiksiz bir şekilde kargo ile göndermemi söylediler verdikleri adrese ..Bize ulaşınca biz sizi arayarak iptal işlemini gerçekleştireceğiz dedilerr bende şimdi gönderdim kargo ile bekliyorum olacak gibi artıkk ben yavaş yavaş kurtuluyorum sizede tavsiye ediyorumm arkadaşlarr …

  ebru hanım işleminiz sonuçlandıktan sonra bizlerde bilgi verirseniz Seviniriz saygılar

  Reply
 71. fatih özdemir

  facebook sitesinde TURKCELL 3G VINN ABONELİKLERİ İPTAL EDİLSİN gurubuna katılın

  Reply
 72. hayal

  ya valla ben almayı düşünüyodum babamdan gizli hatta yarın arastıracaktım ama sizin bu yorumlarınızdan sonra asla diyorum allah sızede kolaylık versın ya ne deyım uzuldum sızın adınıza..bence sizde ebrunun yaptıgını deneyın belkı sonuç alırsınız ayrıca çok tşk edrim hepinize iyi günler

  Reply
 73. hasan

  izmirden gökhan
  ya arkadaş utanmadan ttnete mok atıyon. ttet sizin eksilerinizin yanında zemzem be, sen ne diyon. kıyaslanmaz bile. yalan dolan yok. 8 vermiyormuş. ulan 10 dk da bi web sayfası açmıyor be, yuh olsun. ama hak bu millete, az bile.

  Reply
 74. emine

  bende almayı düşünüyodum takii bu yoruöları olkuyana kadarr=)=) iyikide arştırmışımm yaa bu neymiş böle…

  Reply
 75. yılmaz

  bakın arkadaşlar ben bir yıllık sözleşmemi yarın bitiriyorum ögrenciyim sizin bu şikayet ettiğiniz 3G varya benim mükembel derecede işime yaradı …sen diyorsun ki ben futboll oynıycam ama gool yemeden olmaz … ve şimdi ben bir yıl daha sözleşmemi uzatmayı düşünüyorum ve gayet de mem nundum neden çünkü ben orta dereceli bir kullanıcıyım sizin gibi suyunu çıkarmıyorum ve benim 3Gm turcel işinize geliyorsa koçum sizi kimse zorlamıyor

  Reply
 76. fatih özdemir

  yılmaz arkadaşım bukadar millet elbetki bir sebep neden varki şikayettçi memnun olsalar neden yakınsınlar ben şunada evimde edge ile giriyorum aldığım bayi 3g interneti öve öve bitiremedi adresimi biliyorlar ona göre çekiyormu çekmiyormu diye bakıyorlar ve bana mukemmel çekiyor bu bölgede sorunsuz şekilde kullanırsınız dediler adsl internetten 7 kat hızlı dediler hani nerde 3g internetin adı yok dahada reklamlarda en iyi biz çekim gücü bizde en hızlı biziz diyorlar bukadar milleti keriz yerine bırakıyorlar okadar insan neden iptal ettirmek istesin ilk önce onu anlamaya çalış lütfen başka kurbanlar olmasın

  Reply
 77. selim

  arkadaslar bende vıın almayı dusunuyorum sızın yorumlarınızı okuyunca acaba dogrumu demeye basladım yanlıs anlamayın sıze yalan soyluyosunuz demıyorum kesınlekle ama ben sureklı ısım ıcabı hareket halındeyım bu vıın benım ısıme yaramazmı gercekten sız kullanıcı olan arkadaslardan bır cevap beklıyorum

  Reply
 78. mehmet_dogan

  Merhabalar,gencler yorumları okudumda biraz korktum neymiş bu 3g olayi böyle,almayi düşünüyordum biraz daha araştirma yapmam gerekiyor gerçi istanbulda ikahmet ediyorum buradaki hiz farkli olur belki,çevremdeki kullanıcılar cok memnun kafam karsisti biraz,neyse kalin saglicakla

  Reply
 79. gamze

  ya hiç bişi mi insanların gercekten yararlanabilecei bi şekilde olmaz..sacmalık ya ayyy deeli oldum!!! yrumlar dha da kafamı bozdu. bari kota dolduunda uyarı vb gelsn.

  Reply
 80. Gürsel

  Arkadaşlar sakın ha sakın vın alayım yok 3-g alayım demeyin.
  Aldım.İlk 3 ay 19 gelecek sözümona.
  İlk fatura 50 küsür geldi hadi dedik sineye çektik.ikinci ay 189 tl fatura. 3 ay 98 fatura. vının kotası geçmedi 60 küsür fatura geldi. Defalarca müşteri hizmetlerinle haşır neşir olduk. Şikayet var coma kaç kere şikayet yazdım.Çözüm yok.
  iki fatura ödüyemedim.3 üncü fatura 800 milyon geldi. neymiş 2 fatura ödemeyince kalan ayları alırız. E ne olacak dedik.Taahütü yenile yenilemezsen ödersin kardeşim dediler. Gittik bi 24 ay daha bize geçirdi bu türksell denen şirket.
  ALACAK OLANLAR:ASLA TUZAĞA DÜŞMEYİN:
  şimdi arkadaşlar kurtulan varsa Allah rızası için yazsın.
  Bizde kurtulalım.
  Sağlıkla kalın.

  Reply
 81. fatih özdemir

  HİÇ VAKİT KAYBETME HAKEM HEYETİNE BAŞVURUNU YAP SÖZLEŞMEYİ YENİLEMESEYDİN DAHA İYİ OLURDU HAKEM HEYETİ KABUL ETMEZSE TÜKETİCİ MAHKEMESİ BU SENİN YASAL HAKKIN FACEBOOK SİTESİNDE GURUPLAR VAR DAHA AYRINTILI BİLGİ ALIRSIN İPTAL EDEN ÇOK SONUÇTA HAKLI BİR NEDENİN VAR

  Reply
 82. fatih özdemir

  TURKCELL 3G VINN ABONELİKLERİ İPTAL EDİLSİN diyenler bu gruba katılsın

  FACEBOOK GURUBUNA KATIL İPTAL EDEN ÇOK

  Reply
 83. Gürsel

  Facede gruba katıldım.
  Fatih bey siz iptal edebildinizmi vın’ı. Ne gibi adımlar attınız?

  Reply
 84. fatih özdemir

  benim vodafone 3g turkcell vodafone den daha anlayışlı bunu rahatlıkla söyleye bilirim turkcell iptal eden çok kimisi sürekli mail atıyor kimisi ilk maillerden sonuç almazsa ihtar yazıyor iyadeli tahütlü gönderiyor ardından hakem heyetine baş vurusunu yapıyor iptal ediyorlar hakem heyetinede aynen iza et iki defa sözleşme yapılmaya mecbur bırakıldığını yardımcı olurlar hakem heyeti yardımcı olmazsa tüketici mahkemesine

  Reply
 85. class05

  slm ben 4 ay once turkcell vınn modem aldım ılk ay 61 geldı vergıler vs. dedıler sonrakı ay 159 tl geıldı aradım (hep aynı cevap) kota aşmışsın dedıler ya ben gunde 1 veya 2 saat face de poker oynuyorum ne bı film nede müzik ındiriorum neyin kota aşması bu neyse daha dıkkat edelım dedım hergün mesajla kalan mb yi sorguladım 1736 mb kaldı ve öbür aya devretti die msj aldım biraz önce msj aldım ödenmemiş fat var 119 tl bu ne yaa aradım yine cevap tabiki her zamanki gibi kota aşmışsınız 4 gb nasıl doluo gunde 1-2 saat face girmekle iptal edyim diorum 800 tl odemem gektığini söylüyolar şaşırdım ne yapacağımı siz siz olun aman sakın almayın kimseyede tavsiye etmeyin daha önce smile adsl kullanıodum hergün film seyredip müzik indiriodum hiç mb dolmuyodu da şimdi face girmekle nasıl doluo …..

  Reply
 86. nihat

  resmen dolandırıldık hemde altına imza attık adamlar resmen soyuyolar bizi siz siz olun uzak durun arkadaşlar malesef kanunlarımızda bunların bizi soymasına müsade ediyor bide bana HER ŞEY BİTİP SÖZLEŞMEYİ İMZALADIKTAN SONRA İKİ SENE KULLANMAK ZORUNDA OLDUGUMU SÖYLEDİ Ş…LER

  Reply
 87. fatih özdemir

  nihat bey bunu hangi firma söylediyse yalan söylüyor siz hizmetinden memnun değilseniz beklentilerinizi karşılamıyorsa size söylenenden farklı bir hizmetse ayıplı hizmet sınıfına giriyor tuketici yasası bu yüzden var kanuni haklarınızı arayın bu sizin yasal hakkınız zaten bunu söyleyenler sizze bu sözde hizzmeti satmadımı mecbur değilsiniz kullanmaya tüketici hakem heyetine yada tüketici mahkemesine baş vurunuzu yapın

  Reply
 88. ferhat

  slm arkadaşlar 3 aylık kullanıcıyım vınn ın bu vınn aslında güzel şey ama kullanmasını bilmek lazım ağzı yanan birisi olarak şöyle gireyim lafa ilk ay 143 lira ödedim kotayı aştığımı biliyordum o kadar geleceğinide biliyordum ses etmedim 2. ay 96 lira geldi çıldıracaktım neredeyse çünkü kotayı aşmamıştım telefon açtım bağırdım çağırdım form oluşturdular sonra bilgilendirmek için aradılar benim kotam ayın 26 sında sıfırlanıyor ayın 23 ü ve 26 sına kadar olan sürede sorgulamanızda hiç bişey görünmüyor son 48 lik dahil değil dediklerine bakmayın en az 72 saati göstermiyor bizde farkında olmadan kullanım yapıyoruz ve fatura fazla geliyor vınn ın kotasını en çok dolduran şeyler 1. si facebooktan video seyretmek 1 saat video seyrederseniz yaklaşık 500 mb yiyor çok fena bi rakam buda demektirki videolardan uzak duracağız ayrıca sesli chat sayfalarıda çok kota yiyor sayfalarda gezinirken internet explorer yerine opera kullanın 3 te 1 oranında kota yiyor ilk başlarda çıldırıyordum 3g baz istasyonu yokmuş burada şu an çok yakınımda olmasada biraz yakınımda var ve gayette hızlı giriş yapıyorum ben daha 700 kb ile dosya indirdiğimi hatırlamıyorum hatta bi ara 1.1 mb ile dosya indirdim 70 mb lik bir dosyayı 1 dakika civarındada indirdiğimi hatırlıyorum dediğim gibi kullanmasını bilmemiz gerekiyor memnunmuyum hayır değilim kotası çok çabuk gidiyor eğerki sınırsız olursa mükemmel olacak şunuda belirteyim 3G nin baz istasyonalrı ile normal istasyonların alakası yok duyumuma göre bu yılın sonunda tüm ülkede her yerde 3G baz istasyonları bitmiş olacak

  Reply
 89. halıl ıbrahım aslan

  ben vodafon vınla nete baglanıyorum her defasında baglantı sınırınız asıldı dıyor
  fatura yatırdım sınırı astınız dıye mesaj gelıyor 541 54299 27 no lu kablosuz baglantımın fatura ıslemlerı kontrol edılmesını ıstıyorum tesekkurler

  Reply
 90. mahmut karakurt

  arkadaşlar benmahmut usta TRTşeş te sabah programında çıkıyorum tüm türkiyeye haykırıyorum lütfen kablosuz modemlerden uzak durun (vınn .yada .jet almayın ben alım bişman oldum neden 10 dakikalık 1 filimi 1 saate izliyorsun ….. turkceelle sesleniyorum adam gibi 1 şeyler yapın 1 filim izliyorsun 1 saniye çalışıyor 1 saniye duruyor tabi uyanıksınız 2 sene sözleşme imzalatıyorsunuz benim gibi enayilereeeeeeeeeeeeeeee anladınızmı………turkcell

  Reply
 91. seda kaplan

  1 – fatih arkadaşım.. Turkcell öyle bir sözleşme yapmış ki, neredeyse 10 sayfalık.. Tüm açıklardan faydalanılmış resmen. Hiç bir şekilde itiraz etme hakkın yok. Her yaptıkları sahtekarlıklara da bi kılıf uydurmuşlar.. Minareyi çalan kılıfını hazırlarmış ya.. o hesap..

  2. Ferhat arkadaşımız da bizden bir gib turkcell baz istasyonları vs.. Turkcell vınnı kullanmayı bilince mi 70 mb lık dosyayı 1 dk da indirmiş acaba?.. Bu yılın sonuna kadar tüm ülkede 3g baz istasyonu yapılacakmış.. Giden gittikten sonra yapsalar neye yarar? Madem eksikleri var her yere baz istasyonlarını kurduktan sonra hayata geçirsinler 3G vınn larını…

  her ay 100 tl dan aşağı fatura ödemiyorum… ve bu faturayı ödediğime değse inanın helal olsun diyeceğim ama… bi internet sitesini bile 2 dk da açan bi internet bağlantısı olamaz.. hem kullanamıyorum, hem de kat ve kat fazla para ödüyorum… TTNET bağlatın sınırsız, başınız ağrımasın…

  bi gün 3G mağduru olacağımı hiç düşünmezdim…

  Reply
 92. seda kaplan

  hakan :3g inanılmaz hızlı herkese tavsiye ederim. ttnet nerden baksa 10 kat daha hızlı diye bilirim. ki bunun garantisini veriyorlar zaten bir sayfayı 1 silese dahi beklemeden açan tek net bence 3g turkcell saygılarımla…

  Nerede bu garanti biz neden göremiyoruz?

  Reply
 93. sultan

  sakın h sakın uzak durun vınndan tama bi dolandırıcılar her ay 100 aşkın fatura ödüyorum doğru düzgün kullanamıyorum bile uzak durun buna bir çağre bulmamız lazım her yerde çekerdiyolr ama hiç bir yerde çekmiyor sürekli bağlantı kopuyor uzak durun vınndan almayın pişman olursunuz ama ille alcam die düşününler alsında görsün gününü o da yazmaya başlar artık buralara pişmanım siye almayın vınn

  Reply
 94. Mağdur Olmayalım

  Merhaba arkadaşlar

  Kota dolmasın diye şöyle bir program var yararını gördüğüm:

  Privoxy: http://www.privoxy.org/

  Program ücretsiz, açık kaynak kodlu… Yaptığı ise reklamların ve çoğu gereksiz kısımların yüklenmesini engellemek.

  Bu arka planda çalışıp Internet Explorer, Firefox, Opera vs. ile bağlandığımız siteleri işlemden geçirip öyle yüklüyor… Bir kere kurup varlığını unutmak yeterli.

  Bu arada, Opera da diğerlerine kıyasla kotadan daha az yiyiyor. Opera tarayıcısı da kota sorununu aşmada yararlı olacaktır.

  Bir de önbellek ayarları… Önbellek, çekilmiş bir veriyi bir daha çekmek gerekmesin diye bir depo. Resimler, sesler, web sayfalarının başka bazı parçaları gibi. Bu önbelleği ne kadar yükseltirsek o kadar iyi… Önbellek/Cache ayarının nasıl yapılacağı çeşitli sitelerde yazıyor, ya da bir bilenden yardım alınabilir.

  Bu üçü, yani Privoxy, Opera ve Geniş Önbellek, kota aşımını oldukça engelleyecek, gereksiz veri yüklettirmedikleri için de ciddi bir hızlanma izlenimi yaratacaklardır.

  Bunun dışında, çok yolculuğa çıkan, işi gereği çeşitli yerlerde sürekli iletişimde olması gereken bir konumda değilsek, 3G’yi önermiyorum… Wifi, kablosuz modemle internet daha mantıklı.

  Reply
 95. filiz

  ya arkadaşlar cok çaresizim her ay 250 ödüyorum hatta 1 ay hiç kullamıyçağim dedim kaldırdım vını o ay ödediğim fatura 110 ya ne biçim iş bu kardeşim resmen dolandırıyorlar bizi kota aşiyormuşuz ya msn kullanıyom ttnt gibisi yok en fazla fatura 60 buna itiraz ediyordum vın daha hesaplı dediler b….k bişe bize o acıklamayı yapmayıp sözleşme imzalatan ş……hergün size

  Reply
 96. edibe

  arkadaşlar şu dkya kdr vınn almayı uygun görüyordm ama yorumlarınızı gördükten sonra aslaaa:) size güveniyorumm…..

  Reply
 97. sarizeybek

  slm herkese,çok teşekkür ederim.bu a d i turkcl varya dijitrk te bizi de dolandırdı.568 tl ile zor kurtuldum.para kaptırmayın bu masonlara.saygılar.

  Reply
 98. mselcuk ucar

  3 g vın aldık ttnet ile karıştırıp sadece msn kullanıp evde bir iki site girecez dedik 1 gb kotalısından aldık ama vınn acayip koto vınnnn lıyor 2-3 sitede sadece 4-5 sayfa baktık ve 15 mb gitti turkcell reklamlarda haklıymış gerçekten vınnn hızında kota dolduruyor alan b,in pişman ona göre düşünün alın birde tüketici hakları kanunu ne işe yarar bu ülkede onu merak ediyorum

  Reply
 99. sınan

  ben vınn kullanıyom ıyı guzel de bu vınn da msj atarsan faturaya ayrı yansıyor mu

  Reply
 100. furkan

  öncelikle herkeze selam ben avea jet kullanıyorum.taşına bilme yönünden memnunum ama hızından asla memnun değilim bir video izlicem af edersiniz videonun içine sçyor 1dklık video nun dolması için hiç 3 dk bekleyen birisi gördünüzmü facebook a videoyu bile doğru düzgün izleyemiyorum facebookta sayfam var oraya video yüklerken 3dklık video için 5 dkyı geçkin bekliyorumm bide faturasuda ister kullan ister kullanma aylık 36tl mecbur ödüyorsun bence çok saçma ve ötesi benim eskiden ttnet vardır 8mbps çok hızlıydı istediğini yap film izle müzik dinle kısacası ne istersen yapabiliyorsun vede anında bu interneti alanların bir çoğu pişman yapacak bişi yok ama okuduğum kadarıyla burada 100tl ve üzeri 250 tlye kadar ödeyen arkadaşlar varmış kullanmadığı halde onlarda en iyisi insan hakları mahkemesine başvursunlar o zaman belki tazminat alırsınız yada sözleşmeniz iptal edilir duyduğuma göre avea turkcell vodofone mobil modemlerde iptal ettirmek için 1.000tl para istiyorlarmış bu devirde insanlık denilen bir şey kalmadı bence insanları bu kadar kolay kandırıyorlar hakkınızı paranızı yedirmeyin adalet var ona başvurun

  Reply
 101. aytekin

  bundan kurtuluş yolu varmı nasıl yapıcaz hiç kullanmasan
  gene çok geliyor hiç memnun deyilim bizi kandırdılar
  vınn taşınabilir olsa nolur çoğu yerde çekmiyor
  çekse de çok bekliyorsun zamanımızı yiyor tavsiye etmiyorum
  turkcel e de helal olsun iyi yerleştir….imdatttt

  Reply
 102. sevda

  bende vınn almayı düşünüodum ama korktum açıkcası hayatta almam.

  Reply
 103. osman öztürk

  Arkadaslarım bakınız TTNET 44 tl sınırsız internet vın 44 tl 4 gb kotalı internet masaüstü bilgisayarınız varsa aman alah sakın diyem almayın

  Reply
 104. ibrahim

  bende vını aklım yatıyodu ama su andan sonra vaz gectim insallah iyi yapmısımdır

  Reply
 105. Ramo

  Tam almaya gidiyordum netten araştırayım dedim ki bu yazılardan daha bana beleş verseler kullanmam
  Allah kurtarsın arkadaşlar bilgileriniz için teşk.

  Reply
 106. reha

  ilk önce erkez selam ben 4 mb vıın aldım türcell kullandım il üc ay 8 mb kullanım vardı sonra 4 düştü kampanya vardı ondan sonra 2 ay 96 ytl geldi sorgulatım bana dedilerki 5 mb actınız ben ilk üc ay bitiremesken 9 mb kulan dediler şok oldum 1 mb geçse 46 yerine 96 geliyo gecmesede geliyo gecede geliyo 1 mb 50 2 mb 100 muş ben nasıl kullanıyım diye hemen müşteri hizmetlerin aradım iptal edecem dedim bana bir fiat söyledi iptal etmekicin aklım gitti 786 miyon dedi yuh dedim bu ne alırken bana böle bişey demediklirini söyledim ne olursa olsun ipta icin 786 milyonu ödemeden ptal yok tam bir kazı ondan sakın almayın

  Reply
 107. delurdum

  Bende avea jet veya turkcell vınn almayı düşünüyordum ama bu yorumları okuduktan sonra imkansız jet,vın kullanmam. herkese paylaşımcılığından dolayı teşekkür ederim…

  Reply
 108. buzadam..Dolandırılıyoruz..

  Arkadaşlar öncelikle yorum yapan herkese selamlar
  Ben yıllardır avea,vodafone,turkcell,ttnet ve hatta lojmana bağlı interneti dahi kullandım.
  Bu saymış olduğum sözüm ona hayatımızı dahada kolaylaştırmak için kurulmuş olan şirketler kesinlikle bizi dolandırmak adına kurulmuştur.
  Anlayamadığım konu bu şirketler bu müşteri sözleşmelerini hazırlarken hiçmi bir devlet mercisine göstermezler.
  Bunların yapmış oldukları söleşmenin pavyonlarda zorla imzalatılan senetten ve ya cek senet mafyasının para tahsilat yöntemin den hiç bir farkı yoktur.Aradaki tek fark bunlar yasal yoldan dolandırıyorlar.
  İster inanın ister inanmayın o kadar bıktım ki bu işlerden bütün kredi kartlarımı iptal ettim,bütün faturalı tel hatlarımı iptal ettim,şimdide neti iptal etmeyi düşünüyorum.
  TTNET ten başıma bir olay geldi yazmaya kalksam akıllara zarar.Çıkana kadar belamı buldum 1000 tl de olsa çıkacağım dedim ve cıktım…
  (Kota aşımı,fazla fatura,halledilmeyen bağlantı sorunları,müşteri hizmetleri,biz size dönelemm v.s)İçim o kadar doluki o kadar bıkmışım ki bu yalan sözlerden anca o kadar olur.
  Allah hepsini bildiği gibi yapsın kimin parmağı varsa.
  Hepinize saygılar arkadaşlar..

  Reply
 109. murat

  selam ben vın aldım hiç kullanmadım cihaz arızalı cıktı geri verdim şimdide vaz gectim geri veriyorum almıyorlar cıhazı her ay kullanmadığım halde para geliyor ne yapabilirim

  Reply
 110. Mehmet

  Arkadaslar .Türkcell Vodafone ve Avea GSM oparetörleri Size 3G yi satarken Uzun uzadıya bir sözleşme imzalatıyorlar ve konunun acıklarından yararlanılarak geri iadesi mumkun olmayan 1 yıllık sözleşme ..(bu hizmeti kullanacağıma tahathüt ederim) ..İşin özü şu Ey GSM operatörleri beni rahatlıkla soya bilir yok kotan aştı yok facebookun kactı yok modemı pc taktın çıkardın yok bilmem ne yaptın gibi safsatalarla cündanınızdaki ve cebinizdekini hopppp emiyorlar..Şuan duyar gibiyi ee ne yapabiliriz diye soranlarınız vardır ..Vallaha adamlara sözleşme imzaladıysanız Türk ceza kanununda bu sözleşmeye aykırı düşecek bir maddede yok ise ( ki kaldıi adamalrda 100 avukat var bu maddeleri ona göre hazırlamışlardır açık bırakmazlar ) Sonuçlara katlanmak zorundasınız..Allaha şükür ne boyle bir sözleşmeye imza attım nede gidip o hizxmeten yararlandım..Şimdi bu konuda madur olanlara şöyle bir tavsiyem var.hANİ BAZI İNSANLARIMIZ OLUR OLMAZ GİDİP AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE GİDİYORLARYA HER NANEY .Sizde gidin kardeşim AİHM sine Nede olsa bu 3 Şirkette yabancılarda italyan ingiliz vs…Gidin AİHM ye türk kanunlarında belki açıklardan faydalanıyorlar ama AİHK de birileri sesinizi duyar inşallah…SAYGILAR

  Reply
 111. mustafa erdem

  ben de almayı düşündüm ama sağolun asla ama asla almam en iyisi malesef hala ttnet

  Reply
 112. hakan kaya

  YANİ NE DİYİM ARKADAŞLAR ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN ÇEVREMDE ÇOK KULLANAN OLMADIĞI İÇİNDE NE KADAR ARAŞTIRSAM TAM EMİN OLMADIM İŞLERİN YOĞUNLUĞUNDAN VAKİT BULUPTA ALAMADIM BU GÜN YARIN ALIYIM DERKEN BURAYI GÖRDÜM 3G Mİ ASLA HATIRLARMISINIZ BU CEP TELEFONLARININ HATLARI İLK ÇIKINCADA NE PARALAR ALDILAR ŞİMDİ SOKAKTA BEDAVA DAĞITIYORLAR EN GEÇ 1,5 SENE SONRA 3G DE ÇOK UYGUN OLACAK.BİRAZ DAHA BEKLERİZ NE OLACAK SANKİ.

  Reply
 113. ismail doğanay

  arkadaşlar çok teşekkür ederim paylaşımınızdan dolayı bende sizlerin kervanına katılacaktım son anda yorumları okuyunca vaz geçtim TEŞEKKÜRLER

  Reply
 114. Bayram KAPLAN

  ARKADAŞLAR SAKIN TÜRKSELL VIN ALMAYIN BERBAT BİRŞEY ÇELMİYOR. AYLIK 39 TL DEDİLER 2010 YILINDA İLÇELERE BAZ İSTASYONU KUTULACAK DEDİLER, DEDİLER HEPSİ YALAN 39 TL DEDİLER ONDAN SONRA 1 YIL İÇİN 42 YE ÇIKTILAR, KULLANAMADIĞIM HALDE HER AY 45 TL BAZEN DAHA FAZLA ÖDÜYORUM. VIN ALMAK DEMEK HER AY 40 TL Yİ BOŞA ATMAKTIR KESİNLİKLE ALMAYINIZ. ALMAK İSTEYENLERİ AYDINLATIN ALMASINLAR

  Reply
 115. Melisa

  Arkadaşlar, bnm ev teli yok. Almak gibi bi şansım da yok. Bu yüzden, anladığım kadarı ile hepsi kötü ama en iyisi ttnet vınn mı?Sizce ne yapmalayım, şimdiden tşkkrler…

  Reply
 116. kenan erdoğan

  Evet arkadaşlar TÜRKSEL VINN Almayın ve yıllık sözleşme kesinlikle imzalamayın. Ya böyle işletmeler dürüst olacak yada kullanmayacağız.

  Reply
 117. muhammed

  kesinlikle imza felan atmayın almayın int hayat daha güzel dolandırılmayın arkadaşlar imzasız ne istiyolarsa yapsınlar size tavsiyem almayın

  Reply
 118. oki

  En az 1 sene daha beklemenizi tavsiye ederim.Her yeni teknoloji gibi henüz sistem oturmadı.
  Fakat 3g teknolojisi daha sonra alternatifsiz hale gelecektir.

  Reply
 119. murat

  ben türkcell vınn almayı düşünüyorum ama ben sözleşmeli almıcam kendim istediğim zaman haftalık aylık kota yükleyip kullanıcam herkez sözleşmeli durumdan sıkıntılı kimse benim düşündüğüm gibi yapmamıs çekmesine gelince kimsi çok iyi diyor kimisi kötü bunu anlayamadım hiç benim gibi sözleşme yapmadan alan var mı bilgilendirirse beni sevinirim

  Reply
 120. kazim kazim

  Ücret Tipi Net Ücret
  Aylık Ücret 5,69 TL
  İnternet Paket Ücretleri 5,69 TL
  Kullanım Ücreti 48,91 TL
  Data 48,91 TL
  Yön Toplam Paket İçi Birim Tutar

  Diğer Ücretler, İndirimler, Diğer İndirimler 12,52 TL
  Kullanım Detayı Basım 0,55 TL
  Cihaz Bedeli 12,00 TL
  Yuvarlama -0,03 TL
  Diğer Vergiler, Harçlar, Fonlar 4,09 TL
  Telsiz Kullanım 1,02 TL
  Telsiz Ruhsat 3,07 TL
  Toplam 71,21 TL

  sozde 19 tl olan TURKCELL VINNN FATURASIDIR SAKIN ALMAYIN…!!! SAKIN!!!!!

  Reply
 121. Madly

  Hepinize katılıyorum vınn 3G nin kampanyalarına sakın ha kanmayın tam bir tuzak. İki sene sözleşme yapıyor ki ; “Ne yaparsanız yapın, isterseniz sinirden çatlayın bizden ayrılamaz ve de paşa paşa istediğimiz miktar faturayı ödersiniz” demeye getiriyor. Tabi bu ülkede tüketici hakları son derece yavaş işlediği için de parsayı topluyorlar madur halktan. Bazen ne kadar zavallı bir halk olduğumuzu düşünüyorum, korumasız ve hep mücadele etmek zorunda olan. Ama ben yine de tüketici derneğine şikayetimi yapıyorum bakalım ne olacak. Ayrıca bir Turkcell bayine vınn için şikayetlerimi bildip, bana sözleşmedeki şartlarınızı uygulamadınız dediğimde cevabı; “Her firma böyle şeyler yapıyor bir tek Turkcell değil ki!” oldu. İşte bakın yaklaşıma.

  Reply
 122. vatandaş

  Bir kaç gün önce aldım 3 Aylık Vınn paketini.Turkcellin bu hizmeti tam anlamıyla halk dilinde “KAZIK”. Az önce görüştüm müşteri hizmetleri ile. Hemde uzman müşteri temsilcisi ve ayrıca sonradan da teknik ekipten uzman bir arkadaş ile. Reklamlarda 3 ay boyunca 39TL ödeyeceksiniz dendi. Turkcell Bayisi de aynen bunu tasdik etti. Ayrıca bir ek ücret ödeyecekmiyim (kota aşımı hariç) vergi falan varmı diye sorduğumda HAYIR cevabını almıştım. 3 ay kullanıyorsun her ay için 39 TL ödüyorsun dendi. Sonrada Vınn modem sende kalıyor. Bende iyi dedim. Turkcell bayisi oturduğum yerde Vınn çekiyormu diye baktı, çekiyor dedi ve sözleşme yapıldı. Bize imzalattı. Vınn’ı aldım çıktım. Tesadüfen google amcaya sorayım dedim yüzlerce şikayet çıktı. Keşke daha önce arattırsaydım. Lanet olsun Turkcelle. Ben ilk çıktığı yıldan beri turkcell kullanıyorum. Herkesten beklerdim ama turkcellden böyle bir kazık beklemezdim. Müşteri Temsilcilerle konuştuğumda doğru dürüst cevap bile veremediler. (ayrıca birde sözleşmeyi neden okumadan imzaladınız diye bir densiz cevap bile aldım) Allah aşkına söyleyin dedim. 39 tl yalan… anladık, her ay vergi ödeyeceğiz 4 tl… onuda anladık, Ayrıca birde 12 aylık taahütlerde alınan her ay için 1 tl vergi var, ben 3aylık abone olduğum halde benden 12 tl (12 aylık) vergi alacak aralık ayında olduğumuz için… onuda anladık. Bunun üstünede ayrıca özel iletişim vergisi. Kim bilir ne kadar olacak faturam. Bu tam bir kazık dedim açık açık. Tamam dedik, hadi bu kazığı yedik 3 ay kullandım dedim, 3 aydan sonra ne olcak çünkü bu faturalı bir hat imiş, eee? faturalı hat kontorlu gibi değil, her ay buna vergi gelir, 3 aydan sonra ne ödicem? Yine vergileri ödeyeceksiniz! Vay be, vergileri ödeyecekmişim… Peki şimdi bunu iptal edersem ne olacak dedim. Onunda bir cayma bedeli varmış onu ödeyekmişim. Neden kazıklıyorsunuz bu insanları diye söylendim ama kime söylüyorsun. Bunu lütfen yukardakilerede söyleyindedim. İnsanları kandırmayın, yazıklar olsun deyip kapattım. İyice düşünün öyle alın. Bir daha ttnete ihanet… aslaaaa!!!!

  Reply
 123. KALENDER

  TURKCEL HILE YAPIYOR. NASIL MI ?? 1 AYLIK 4 GB KULLANIM BEDELI ILK 3 AY 19 TL.DIR. VE 4GB INTERNET DATASINI KULLANIM OLARAK FARZI MAHAL AYIN 1INDEN 1 INE HATTINIZA YUKLUYORLAR. FATURANIZI ISE KOTA YUKLENMEDEN 1 HAFTA ONCE KESIYORLAR. BU SEBEPTEN SIZ FATURANIZI DIYELIMKI HIC KOTAYI ASMADINIZ BIR AY SONRA FATURA GELDI 19TL INTERNET UCRETIDIR+ 12 TL. TURKCEL ALMICAZ DEDIGI HALDE VERGILERI SIZDEN CATIR CATIR ALIR 19TL LIK DEDIKLERI PAKET ESASINDA 32 TL.DIR. NEYSE SIZ FATURANIZI 32 TL OLARAK ODERSINIZ 4GB KULLANMISSINIZDIR. ERTESI GUN INTERNETE GIRERSINIZ AMA KOTANIZ BIR HAFTA SONRA TEKRAR YUKLENECEGI ICIN FATURAYI ODEDIKTEN SONRAKI KULLANIMLARINIZ 100 MB ICIN 5 TL. 1GB ICIN 50 TL EDER. BEN 2 AY SONRA BU TUZAGIN FARKINA VARDIM. FATURAMI ODEYIP NASILSA FATUARM KESILDI DEYIP 2.GUN INTERNETE GIRDIM AYLIK 4GB HER HAFTAYA 1GB DUSUYOR. NORMAL FATURANIN USTUNE 50 TL DE KOTA ASIM BEDELI KOPARTIYOLAR ORTALAMA. VE BUNU HIC SOYLEYEN YOK KENDIM DUSUNE DUSUNE NIHAYET BULDUM FATURA KESIM TARIHI VE KOTANIN YUKLENME TARIHLERINE DIKKAT EDIN,, TURKCELL ADINDAKI TURK KISMINDAN UTANIYORUM,;; COK ASAGILIK BI SIRKETSIN ….

  Reply
 124. ayşenur

  akadaşlar bu ne yaaa hafta sonu almayı düşünüyorum ama bu şikayetleriniz gözümü korkuttu doğrusu almamaa karar verdim.sizde hakkınızı gerekli merkezlerden arayın sessiz kaldıkça daha kötüsü oluyor .ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN……….

  Reply
 125. serdar

  slm arkadaşlar bende türksel vın maduruyum inanmayın lütfen 6 gün kullandım bunun kadar yavaş acılıyor doğru güzgün kullanamadım resmen oyun içinde oyun bizi enayi yerine düşürüyorlar lütfen inanmayın

  Reply
 126. zerde

  ya valla şok oldum arkadaşlar bu yazdıklarınızı okuyunca..
  bende aklından geçirenlerdenim vını..
  fakat bu yazdıklarınızdan sonra aslaaaa. bu bilgileri burada bizlerle paylaştığınız ve bu konuda aydınlanmamızı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum ..
  böylelikle bir çoğumuzu yanlıştan döndürdünüz .. sizlerde çok mağdur edilmişsiniz bunun hesabı sorulmalı mutlak .. lütfen hakkımızı arayalım davaysa dava , bu soygunculara dur diyelim….umarım kurtulursunuz en kısa zamanda o beladan ..

  Reply
 127. önder

  ben vınn almayı düşünüyordum ama vazgeçtim aıkıntılarınızı bizimle paylaştığınız için sağolun

  Reply
 128. hacı

  Arkadaşlar yazdıklarınızı okudumda valla şok oldum bende vınmıdır jet midir almayı düşünüyordum bunu on yıl erteliyorum sonrada tekrar gözden geçiririm.Bunu yapanların ALLAH belasını versin insanları sömüren asalaklar.

  Reply
 129. bekir

  br tane memmun olan çıkmamış . ttnet e devam şimdilik

  Reply
 130. selçuk beyaz

  inter neti sınırsız ttnet ayarında kullanmak istiyoruz teşekkürler.wınlarımız kenarda boş duruyo onları kullanamıyoruz çünki çok pahalı…..

  Reply
 131. Mustafa

  Digerlerini bilmiyorum ama Turkcell vinn sakin almayin. hele herhangi bir sozlesmeye sakin imza atmayin. Bu formda insanlarin magduriyetini okudum. Benden daha dertliler var ama Turkcellin dolandiriciligina bir ornekte benden. Uc aylik 4GB vinn dan aldim. Alirken hersey dahil 39 TL dediler. Ay sonunda fatura odemek icin gittigimde 41,80 fatura cikardilar. Hem de kotayi asmadim. Yetkililerle konusunca su vergi bu vergi diye izah ediyorlar. Resmen hirsizligin babasini yapiyorlar. Bir daha Turkcelle ugramayacagim.

  Reply
 132. seyfo

  ben almayı düşünüyodum bunları okuduktan sonra kesinlikleolmaz tabiki

  Reply
 133. can36

  arkadaşlar bende vınn alıcaktım vodafone bayi ye gittim ordaki adam beni hiç tanımıyordu bile bana gel sen vınn alma dedi çok kötümüş fln anlattı ALLAH razı olsun o adamdan yoksa bizde ……. sonra gittim normal internet aldım şimdide memnunum siz siz olun sakın almayın !!!

  Reply
 134. deniz45

  ben vodafoneden faturalı aldım alırken 12 aydan sonra iptal edebilirsiniz dediler şimdi 18 aya kadar dediler sok oldum ayda 50 dediklerine bakmayın 55 ten aşağı gelmiyorvının fiyatıda 99 tlmiş

  Reply
 135. deniz45

  size tavsiyem faturalıya bulaşmayın kontörlü alın vınınızada dikat edin ben kırdım 99 tlyr maal oldu bana

  Reply
 136. fuat

  ttnette sürekli kopma oldugu ıcın vınn almayı düşünüyordum bu yorumlardan sonra bende vazgectım tşklr arkadaşlar..

  Reply
 137. selma

  selam arkdaşlar ben ttnet kullanıcısıyım sınırsız..bende vınn almayı düşünüyordum pc felanda değiştircem o yüzden ama netten bi bakım ücret nedir nasıl oluyor diye,ama burası karşıma çıktı sizin yazdıklarınızı okuyunca çok şaşırdım bu reklamlara zaten hiç inanmamak lazım…

  Reply
 138. meryem

  arkadaşlar bizde vın aldık ama hiç memnun değiliz.aslında babam bize süpriz yapmak istemişti şimdi iptal ettiremitoruz da bizimki 3 aylık kampanyallı olduğu için 3 ay sonra iptal ettirebilirmişiz ondada bi sürü şey çıkartılar başımıza imdiişin yoksa uğraşş….valla ben hakkımı helal etmiyoorummm Allah’ınızdan bulunn insanlarıda daha fazla kandırmayınn yeter artıkkk…sinirimden bilgisayarı kırasım geliyoo…sürekli kopmalarrr buradan sesleniyorumm alacak olan varsa almasın sakın bizz mağdur olduk başkalarıda olmasın

  Reply
 139. ALi Nihat AYAR

  Bence herkes bir şekilde abonelikleri iptal etmeli ve 2 yıl 1 yıl gibi seçenekleri kabul etmemeli bunu hem vın gibi 3g internetler için hemde adsl için yapmalıyız. Fiyatlar çok yüksek afedersinizde bizler eşek olduktan sonra semer vuran çok olacaktır.

  Reply
 140. songül

  turkcel vın hiç memnun değilim.çekmiyor kapanıp duruyor ve hemen limiti bitiyor berbat bişi
  kimseye tavsiye etmem…ve boşyere 12 ay para ödemek zorun da kalıyorum.yazık vazgecersende cayma bedeli vs bir sürü para.

  Reply
 141. CEMİL

  arkaşlar yorumlarınız beni ikna etti teşekkürler

  Reply
 142. murat

  arkadaşlar vınn kullanıyorum kesinlikle siz siz olun almayın kullanışşız kotası az pahalı aşırı ping kopmalar önermiyorum

  Reply
 143. napıcan

  evimde hem VINN hem de , ADSL var. TTnet ADSL gayet stabil, hız iniş çıkışı olmuyor.
  VINNda şimdiye kadar hiç kopma yaşamadım ( 5 aydır kullanıyorum).
  kısacası

  oyun, video, webcam, indirme için ADSL
  metin, web sayfası, yüksek hız için VINN

  vınn daha hızlı olmasına karşın, adsl stabil oldugu için, adslde ping daha düşük oluyor

  Reply
 144. erkan

  ben memnunum ttnet 65 lira vermek bence akıl işi değil nedeni ise devamlı internetemi giriyorsun şöyle düşünüyorum cep telefonunu var faturalı hatmı kullanırsın yoksa kontürlü hatmı bence faturalı daha uygun gibi ben kullanıyorum gayet uygun fiata 29 tl 4 gb kesilme olmadı hiç işmi görüyor

  Reply
 145. fatih

  bende 3g internetten kullanıyordum kurtuldum kimseyede tavsiye etmiyorum

  Reply
 146. salih

  Kota neden aşar…
  1-face girersin.. Video izlersin
  2- film izlersin
  3-mp3 indirirsin yada sürekli download bilincsizce…
  4-msn de görüntülü sesli konusursun*
  5-tv radyo izlersin dinlersin
  6-bilgisayar güncellemeleri… ( Kapatman gerekir herşeyi)
  7-PC ye bulasmis virüs yada spy programlar sürekli arka plandan birşeyler indirebilir..

  Kısacası kota konusunda yeterince bilincli degiliz.. Şikayetlerin olması normal…
  Bağlantının kopması oLayında hakLı herkes…

  Reply
 147. aleyna

  Arkadaşlar ben türkcell vınn kullanıyorum.hızı çok yavaş…bu yüzden kimseye önermiyorum…dikkat edin sakın almayınnn…

  Reply
 148. merve

  arkadaşlar adsl nasıl acaba hiç bi fikrim yok ama modemimde sorun var sürekli net gidior ve vın almayı düşünüyoru.

  Reply
 149. ibrahim

  sn merve hnm siz en iyisi gidin bi modem alın ben iahsen biri adsl kullanıyorum hızından son derece memunum ttnetin 1 mblık kotaılı net fiyaı olnan 50 ytl benim 16mb limitsiz net fiyatım saygılarımla (50gb akn) benim yorumum pek vınlalaksı yok ama vın almayı heç düşünmüyoms birnet kampanyalarını takip edin please……….

  Reply
 150. ibrahim

  vın alacak bi ark vardı az önce yanımda sizlerin yorumlarınızı gördü vın felan almıom ben dedi hem fiatları hemde sizlerin değerli yorumları sayesinde vazgeçti vın almaktan ..

  Reply
 151. hasan akbuğa

  arkadslar ben vodofone wın kullnıyorum ama sözleşmesiz kontrlü olraka haftalık sınırsız kullnıyorum ben de full çekiyo ama internet çok yavaş kesinlik le tavsiye etmiyorum gidin ttnet kullnın daha iyi

  Reply
 152. salih

  ben turkcel vın aldım ama sözleşmeli falan değilsadece vını aldım 100tl ye çok hızlı ve güzel yani kısacası çok memnunum

  Reply
 153. mehtap

  vın aldım bende kotamı sürekli takip ediyorum VE İNTERNETİ çok az kullanıyorum açtığımda download,upload yapmıyorum . deli gibi kota harcıyor . ben türkcell vın aldığıma pişmanım . iptal ettirmek istiyorum . bu şekilde giderse dava açıcam . bu şekilde insanları kandırmaya kimsenin hakkı yok .

  Reply
 154. SEYYAR BOMBA

  Freebook 7 netbook ram’ı yükseltilebilirmi Bu vın çok güzel ama benim netbook vın desteklemiyo .

  Reply

Bir Cevap Yazın