Aöf Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Dersleri Çıkan Soruları ve Cevapları

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık
2009-2010 eğitim-öğretim yılı itibariyle Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bünyesinde Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü açılmış bulunmaktadır…
Açık öğretimden bu yıl bu bölümü okuyacak arkadaşları, Başka üniversitelerin bu bölümünde okuyan/okumuş arkadaşları ve konu ile ilgili olup bizlerle bilgilerini paylaşırlarsa çok memnun oluruz.
Aöf Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümüne girmeniz için Yapılan ygs sınavından herhangi bir bölümünden 140 puan olan barajı geçmeniz yeterli yaklaşık 16 net le bu puanı alabilirsiniz.

FOTOĞRAFÇILIK VE KAMERAMANLIK ÖNLİSANS PROGRAMI (Açıköğretim Bölümü) Programın amacı, gelişen fotoğrafçılık sektörüne fotoğrafın temel teknik bilgileriyle donanmış, sayısal teknolojileri ve bunların süreçlerini bilen elemanları yetiştirmektir. Fotoğrafçılığı bir çalışma alanı olarak düşünenler ve halen bu sektörde çalışanlar için uygundur. Bu bölümü bitiren öğrenciler “Yükseköğrenim Kurulu Başkanlığınca, Fakültemiz Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Ön Lisans Programı mezunlarına “Fotoğrafçılık ve Kameranlık Teknikeriünvanı verilmiştir.” tekniker unvanı verilmiştir.

Fotoğrafçılık la ilgili bir kursa gitmek isterseniz Ankara oturuyorsanız şanslısınız Beltek Fotoğrafçılık kurslarına ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Beltek kurslarını bitirdiğinizde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alıyorsunuz. Kursların çok çabuk kontenjanları dolduğundan sitesinden kurs açılış günlerini sürekli takip etmelisiniz. Beltek kursalarını buradan takip edebilirsiniz.

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı Önlisans Programından mezun olan öğrenci, önlisans diplomasına sahip olacaktır. Açık ve uzaktan öğretimden diğer açık ve uzaktan öğretim diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir. Açık ve uzaktan öğretimden örgün öğretim programlarına geçiş yapılabilmesi için, öğrencinin öğrenim görmekte olduğu programdaki Genel Not Ortalamasının 100 üzerinden 80 veya üzeri olması veya kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği üniversitenin diploma programının o yılki taban puanına eşit veya yüksek olması gerekir. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programına kayıtlı öğrenciler, açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan kontenjan sınırlaması olmayan ve okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla açıköğretim sistemiyle öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine İkinci Üniversite kapsamında başvuru yapabilirler. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programı mezunları dikey geçiş sınavlarına girdikten sonra ilgili üniversitenin gerekli koşullarını sağlarsa aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir.

 • Basın ve Yayın
 • Fotoğraf ve Video
 • Gazetecilik
 • Görsel İletişim Tasarımı
 • Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı
 • Grafik
 • Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım
 • Grafik Sanatları
 • Grafik Tasarım
 • Grafik Tasarımı
 • İletişim
 • İletişim Bilimleri
 • İletişim Sanatları
 • İletişim Tasarımı
 • İletişim ve Tasarım
 • Medya ve İletişim
 • Medya ve İletişim Sistemleri
 • Radyo ve Televizyon
 • Radyo, Televizyon ve Sinema
 • Sinema ve Televizyon
 • Televizyon Haberciliği ve Programcılığı

Beltek Fotoğrafçılık kursuna giderseniz göreceğiniz dersler

* 213GIM047 DIŞ MEKÂNDA ÇEKİM
* 213GIM040 FOTOĞRAF FİLMLERİ VE BELLEK KARTLARI
* 213GIM054 HAREKETLİ KONULARIN ÇEKİMİ
* 213GIM014 SİYAH – BEYAZ FOTOĞRAF BASKISI

Açık öğretim üniversitesi önlisans Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü çıkmış sorular

1. Sınıf 2010 yılı çıkmış sorular Ara sınav, Bütünleme, Yıl sonu Soru ve cevapları
1. Sınıf 2011 yılı çıkmış sorular Ara sınavı Soru ve cevapları
1. ve 2. Sınıf 2011 yılı çıkmış sorular Yıl sonu sınavı Soru ve cevapları
2. Sınıf  2011 yılı çıkmış sorular ve  Türk dili, Toplum ve iletişim 3 sene önce çıkan sorular 2011 Çıkan sorular

1. Sınıf 2011 Kredili Sistem Güz Dönemi Soru ve cevapları  10-11 Aralık 2011
2. Sınıf 2011 Kredili Sistem Güz Dönemi Soru ve cevapları  10-11 Aralık 2011

Not: soru ve cevaplar pdf formatındadır. Pdf programını buradan indirebilirsiniz.

Bu yazı Eğitim Haber, Fotoğrafçılık kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Aöf Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Dersleri Çıkan Soruları ve Cevapları için 9 cevap

 1. didemhancı der ki:

  bütünleme sınavına hazırlanmak istiyorum

 2. Nadir Sacar der ki:

  Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü kazandım kayıt yaptırdım fakat sadece ingilizce kitabı verdiler, diğer kitaplar 3 ekimde dağıtılacakmış aralık ayında da sınavlar başlıyor ne saçma bir eğitim sistemidir bu arkadaş, bu arada e öğrenme portalı diye birşey var oradan ders notlarını alabileceğimizi söylediler tc kimlik numarası ile giriş yapılıyormuş sistem beni kabul etmiyor, ders notlarını nasıl bulabilirim paylaşım yapabilecek arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

 3. cemil der ki:

  Bu yıl bu bölüme gitmeyi düşünüyorum.Bıktım artık zulüm gibi işleri,parçası olmadığım işleri, severek yapmadığım işleri.Ben de artık severek yapacağım bir işten para kazanmak istiyorum.

 4. Murat der ki:

  çok güzel bir bölüm, herkese tavsiye ederim. dersleri ve ders kitapları çok güzel, hiç sıkılmadan hikaye kitabı okur gibi okursunuz.

 5. Elman der ki:

  Selam Merhaba

  Ben sizi Azerbaycandan rahatsiz ediyorum,bana Nokia Windows modelleri hakkta cok acil egitim almam lazim lutfen bana bu konuda yardimcil olun,Benim bu egitime ihtiyacim var

 6. swd der ki:

  arkadaşlar bende fotoğrafçılık tercih edeceğim ama derslerine baktım sözel birisi olarak zor görünüyor. sayısal ağırlıklı biçoğu. murat arkadaşımız hiç sıkılmadan hikaye kitabı okur gibi okursunuz demişsin. sence de o kadar kolaymı bu dersi okumak 2 yıl 2 yılda kolayca bitermi? ayrıca bu bölümün geleceği varmı kpss de alımlar artarmı ilerde? fikirleri olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim teşekkürler.

 7. ares der ki:

  slm arkadaşlar. ben iş için değil bilmek için kayıt oldum.. zevkli birazda pahalı bir hobi.. umarım sizinde beklentilerinize karşılık bulur..

 8. mesut der ki:

  çok eğlenceli bir bölüm yeni kaydoldum. öğretmenim.belki ilerde öğretmenliği bırakır fotoğrafçı olurum.ama bir işte çalışırken zor oluyor ders çalışması.haberiniz ola.amatör olarak 10 senedir fotoğraf çekiyorum.profesyonelliğe yaklaştım denilebilir. bunu da diplomayla desteklemeyi düşünüyorum…meraklı olanlara tavsiye ederim…

 9. tuncay der ki:

  2010 yılı çıkmış soruları indirdim.
  mesela bütünleme sınavı ys1108
  ama cevap anahtarlarında 1108 yok.
  bende mi bir sorun var. cevap anahtarlari uyumlu degil. konuyla ilgili biri beni aydinlatabilir mi ?

Bir Cevap Yazın