Aöf Dönemlik Kredili Sistemde Ders Ekle Sil İşlemi

Aöf Dönemlik Kredili Sistemde Ders Ekle Sil İşlemi

İlk kez kayıt yaptıran öğrenciler,  güz ve bahar dönemlerinde Fakülte tarafından belirlenen dersleri almak zorundadırlar. Bu öğrenciler ders ekle sil işlemi yapamazlar.

Kayıt yeniletecek öğrenciler ise Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya değiştirebilirler. Ders ekle sil işlemi bir üst dönemin derslerinden başlayarak yapılır. Ancak, öğrenciler tekrar ettiği dersleri eksiltemezler. Ders ekle sil işlemi kayıt yenileme döneminde, o dönem için yapılır sonradan itiraz edilemez. Öğrenciler sorumlu oldukları derslerin tama-mından başarılı olmadan mezun olamayacaklarından, eksilttikleri dersleri dersin açıldığı ilgili dönemde almak zorundadırlar. Açıköğretim Fakültesi dönemlik kredili programlarda tüm dersler zorunlu olup seçmeli ders bulunmamaktadır. Ders eksiltme işlemi o dersten sorumlu olunmayacağı anlamına gelmez. Kayıt yenileme tarihleri içerisinde bankaya ödeme yapmadığınız sürece ders ekle sil işlemi yapabilirsiniz. Bankaya yapacağınız ödeme tutarları alacağınız derslerin kredisine göre belirlen mektedir. Ders ekle sil işlemi sonucunda alınan derslerin kredisi ve banka ödeme bilgileri değişeceğinden, bankaya ödeme yaptıktan sonra ders ekle sil işlemi yapılması mümkün değildir.

Fakülte tarafından 30 ECTS krediyi geçmeyecek  şekilde ders ataması yapılmıştır. Öğrenciler 30 ECTS kredilik dersin üzerine isterlerse 45 ECTS krediyi geçmeyecek  şekilde bulunduğu dönem veya üst dönemden ders ekleyebilirler.

Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler 45 ECTS krediye kadar ders ekleyebilirler. Bu durumda olan öğrencilerin ders ekle sil
ekranına girerek ders durumlarını kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.

Lisans programında birinci ve ikinci dönemlerin tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler beş, altı, yedi ve sekizinci dönemlerden; üçüncü ve dördüncü dönemlerin tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler yedi ve sekizinci dönemlerden ders alamazlar.

Ders Ekle-Sil İşleminin Yapılması

Ders ekle sil işlemi yapacak öğrenciler TC kimlik numaraları ve  şifreleri ile  buradaki adrese giriş yapıp, kayıt yenileme linkinden ders ekle sil işlemini gerçekleştireceklerdir. Kayıt yenileme linkine tıklandığında 4. sayfadaki ekran görüntüsü verilen metin gelecektir. Ders ekle sil işlemi yapacak öğrencilerimiz bu metindeki açıklamaları mutlaka okumalıdırlar. Metni okuduktan sonra ders ekle sil işlemini gerçekleştirebilirler. Öğrenci işlemleri için ise buradaki adrese bakabilirler

Ders ekle sil işlemi üç basamaktan oluşmaktadır. En son basamakta mutlaka onay vermeniz gerekmektedir. Yaptığınız ders ekle sil işlemini onaylamadığınız takdirde, ders ekle sil işleminiz geçersiz sayılacaktır. Bu durumda Fakülte
tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırsınız. Birden fazla ders ekle sil işlemi yapan öğrencilerin, en son onayladığı ders ekle sil  işlemi geçerli olacaktır ve banka ödeme bilgileri buna göre oluşacaktır.

Ders Ekle-Sil İşlemi Sonunda Yazıcıdan Dökümü Alınacak Belgeler

Üç basamaktan oluşan ders ekle sil işlemini yapan ve yaptığı ders ekle sil işlemini onaylayan öğrenciler, 5. sayfada görüntüsü verilen “2011-2012 Öğretim Yılı Güz Dönemi Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü” sayfasını yazıcıdan alabilirler. Bu sayfada öğrencilerin ders ekle sil işlemi sonucunda “Alacağı Dersler”, “Bıraktığı Dersler”, “Ödeme Bilgisi”, “Adres, Büro ve Sınav Merkezi Değişiklik Tarihleri”, “Sınav ve Kayıt Yenileme Tarihleri” gibi önemli bilgiler yer almaktadır. Yazıcıdan döküm alamayan veya daha sonra döküm alacak öğrenciler, kayıt yenileme süresi içerisinde, TC kimlik numarası ve  şifreleri ile  buradaki adresindeki, kayıt yenileme linkine giriş yaparak “DİKKAT” başlığı altındaki “2011-2012 Güz Döneminde Alacağınız Derslerin Dökümünü Almak  İçin Tıklayınız” butonuna tıklayarak bu sayfanın dökümünü alabilirler.

DİKKAT!

(Aşağıdaki metni dikkatlice okuyunuz)

1. Fakülte tarafından bu dönemde alabileceğiniz derslerin kredisi 30 ECTS* krediyi geçiyorsa en az
30 ECTS kredilik, geçmiyorsa tüm derslerin ataması yapılmıştır. Atanan dersler bir sonraki sayfada
tablo halinde gösterilmektedir.

2. Tabloda tekrar ettiğiniz dersler ve ilk kez alınan dersler farklı renklerde gösterilmiştir.

3. Kredili sistem gereğince atanan dersleri ders ekle-sil işlemi yaparak değiştirebilirsiniz. Bir dersi
silmek için “Sil” butonuna, eklemek için “Ekle” butonuna basmanız yeterlidir.

4. Atanan derslerin üzerine TOPLAM 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde varsa üst dönemden ders ekleyebilirsiniz. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu atanmayan dersi kalan ve bu
dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler 45 ECTS kediyi geçmeyecek şekilde
ders ekle işlemi yapabilirler.

5. Ders silme, bir üst dönemin derslerinden başlayarak yapılabilir. Üst dönemin derslerinin tamamı
silinmeden, bulunduğunuz dönemin derslerinden silme yapamazsınız. Ancak tekrar ettiğiniz dersleri
silemezsiniz.

6. Bir dersi silmeniz o dersten sorumlu olmadığınız anlamına gelmez. Sildiğiniz dersleri daha sonra
ilgili dönemde almak zorundasınız. Dönemlik-Kredili programlarda tüm dersler zorunlu olup seçmeli
ders bulunmamaktadır .Derslerin tamamından başarılı olmadan mezun olamazsınız.

7. Kayıt yenileme tarihleri içerisinde bankaya kayıt yenileme bedelini ödemediğiniz sürece dilediğiniz
kadar ders ekle-sil işlemi yapabilirsiniz. Bankaya kayıt yenileme bedeli ödendikten veya kayıt yenileme
tarihleri geçtikten sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün değildir.

8. Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmeniz halinde ders ekle-sil işlemi yapmadan, bankaya
0,00 TL. geçmiş dönem borcunuzu ve 245,93 TL. kayıt yenileme bedelini ödeyerek
kaydınızı yeniletebilirsiniz. (Kayıt yenileme bedelini K.K.T.C’deki bankaya ödeyecek öğrenciler öncelikle AÖF Lefkoşa Bürosundan eski dönem borçlarını öğrenmelidirler.)

9. Tüm dersleri silmeniz halinde bankada ödeme oluşmayacak, kayıt yeniletemeyecek, öğrencilik
haklarından yararlanamayacak ve sınavlara giremeyeceksiniz.

10. Ders ekle-sil işlemi 3 basamaktan oluşmaktadır. En son basamakta mutlaka onay vermelisiniz.
Yaptığınız işlemleri onaylamadığınız takdirde, ders ekle-sil işlemleri geçersiz sayılacaktır.

* ECTS: Avrupa Kredi Transfer Sistemi (ECTS: European Credit Transfer System)

Not: Kayıt yenileme işlemi sonrasında bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcı dökümünü alacağınız elektronik dosya PDF formatındadır. Eğer bilgisayarınızda bu dosyayı okuyacak Adobe Reader yazılımı yoksa öncelikle burayı tıklayarak yazılımı bilgisayarınıza indirip kurunuz.

FOTOĞRAFÇILIK VE KAMERAMANLIK BÖLÜMÜNDEN DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI

BASIN VE YAYIN

FOTOĞRAF

FOTOĞRAF VE VİDEO

GAZETECİLİK

GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI

GÖRSEL SANATLAR VE GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI

GRAFİK

GRAFİK SANATLAR VE GRAFİK TASARIM

GRAFİK SANATLARI

GRAFİK TASARIM

GRAFİK TASARIMI

İLETİŞİM

İLETİŞİM BİLİMLERİ

İLETİŞİM SANATLARI

İLETİŞİM TASARIMI

İLETİŞİM VE TASARIM

MEDYA VE İLETİŞİM

MEDYA VE İLETİŞİM SİSTEMLERİ

RADYO VE TELEVİZYON

RADYO, SİNEMA VE TELEVİZYON

SİNEMA VE TELEVİZYON

TELEVİZYON HABERCİLİĞİ VE PROGRAMCILIĞI

 

Bu yazı Eğitim Haber kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Aöf Dönemlik Kredili Sistemde Ders Ekle Sil İşlemi için 158 cevap

 1. Merve der ki:

  merhaba ben aöf laborant veterinerlik (2 yıllık) açıköğretim programında okumaktayım ancak bu yıl son senemdi ve 1 dersten kaldım şimdi de kredili sistem diye bir şey çıkarmışlar ki bilmediğim bir sistem.Sistem de ders ekleyin ya da silin diyor ancak ben silme yapamıyorum kendiliğinden ekliyor ve ayrıca tek dersten kalmama rağmen viroloji diye bir başka ders daha eklenmiş.Bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.Cavaplarınızı Bekliyorum.Bana neden bir ders daha eklediler anlamadım bu ne demek oluyor yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.Şimdiden teşekkürler.

 2. Egitim Merkezi der ki:

  Merve hanım merhaba son senenizde olsa malesef fakülte tarafından atanan dersleri almak zorundasınız mesela tarım bölümünde matamatik biyoloji kimya gibi bir çok ders eklemişlerdir hemen hemn bütün bölümlere ders eklediler malesef sistem oturmadığı için sıkıntı çekecez.

 3. OSMAN der ki:

  merhaba ben aöf türk dili ve edebiyatı bölümü 2.sınıfa geçtim bu sene altan bir dersim kaldı bu dersin sınavına bu sene girebilecek miyim yoksa okul uzadı mı?
  Bir de bu ders ekle sil işleminde eğer ders silersek ve sildiğimiz dersleri ne zaman alacağız okulu uzatmışmı oluyoruz? karışık bi durum teşekkürler….

 4. Egitim Merkezi der ki:

  Merhaba tabi kalan dersinizi bu sene girebilirsiniz. ne kadar çok dersi erken verirseniz o kadar iyidir. yukardaki linkten ders ekleyeyip kayıt olabilirsiniz.

 5. nazlı der ki:

  meraba benim bir konuda sorum olacaktı.adalet derslerine baktım avukatlık ve noterlik hukuku gibi dersler vardı ama benım bu donmede ve 2012 de verecegım dersler arasında yok.ben 2012 de mezun olacagımı dusunuyordum 2012 de ama bazı dersler bende yok neden acaba belkı anlatamadım ama lutfen soyleyın.ama ulusal yargı agı projesı gıbı bır ders var bende 3 4 tanesı bende yok ne bu donemde var nede ılerıkı donemde.lütfen cevaplayın.

  • Egitim Merkezi der ki:

   Nazlı hanım merhaba kredili sistemde şöyle bir olay var bazı dersleri 2 bölerek farklı isimde dersler oluşturdular ve fazladan dersler eklediler siz mezun olmanız için fakültenin verdiği tüm dersleri vermek zorundasınız ve artı bahar dönemimde alacağınız derslerden 45 krediyi geçmiyecek şekilde seçebilirsiniz.

 6. dilan gürbüz der ki:

  merhaba ben dilan okul öncesi ogrtmnlıgı 2.sınıfa geçtm kaldgm ders yok 3.sınıf derslerini ekleyebilirmiyim nasl eklerim

 7. EYLÜL der ki:

  merhaba adalet 2.cı sınıf öğrencısıyım,alttan dersım yok bana 6 ders verıldı,sorum şu :dönem sonuna kadar bu derslerden mı sorumlu olucam? bırde aralık ayındakı ara sınavda kitapların kaçıncı ünıtelerınden sorumluyuz.tesekur ederım

 8. cumhur der ki:

  ders ekle sil işleminde ders sildiğimiz zaman okulu uzatmış mı oluyoruz ?teşekkürler

 9. NESLİ der ki:

  merhaba ben türk dili ve edb. 3.sınıf öğrencisiyim 1.sınıfdan 1 ,2.sınıfdan 2 dersim kaldı toplam kredileri 12 olmasına rağmen sayfamda ders ekle sil butonu görünmüyor nedenini söylerseniz sevinirim.

 10. EYLÜL der ki:

  21 ekımlı msjıma cvp alamadım tesekkurler

 11. Eğitim Merkezi der ki:

  Merhaba Eylül Hanım,

  Alttan dersiniz yok ise 6 ders alırsınız (Medeni Usul Hukuku ve Tebligat Hukuku muafsınız) Şimdi dönemlik-kredili sistemde yılda 4 sınav var (bütünleme yok)

  Aldığınız 6 ders için(güz dönemi) Ara sınav tarihi 07 – 08 Nisan 2012
  Aldığınız 6 ders için (güz dönemi) Dönemsonu sınavı 02 – 03 Haziran 2012

  Bunlar verdikten sonra bahar döneminde tekrar ders alacaksınız. Onlarda,

  HUK208U TİCARET HUKUKU
  ADL204U ULUSAL YARGI AĞI PROJESİ II
  ADL202U DAMGA VERGİSİ VE HARÇLAR BİLGİSİ
  HUK202U AVUKATLIK VE NOTERLİK HUKUKU
  TÜR202U TÜRK DİLİ II
  HUK206U İCRA İFLAS HUKUKU
  TAR202U ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ II
  HUK204U CEZA MUHAKEMESİ HUKUKU

  Gelelim hangi ünitelerden sorumlu olacağınıza,
  2. Sınıf’ın Güz Döneminde:

  Büro Teknolojileri: 1. 2. 3. 4. 5. 6. Ünitelerden

  Medeni Usul Hukuku: 1. 2. 3. 4. 5. 6. Ünitelerden

  Memur Hukuku: 1. 2. 3. 4. 5. Ünitelerden

  Ceza Hukuku: 1. 2. 3. 4. 5. Ünitelerden

  Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) I : 1. 2. 3. 4. 5. Ünitelerden

  Yargı Örgütü ve Tebligat Hukuku: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Ünitelerden

  Türk Dili (I): 1. 2. 3. 4. Ünitelerden

  Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi (I): 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Ünitelerden

  2. Sınıf’ın Bahar Döneminde:

  Avukatlık ve Noterlik Hukuku: 1. 2. 3. 4. 5. Ünitelerden

  Ceza Muhakemesi Hukuku: 1. 2. 3. 4. 5. Ünitelerden

  Damga Vergisi ve Harçlar Bilgisi: 1. 2. 3. 4. 5. Ünitelerden

  İcra İflas Hukuku: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Ünitelerden

  Ticaret Hukuku: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Ünitelerden

  Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) II : 1. 2. 3. 4. 5. Ünitelerden

  Türk Dili (II): 8. 9. 10. 11. Ünitelerden

  Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi (I): 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. Ünitelerden

  sorumlu olunacaktır.

  Yukarıda yazılı olan sorumlu olduğunuz ünitelerin haricinden soru gelmez.
  Öğrenci klavuzlarındaki kısaltmaları ile AS yani Ara Sınav’da bu ünitelerden sorumlu olursunuz. DS yani dönemsonu sınavında kitaptaki tüm ünitelerden sorumlu oluyorsunuz

 12. recai der ki:

  merhaba ben aöf türk dili ve edebiyatı 2.sınıf öğrencisiyim ara sınav için hangi ünitelerden sorumluyum? teşekkürler….

 13. özlem der ki:

  MERHABA BEN TÜRK DİLİ EDEBİYATI 2. SINIFA GEÇDİM.ALTTAN 2 DERSİM VAR.DERS EKLE SİL YAPMADAN BANKAYA PARAYI YATIRIRSAM ALTTAN 2 DERSİM HARİÇ HANGİ DERSLERDEN MUAF OLACAĞIM GÜZ DÖNEMİNDE?

 14. Egitim Merkezi der ki:

  Merhaba şu an muhafitet söz konusu değil fakülte hangi dersleri veriyorsa almak zorundasınız.. Seçmediğiniz dersler daha sonra karşınıza çıkacaktır.

 15. Eğitim Merkezi der ki:

  Recai Bey,

  http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Documents/2011_12_AcikogretimProgramlariKilavuzu.pdf

  Bu kılavuzda sayfa 59 daki tabloda

  AS =ARA SINAVDA SORUMLU OLDUĞUNUZ ÜNİTE ARALIĞINI GÖSTERİR
  Örneğin, 1-5 yazar yani ilk sınavda 1,2,3,4,5. ünitelerden sorumlu olduğunuzu gösterir.

  Özlem Hanım,

  MUTLAKA EKLE-SİL YERİNE GİRİP SİTE VERİLEN DERSLERİ ONAYLAYIN.
  Ondan sonra para yatırın. Bölümünüzü bilmiyorum ama birinci sınıfta aldıysanız ikinci sınıfta varsa aynı ders muaf olursunuz.

 16. elif der ki:

  merhaba ben elif.sosyoloji 3. sınıf öğrencisiyim,bu yıl kredili sisteme geçiş karmaşalığı ndan dolayı kayıt tarihini kaçırdım.hiç alttan dersim yok.ama anlamadığım bazı noktalar var,5.dönem okuyamıycam,6. dönem derslerim arasında ingilizcenin yanında almanca ve fransızca da var.bunları ekle sil yöntemine göre mi silmek zorundayım,yoksa verecekleri kitapçıkta mı işaretliycem?cevabını saygılarımla arz ederim…

 17. Arif der ki:

  Merhabalar. Ben bu yıl ygs puanı ile Felsefe Lisans programına kayıt yaptırdım. 250 tl harç parası yatırdım. Fakat 27 Ekim’e kadar olan “Kayıt Yenileme” işlemini yaptırmadım. Sanırım ilk yıl kayıt olanlar yaptırmıyorda. Yinede emin olmak için soruyorum? Ben güz dönemindeki (10-11 Aralık) sınavlara girebilirim öyle değil mi? Teşekkürler…

 18. FİGEN der ki:

  slm.ben adalet bölümü okuyorum aslında geçen yıl 6 dersten kaldım .tekrar yapıyorum .kredili sistemde kafam birz karıştı .ben bu yılki aldıgım dersler kaldıgm dersler ve sadece onların kitapları verildi ama bu yılki 1. sınıfın derslerinde farklı derslerinde oldugunu gördüm ben bu derslerden sorumlamuyum yani bana kitap verilecekmi.?teşekkürler…

 19. Egitim Merkezi der ki:

  sanırım 45 krediyi geçmeyecek çekilde bir üst sınıfın derslerini seçebiliyorsunuz sizin için bir avantaj

 20. zeliha der ki:

  ben 2012 yaz dönemi ders ekle sil yapmak istiyorum ama olmuyor neden acaba?

 21. duygu der ki:

  merhaba ben okulöncesi 4.sınıf öğrencisiyim 3.sınıftan fen ve mat. dersinden notum36 eğer kalırsam bir üst dönemde mi bu dersi verice yoksa bu dersten bir yıl uzayacak mı okulum.

 22. Egitim Merkezi der ki:

  Bahar dönemi ders ekle sil yapabilmeniz için güz döneminde girmiş olduğunuz sınav sonuçlarının açıklanması gerekir.

 23. ebru der ki:

  merhaba… sosyoloji okuyorum geçen yıl başladım yıllık sistemdi bu yıl kredili oldu 5 dersim vardı alttan ve ders seçme olyını anlamadım. güz döneminde sınava girdim bahar dönemi için 2.sınıf derslernimi alacağım? birde dönemlik ders tablosunu gördüm yanlış anlamadıysam bahar döneminede 1.sınıf dersleri var şimdi ben 1. sınıf mı yoksa 2.sınıf derslerini alacağım?

 24. ebru der ki:

  tekrar ben sizden ricam alacağım dersleri nasıl seçmem gerkiyor ve nelere dikkat etmem gerekiyor beni bilgilendirirseniz mutlu olurum

 25. ali der ki:

  eğitim merkezi lütfen kredili siteme geçen bütün dersler hakkında neyin nasıl olacağını ne şekilde yapılması gerktiğini anlaşılır bi şekilde açıklar mısınız?? zaten biz öğrencilerin kafamızdaki cevapsız ve sıkıntı gördüğümüz soruların hepsi bellii buna göre anlaşılır bi açıklama yapılırsa daha güzel ve verimli olurr . tek tek sorunlan sorulara cevap vermek diğer öğrencilerinn sorularını cevaplamıyorr… tşkür ederimm.

 26. ebru der ki:

  bir cevap vermediniz niçin?

 27. cagaty der ki:

  mrb ben turk d.e.2.sınıf ogrencısıyım bır ust sınıftan ders alarak okulu daha erken bıtırebılır mıyız cunku herkes kredılı sıstemde okulu erken bıtırme sansınız var ustten ders alarak dıyo lutfen bılgılendırın

 28. CAGATAY der ki:

  ÇAN EGRISI ILE ILGILI LUTFEN NET BIR BILGI VERIN AÖFDE NASIL OLCAK CAN EGRISI

 29. gamze der ki:

  merhaba ben aöf adalet1.sınıf öğrencisiyim.birinci dönemde alttan 2 dersim kaldı.ikinci dönemde alacağım derslerin üzerine bu alttan kalan 2 dersimide alabilirmiyim aceba.ikinci sınıfa kalsın istemiyorumda.

 30. ebru der ki:

  siteniz güzel bilgilendirici fakat yaklaşık 1 hafta önce yardım istedim ama hala cevap vermediniz,

 31. hatice_ der ki:

  gamzecim dersleri dönemlik alabiliyoruz bildiğim kadarıyla..kalan 2 dersini gelecek güz döneminde verebilirsin..ayrıca ff notu olanlar üstten ders alamaz..

 32. hatice_ der ki:

  gamzecim ff notu olanlar üstten ders alamıyor..ayrıca dersleri dönemlerine göre üstten yada alttan verebiliyoruz..yani güz dönemi derslerini güz döneminde bahar dönemi derslerini de bahar döneminde..

 33. merve der ki:

  mrb bn adalet ikinci sınıf okuyorum güz dönemi bütün dersleri geçtim yarın kayıt yaptıracam bahar döneminin de. benim ders ekle sil işlemi yapmama gerek var mı bütün dersleri alabiliyo muyum? geçen yıldan sadece ingilizce kalmıştı alttan onunda ingilizce1 i ni güz döneinde verdim geçtim bahar döneminde ingilizce2 yi verecem inş. bu ingilizceden dolayı benim derslerimi sistem azaltmaz dimi? yani ikinci dönem 8 ders var onların hepsini alabiyorum dimi bi de alttan ingilizce de var 9 oluyo bir sorun olur mu acaba? ders ekle sil yapmama gerek var mı? acil cvp verirseniz sevinirim çünkü yarın para yatıracam bankaya.

 34. Egitim Merkezi der ki:

  Yapmanız gerekenler yarın ekle sil işlemini yapıp çıktı alarak vakıf banka harç parasını yatırıyorsunuz daha sonra aöf bürosuna gidip kayıt yeniliyorsunuz son olarak da kitaplarınızı alıyorsunuz.

 35. merve der ki:

  tşkrlerde ders ekle sil işlemi nasıl yapılıyo?

 36. haticCe der ki:

  1.sınıf okul öncesi öğretmenliği okuyorum bahar döneminde ders ekle sil islemi yapiyor mu 1.sınıflar

 37. melike der ki:

  merhaba.ben türk dili ve edebiyatı bölümü 2.sınıf ögrencisiyim fakat alltan 2 ders alıyorum güz döneminde 2.00 not ortalamasının altında kaldım alttan derslerımın notları geçer durumda.şimdi ders ekle yaparken bu dersleri bu dönemde tekrar etmek zorunda mıyım yoksa geçmiş mi sayılıyorum..

 38. erkan der ki:

  merhaba,
  adalet 2. sınıfım. birinci dönem dersleri ikinci dönem açılmıyor mu? 2. sınıf birinci dönemden kaldığım dersler için güzü mü beklicem??? çok saçma altı üstü sınava giriyoruz, neden ikinci dönemde de bu derslerden sınava giremiyorum ki? sistem mümkün olduğunca fazla harç almak için sanki!

 39. deniz der ki:

  merhaba ben edb.2 sınıftayım ders ekle sil işlemi için sisteme gırdıgımde derslerım atanmıs goruorum ve ekle sil işlemi yapamıorum yardımcı olurmusunuz .

 40. yusuf der ki:

  mrb bn adalet ikinci sınıf okuyorum güz dönemi bütün dersleri geçtim bugün kayıt yaptım.alttan da ingilzce vardı onuda geçtim.güz döneminde ders ekle yada sil yapmadım bilgisayar otomatik 33 kredi seçmiş yani alacağım dersler ve ingilizceyi otomatik.ben bugun de aynısını tekrarladım.bankaya parayı yatırdım aöf bürosuna gittim türk dili 2 seçilmemiş,bilgisayar da otomatik 30 kredi vermiş.ilk dönem 33 kredi otomatik verirken 2.dönem neden sadece 30 kredi seçmiş.mezun olabilecekken mezun olamıyorum.bana yardımcı olursanız çok sevinirim.çok mağdurum.neden ilk dönem bilgisayar 33 kredi veriyorda 2 dönem 30 veriyor.bu konuda yardımlarınızı bekliyom.daha kayıdın ilk günü olmasına rağmen ben kayıt yeniledim mağdurum ve mezun olamıyacak mıyım?ne yapmam gerekiyor. acaba,

 41. aysegul der ki:

  merhaba ben edebıyat 3. sınıftayım guz donemının ıkı dersını alamadım alttan dersım oldugu ıcın sımdı bahar donemı derslerıne ek olarak o ıkı dersı de ıstersem alabılıyormuyum acaba. yanı boylelıkle bu yıl dan onumuzdekı yıla hıc dersım kalmamıs olsun ıstıyorum ıns. yardımcı olursanız sevınırım

 42. BERNA YILDIZHAN der ki:

  merhaba benim toplam 2 dersim wardı 1 tanesi güz döneminde geçtim 2.side bahar dönemindeydi yalnız şimdi kontrol ettiğimde bana 1 ders daha eklemişler bu dönem mezun olup kpss çalışacaktım anlamadım 1. eğitim tarihi, 2. türk eğitim tarihi sistemi… ne yapabilirim lütfen cewappp werinn

 43. BERNA YILDIZHAN der ki:

  benim toplam 2 dersim wardı ilk dersi güz döneminde werdim 2.dersi de bahar döneminde alıcaktım bana bi başka ders daha eklemişler genel not ortalamam 2.18 bir tanesinden başarılı olup diğerinden olamazsam genel ortalama beni kurtarırmı mezun olabilirmiyim

 44. yusuf der ki:

  iyi günler burda saatlere karşı yarışıyoruz ama yorumumuz 3 saattir onay beklemektedir diyor.ilgilenecek kimse yokmu?

 45. SEÇİL der ki:

  iyi çalışmalar. ben dikey geçiş sınavı ile açıköğretim okulöncesi öğretmenliğinde okumaktayım. 3. sınıfım ders eklemek için girdiğimde yeni kayıt oldugumdan dolayı onaylma sayfası acılmıyor fakat derslerim fakulte tarafından eklenmiş. internetten hiçbir işlem yapmadan bankaya ödeme yapmam yeterli olacak mı?

 46. dilek der ki:

  ders ekle sil işlemi yapmak için giriş sayfasındaki güvenlik kodunu kutuya yazamıyorum yardımcı olurmusunuz

 47. hülya der ki:

  mrhb okulöncesi son sınıf öğrencisiyim.Altan hiç dersim yok.Senemin de uzamasını istemiyorum.Ders ekle-sil konusunda problem yaşıyorum.Öğrenci sayfamda 7 ders görünüyor 26 kredilik.Ancak sayfamda ders ekleyebileceğim herhangi bir gösterge de yok.Ders eklemem gerekiyor mu?Lütfen bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

 48. Egitim Merkezi der ki:

  Hülya hanım Sayfanızda ekleyebileceğiniz dersler varsa ekleyin yoksa sorun olacağını sanmıyorum.

 49. Egitim Merkezi der ki:

  seçil hanım her ders ekle sil işlemi yapmanız gerekiyor https://aofeklesil.anadolu.edu.tr buradan yapabilirsiniz

 50. Egitim Merkezi der ki:

  Dilek hanım şu an sistemde sorun var kısa zamanda çözülür. (Şu an düzeldi)

 51. gülşefteli der ki:

  Ders ekle-sil işlemini yapmak için siteye girdim ancak bu dönem alttan aldığım dersler vardı: İktisat ve Türk Siyasal Hayatı (Türk Siyasal Hayatı isim ve içerik değiştirmiş Tük Siyasal Hayatına Giriş olmuştu) Neyse… Derslerin hepsinden geçtim bu dönem.Ancak Ders Ekle-Sil de Türk Siyasal Hayatını alttan alıyormuş gibiyim. Bu konuda kime nasıl itiraz edebilirim çünkü dersi geçtim, tekrar almak da istemiyorum. Ve 45 krediye kadar hakkım olduğu halde sadece bir ders ekleme görünüyor bana. Teşekkürler şimdiden…

 52. abdullah der ki:

  mrhblar kredili sisteme giriş yapıldığında ders ekle sil işleminde 2011-2012..2012-2013butonlarındakı derslerin aralarındanmı seçicez 35 krediyi tamalamak için yoksa verilenlermi yani kredi 35 olsun istenilenmi seçilecek,, birde 2. yarıyıl 4.yarıyıl yazılıyor derslerın karşısında onlar neyle ilgili lütfen yardımcı olursanız sevinirim…

 53. gülşefteli der ki:

  @eğitim merkezi. 1. Sınıf derslerini ekleme yaptı derken anlamadım. Birinci sınıftan iktisattan da kalmıştım ancak iktisat için böyle bir durum yok. Ben nasıl yapabilirim, aynı dersi ikinci defa almak istemiyorum. Neticede geçtim ben bu dersi. Yol gösterebilir misiniz itiraz için. Çok teşekkür ederim ayrıca hızlı cevabınız için…

  • Egitim Merkezi der ki:

   Ben fotoğrafçılık bölümünü okuyorum alt sınıftan dersim kalmadı 8 ders beklerken 1. sınıftan 2 ders daha eklediler bizde daha önce gördüğümüzü sanmıştık pdf içeriklerine göz atınca resimlerinden farklı bir ders olduğunu anladık kısa zamanda mezun olmak istiyorsanız orada gördüğünüz tüm dersleri ekleyin derim

 54. gülşefteli der ki:

  @eğitim merkezi. İşte sorun üstten sadece bir ders indirebilmem. Derslerin değişmesinden üniversite sisteminde o dönemi atlayan öğrencinin sorumlu olmaması gerekir, kendi ünivimde de böyleydi. Yani herhangi bir itiraz yapamıyor muyum bu durumda. Ve diyelim ki ben dördüncü sınıftayken birinci sınıflara yeni bir ders verdiler. Bu durumda ben mezun olamadan o dersi alttan almak zorunda mıyım?

 55. abdullah der ki:

  çok teşekkrler cevaplarnz için ama en az 35 en fazla 45 kredi secılıyor die bılıyordum

 56. muhammet der ki:

  ben ders ekle sil bölümünden karsısında sil yazan bütün dersleri sildim ücrette bi degişiklik olurmu yoksa aynen kayıt yenileme bedelini mi ödeyecegim lütfen acil bilgi verirmisiniz

 57. Çetin der ki:

  ben aof inglizce öğretmenliği 4.sınıf öğrencisiyim..diğer açıköğretim bölümlerine verilen şartlı geçme hakkının bizede verilmesini istiyorum ben ve arkadaşlarım bu konuda gerçekten çok mağdur oldu 69.50 ile dönem sonu ortalaması 2.70 olan insanlar bu haksızlık yüzünden hayallerini bir yıl ertelemek zorunda kaldı..ayrıca bütünleme sınavı yada yaz okulu gibi bi seçenekte yok..

 58. yusuf der ki:

  ya benim yazdığım soruya neden cvp alamıyorum.zaten kimi arıyoruz muhattap yokMrb bn adalet ikinci sınıf okuyorum güz dönemi bütün dersleri geçtim bugün kayıt yaptım.alttan da ingilzce vardı onuda geçtim.güz döneminde ders ekle yada sil yapmadım bilgisayar otomatik 33 kredi seçmiş yani alacağım dersler ve ingilizceyi otomatik olarak seçmiş.ben bugun de aynısını tekrarladım.bankaya parayı yatırdım aöf bürosuna gittim türk dili 2 seçilmemiş,bilgisayar da otomatik 30 kredi vermiş.ilk dönem 33 kredi otomatik verirken 2.dönem neden sadece 30 kredi seçmiş.mezun olabilecekken mezun olamıyorum.bana yardımcı olursanız çok sevinirim.çok mağdurum.neden ilk dönem bilgisayar 33 kredi veriyorda 2 dönem 30 veriyor.bu konuda yardımlarınızı bekliyom.daha kayıdın ilk günü olmasına rağmen ben kayıt yeniledim mağdurum ve mezun olamıyacak mıyım?ne yapmam gerekiyor. acaba,? nasıl bir yol izleyeyim yada başına böyle birşey gelen varmıhertürlü yardıma ihtiyacım var.ya benim sorunda senin gibi ne yapalım nasıl bir yol izleyelim.

 59. tuğba der ki:

  merhaba
  ben açıköğretim türk dili ve edebiyatı bölümü 1. sınıf öğrencisiyim bana da mesaj geldi anadolu üniversitesinden ders ekle sil işlemi yapmadan bankaya para yatırmayın diye fakat sizin anlattığınız şekilde girdiğimde siteye 1. sınıf ögrencileri ders ekle çıkar işlemi yapamazlar yazıyor ben şimdi ders seçemiyor muyum ?? bilgisi olan biri bilgilendirirse çok sevinirim simdiden teşekkürler

 60. figen der ki:

  adalet 1. sınıfyayım .güz dönem sonu sınav notuma göre 3 dersten kaldım .şimdi bahar dönemi sınavlarında sadece kaldıgım derslerden mi sorumluyum çünkü üstten ders almayı düşünüyorum çok panik hilindeyim bu sınavlar yüzünden .

 61. figen der ki:

  adalet 1. sınıftayım .güz dönem sonu sınav sonucuma göre 3 dersten kaldım .bahar döneminde girecegim sınavlarda sadece kaldıgım derslerden mi sorumluyum yoksa geçtiklerimde dahilmi.?

  • Egitim Merkezi der ki:

   @figen figen hanım Kaldığınız dersler için bütünleme sınavı yok onun için 1 sınıfın bahar dönemindeki derslere gireceksiniz.

   1.AA ile CC arası “Geçer” notudur.
   2.CD ile DD arası “Koşullu Geçer” notudur;
   Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzerinde ise bu derslerden geçer, altında ise akademik yetersizlik uyarısına göre işlem yapılır.
   3.FF, YZ, DZ “Kalır” notudur. Bu dersler tekrar alınmak zorundadır.
   4.Mezun olabilmek için öğrencinin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması ve DZ,YZ ve FF notu olmaması gerekir.
   5.Durum sütunundaki ifadeler Genel Not Ortalaması baz alınarak gösterilmiştir.

 62. eylül der ki:

  merhaba,adalet 2.ci sınıf öğrencısıyım 3.cü dönem derslerımı ekle sıl ıslemı yapmadan onların vermıs oldugu derslerı kabul ederek gıdrdım derslerım basarılı,alttan dersım yok,4 cü dönem yıne onların vermıs oldugu derslerı ekle sıl ıslemı yapmadan kabul edersem kredımı tamamlamıs oluyormuyum ve mezun oluyormuyum tesekkulr ederım

 63. eylül der ki:

  yanı fakültenın derslerını kabul ettıgım takdırde kredım tamamlanmıs oluyomu? tabıkı mezun olmak ıcın tum derslerlerden basarılı olmam gerekıyo,yusuf arkadasım gıbı magdur olamk ıstemem,ona göre yarın banka odemesı yapıcam,tesekkur ederım,ve kolay gelsın

 64. estanze der ki:

  Arkadaşlar bu derslere nerden ve nasıl çalışıyorsunuz.Benim bu dönem mutlaka geçmem lazım Allah rızası için bana yardım edin lütfen…

 65. eylül der ki:

  çok teşekkur ederım.kolay gelsın

 66. merve der ki:

  ders ekle sil işlemi yapmadan bankaya para yatırdıysanız artık hiç bi geri dönüş yok. sistem seçtiği dersleri bu dönem alıyosunuz. sistemin seçmediği dersleri de bi daha ki seneye bahar dönminde alıyosunuz adalet okuyan arkadaş için söylüyorum.

 67. sinem der ki:

  mrhblr ben yenii kredili sistemde 2011-2012 derslerden sil üzerine geldiğimde silme işlemini yapamıyorum olmuyor silinmez diyor nden yardımcı olursanız sevınırım lutfen…

 68. figen der ki:

  14.02.2012 soruma bi cevap yazmamışsınız .neden ? 2 gündür bekliyorum lüffen ilgilenirmisniz sorumla çok rica ediyorum.

 69. DERS EKLE SİL YAPAMIYORUM der ki:

  AÖF İlahiyat ön lisans 2.sınıf öğrencisiyim.Güz dönemi tüm derslerim CC ve üstü.Ders ekle sil işlemi yapmak istediğimde BU DÖNEM ALABİLECEĞİNİZ HERHANGİ BİR DERS OLMADIĞINDAN;kayıt yeniletemezsiniz. şeklinde uyarı gelmektedir.Mezun durumdamıyım acaba tşk.

 70. zeynep öğr der ki:

  mrhb arkadaşlar, okul öncesi 4. sınıftayım.kayıt yenileme sayfamda eklenecek ders kısmı boş, yani ekleyecek ders gözükmüyor.sizin sayfanızda da toplam 7 ders mi görünüyor ? cevap verir misiniz.bu yüzden 3gündür işlemi mi tamamlayamadım yaa…

 71. zeynep öğr der ki:

  tşkkr ederim

 72. sinem der ki:

  ben kredili sistemde ekle sile girdigmde acık renklı olan butondakı dersı silmek ıstıyorum ama silemezssnz dior dıor ndenn bir ust donemın dersı varken bunu sılemezssınız dıyor ndn lutfen yardımcı olunnnn…..

 73. ibrahim der ki:

  kredili sistemde yıl sonu sınavı olacak mı güz dönemi kaldığımız derslerden seneye mi tekrar sınava girecez aydınlatırsanız sevinirim .saygı ve selamlar

 74. sinem der ki:

  ilk önce 30 kredi gösteriordu 34 puan gösterior kredide şimdi ama 30 a indirmek istiordum yani silme işlemi yapılmaz dıosunuz dımı

 75. dilek der ki:

  eklesil yaparken yanlışlıkla onayladım 2012 2013 bahardöneminin altında hiç ders yok dersanedeki hoca seneye aynysınıfı tekrar edeceksin diyor eskişehiri aradım tekrar ekle sil yapabilirim diyor harcı yatırmadım buyüzden ama sistemde işlem yapamyorum neolur biri yardım etsin çok zor durumdayım

 76. didem der ki:

  mrhblr ben 1. sınıf öğrencisiyim 1. sınıfta ders ekle sil yapabilabiliyo mu ? bana posta geldi ekle sil konusu hakkında ama internette 1. sınıfta yapılamaz diyor bilgilendirirseniz sevinirim

 77. su perisi der ki:

  4. dönemden yani 2.sınıftan müzikten kaldım ve bu yılda kredili sistem gereği müzik dersini 3.sınıfın hem güz döneminde hemde bahar döneminde almak zorunda kaldım. ders seçme işlemi yaparken fakültenin verdiği 30 kredinin üstüne 4.sınıfın bahar döneminden bir kaç ders eklemek istedim ama ekle butonu yoktu. Fakülteyi arayıp neden ders ekleyemediğimi sordum .bana verdikleri cevap şu: ” 4. dönemden dersi olan 8.dönemden ders ekleyemiyor”

  ben bu kuruları hiç bir yerede okumadım bu kural gerçekten var mı

 78. figen der ki:

  adalet 1. sınıf ögrencisiyim benim sorum şuki kaldıgım derslerden bütünleme yok ama bahar döneminde girecegim sınavlardaki dersler kaldıgım derslermi bunu öğrenmeeeeeeeeeek istiyorum üstten ders almayacagım yoksa hangi derslerden girecegimki bu sistemi hiç bilmiyorum ki kusura bakmayın.

 79. KAYA der ki:

  sistemi tam bilmediğimden güz döneminden 2 dersi silmiştim bahar döneminde alamayacakmıyım

 80. ayla der ki:

  ben vetrn.ve loborant bölündeyim ilk senem ve yeni sistemden hiç birşey anlamadım yardım ederseniz sevinirim

 81. Taner Günerhan der ki:

  Merhaba,Sayın yetkili Aöf Kamu Yönetimi 2.sınıf öğrencisiyim.
  1.Sınıftan Genel Matematik ve 2.Sınıftan İktisat Teorisi derslerinden sınava giriyorum.
  İçinde bulunduğumuz sene bu iki dersten başarısız olduğumu baz alırsak seneye
  kredili sisteme geçiliyor.Önümüzdeki yıl sadece bu iki dersten tekrar sınavlara girmem mi
  gerekiyor.Bu iki dersin dışında 3.sınıftan ders alma hakkım bulunmuyor mu?.Bu konuda bilgi vermenizi rica ederim.Saygılar.

 82. selvinaz der ki:

  ben okulöncesi 4.sınıf öğrencisiyim mezun olabilmem için tüm derslerimin genel not ortalamsının 2.00 olması gerekiyor ama ben güz döneminden bir dersten kaldım.seneye mezun olabilmem için aynı koşullar geçerli mi?

 83. selvinaz der ki:

  tek dersin genel not ortalaması nasıl 2.00 olabilir?
  tek ders olduğu için sadece harf notuna göre meezun olamaz mıyım ?

 84. CENK der ki:

  mrb ben adalet 2. sınıf öğrenciyim 3 dönem yani güz döneminden alttan kalan dersimle beraber 7 ders aldım 1. sınıfta gördüğüm ders yol bu dersleri hepsini ortalamayla verdim şimdi bahar dönemine ait sistemin bana verdiği 8 ders var bu dersleri 1. sınıfta yine görmedim ve ders ekle de yapmadım güz dönemindeki gibi dersleri ortama ile geçersem mezun ola bilecekmiyim.

 85. aysun der ki:

  meraba sayın yetkili ben aöf maliye 1. sınıf öğrencisiyim.
  en çok şunu merak ediyorum.seneye kredili sisteme geçildiğinde şimdiki dersler seneye değişirmi? değişirse ne gibi değişiklikler olur? örneğin derslerin isimleri yada içerikleri değişebilir mi?
  bunların tamda olmasa en azından küçük bir fikir bile verirseniz çok sevinirim.çünkü ben 2. sınıfın derslerine şimdiden hazırlanmak istiyorum yardımcı kitapla dershaneyle bir şekilde erken başlamakta yarar var cevabınız için şimdiden tşk

 86. aysun der ki:

  evet doğru aöf kitaplarını elektronik ortama alacakmış bu kesin bende yeni öğrendim peki seneye derslerin içeriği hakkında bişiler söylebilirmisinz ayrıca eğer aöf kendi kitap vermiycekse telif hakkından dolayı biz herhangi bir yayın kullanamıcakmyz

 87. Fatih der ki:

  Selam hocam öncelikle böyle site kurduğunuz için çok teşekkür ederim.
  Ben aöf ye telefon açtım durumu anlattım 1.sınıfı ikinci kez okuyorum 5 dersten kaldığım için dedim. Ama 4 dersi verdim. 2. Sınıfa geçtimmi dedim bana ağustos’da kredili sistem yönetlemelikleri gelecek ona göre bakılır dedi. Ama ben geçmiş olmuyorum muyum bu durumda.

 88. mahmut der ki:

  slmlar ben 1 sınıf sosyoloji bölümü okuyorum bahar dönemi sınavlarına girdim ve geçtim çoğundan ama güz dönemine baktığımda sınava girmedi yazıyor siteye girdiğimde…ben şimdi 1 sınıfı geçmedimmi güz dönemi bahar dönemi anlayamadım bana yardımcı olursanız çok sevinirim…

  • Egitim Merkezi der ki:

   Muhtemelen şöyle olacaktır seneye güz dönemimde 1 sınıf kaldığınız veya girmediğiniz derslerden + (35 – 40 tam bilmiyorum) o krediyi tamamlayana kadar 2. sınıf dersi seçebiliyorsunuz toplam 11 -12 ders ediyor

 89. mahmut der ki:

  peki güz dönemi sınavına bahar donemınden öncemı girilecekti ?2011 de… ve bana bahar dönemiyle ılgili telefonuma mesaj geliyor güz dönemiyle ilgili mesaj gelmedi

 90. AYŞEEE der ki:

  adalet 2. sınıftayım bu dönem ekle sil de silmiş olduğum derslerle kalmış olduğum derslere aynı tarihlerde mi girecem acaba. yardımcı olursanız sevinirim

 91. bahar der ki:

  kayıt yenileme tarihleri ne zaman açıklanır bi bilginiz var mı

 92. cemal der ki:

  selam arkadaşlar ben şu an işletme 3.sınıfta okuyorum açık öğretimdeyim bu yıl yani 2012 / 2013 kayıt yenilemede kredili sisteme geçeceğiz.benim şu an 50 nin altında 3 desim var yani eski sistemede k yani kaldım gözüküyor.şimdi size soracağım şu: benim bu 3 dersim yeni sisteme kayıt yenilemede dahil olacakmı yoksa eski sistem içindemi değerlendirilecek 3 dersim yeni sisteme göre cd dc cd yapıyor ortalamayı tutturursam 4. sınıfın derslerini alabilirmiyim bilgilendirirseniz çok sevinirim….teşekkürler….

  • Egitim Merkezi der ki:

   @cemal 4. sınıf güz döneminin tüm derslerini seçeceksin + 3. sınıftan kaldığın dersler 3. sınıfta girdiğin dersler kredili sisteme değerlendirmesine dahil olmaz ancak bu sene gireceğin tüm sınavlar kredili sisteme dahil

 93. mustafa der ki:

  Sayın yetkili benim için cok önemli bi soru cevaplarsanız sevinirim kpss ye önlisanstan girecegim bunun için okulumu 2 yılda bitirmem gerek bu sene yıllık sistem 1.sınıftayım 4 dersten kaldım bunları bütte veremessem seneye sınıf tekrarımı yapacagım yoksa kredili sistem ile hem bu 4 dersi hem 2. sınıf derslerini alarak okulu toplam 2 yılda bitirme ihtimalim varmı yardımcı olun lütfen

 94. özkan der ki:

  merhaba adalet 2. sınıfta ders ekle sil işlemi yapmadan bankaya parayı yatırmıştık ve o dersleri almıştık ve ortalama 2.00 ın üstünde mezun olmuyor muyuz..aöf büro olmadın diyor almadığın dersler var diyor ders ekle sil yapmamışsın diyor yapmadık çünkü bize posta ile gelen yazıda yapmayabilirsiniz diyor du bu işin bi çıkar yolu yok mudur mezun olmak için 1 sene daha mı bekleyeceğiz yardımcı olursanız sevinirim teşekkürlr…

 95. filiz der ki:

  merhaba ben maliye 4 sınıf öğrencisiyim şimdi normalde 7 ders alıyorduk şimdi kaç ders alacağım kaç kredi toplamam lazım

 96. hatice der ki:

  merhaba ben türk dili ve edebiyatı bölümü 2. sınıftayım 1. sınıftan alttan 2 dersim var 3.sınıftan ders alabiliyor muyum

 97. yeliz der ki:

  güz dönemi bütünlemeye girecegımız dersler açıklanmış bahar döneminde kaldığımız dersler için bütünleme sınava olmayacak mı acaba.. yardımcı olursanız sevinirimm

 98. mihrican der ki:

  hocam merhabalar. ben 2. sınıftayım suan. alttan matematği veremezsem 3.sınıf olamayacagım. ama kredili sisteme göre 3. sınıftan ders alabilir miyim? çok tesekkürler

 99. aysun der ki:

  meraba hocam ben aöf maliye 2. sınıf oldum ama geçen yıl kalmıştım şu an hiç dersim kalmadan 2ye geçtim ama örgün bölümden devam etmek istiyorum ünv nin taban puan şartına uyuyorum sizce örgüne geçme şansım nedir?

 100. deryaaa der ki:

  açıköğretime ilk kez kayıt yaptıranlar ders ekle sil işlemi yapacak mı ?

 101. ceren der ki:

  meraba hocam ben 1 sınıfı okuyacağım bu sene kaldığım için kayıt yenilemem gerekiyomuş benimde ders ekle sil yapmam gerekiyo mu teşekürler…?

 102. eda der ki:

  merhaba hocam ben bir konuda bilgi almak istiyorum yıllık dönemde 4.sınıf kamu yönetimi öğrencisiyim tek dersten bütünlemeye girdim daha sonuçlar acıklanmadı ama türkiye ekonomisi dersinden büte kaldım inşallah vrmişimdir diyorum verilmeesi zor olan derslerden biri olduki veremezsem benim durumum ne olcak kredili sistemde benim yapmam gereken ne bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

 103. zeynep b der ki:

  merhaba ben açıköğretim yıllık sistemde okuyorum benim 1.sınıftan 1 dersim 2.sınıftanda 2 dersim var şimdi ben 3.sınıftan ders alabilirmiyimm?

 104. hande der ki:

  8.yarıyıl iktisat tarihi—– 3 kredi
  7.yarıyıl (ek ders)avrupa birliği-5 kredi
  8. yarıyıl maliye politikası —–4 kredi
  7.yarıyıl finansal ekonomi——–5 kredi
  8.yıl (ilave ders ekonominin güncel sorunları)—-3 kredi
  7. yıl vergi hukuku—–4 kredi
  8. yıl (ilave ders)avrupa birliği türkiye ilişkileri—– 4 kredi
  8. yıl türkiye ekonomisi—-5 kredi
  7. yıl ingilizce (ilave ders)——3 kredi
  8. yıl ingilizce 3 kredi

  8. yıl toplam 22 kredi (dönem 45 kredi olması gerekirmiş)
  7.yıl toplam 17 kredi (dönem 45 kredi olması gerekirmiş)
  toplam 39 kredi oluyor

  kaldığım 5 ders şimdi 9 oldu Yukarıdaki ilave ettiğim dersleri parayı yatırmadan ben internetten mi ekleyeceğim? Kredileri ne şekilde hesaplayacağım ve alacağım ek dersler varsa kaça tamamlamam nasıl hesaplamam gerektiğini anlamadım
  yardımcı olursanız sevinirim

 105. muhammet şişman der ki:

  selam ben yerel yönetimler okumaya çalışıyorum.ilk senemde sadece 1 dersten geçebildim.bana bir yol gösterirmisiniz.

 106. secil der ki:

  merhaba benim bi sorum olacak benim bu yıl sınıf tekrarı olacak ikinci sınıftan iki tane üçüncü sınftan ise üç dersim bulunmakta şimdi kredili sistem dolayısıyla bi üst sınıftanda ders alma gibi bi şansım olacak mı yoksa yine eskiden olduğu gibi ikiden dersim var diye dörtten alamayacakmıyım. Şimdiden cevapladığınız için teşekkür ederim.

 107. niyazi der ki:

  ben dikey geçişle işletmenin 3 sınıfına kayıt yaptıracağım ders ekle sil yapabilirmiyim

 108. zeynep der ki:

  Hocam Bankacılık Sigortacılık okuyorum 1 sınıftan matematikten 2ci sınıftanda İstatistikten kaldım. Bu sene sadece bu derslerimi yoksa ek dersler alacakmıyım çünkü baktığım da örn: matematikten kalanlar için Finans Matematiği ve farklı Dış ticaret İşlemleri gibi bir ders var her ikisinide almak zorundamı kalacağım. Saygılarımla…

 109. serhat yusuf akgün der ki:

  selam hocam.ben sistemden giriş yapıp ders ekle veya sil işlemi gerçekleştirmek istedim.fakat;sistemde kaydınız bulunamadı yazısı ile karşılaşıyorum.4.sınıfa geçtim.3.sınıftan bir tek ingilizce dersim kalmıştır.şimdiden teşekkür ederim.

 110. nazlı der ki:

  hocam benim ilk senem dikey geçiş yaptım ders ekel yapacakmıyım nasıl yapacagım nerden yapacım

 111. elif der ki:

  merhaba, 2 yılık halkla ilişkiler bölümünden uygarlık tarihinden kalmıştım, fakat ders ekle sil işleminde bu dersin adı görünmüyor. neden olabilir acaba? teşekkürler.

 112. FATİH der ki:

  MRB ADALET 1. SINIFI YENİ BİTİRDİM. ALTTAN KALAN DERSİM YOK, 2.SINIF KAYIT YENİLEME İŞLEMİ İÇİN DERS EKLE SİL İŞLEMİ SAYFASINA GİRDİĞİM ZAMAN SADECE 3. YARIYIL DERSLERİ MEVCUT EKLEYECEĞİM DERS GÖRÜNMÜYOR FAZLADAN 4. YARIYIL DERSLERİNİ NASIL EKLERİM VEYA OTOMATİK EKLENMİYOR MU CVP İÇİN TŞK LER.

 113. GULSAH der ki:

  bu bır tesekkur yaısıdır bu sıteyı hazırlayan arkadasa cok tesekkur edıyorum kısa ve oz kafa karstırıcı degıl benım ıcın onemlı olan ılk cumleydı ıkl cumlede de almam gerekn bılgıyı aldım

 114. mhtp der ki:

  merhaba ben işletme bölümü 4.sınıfa geçtim kayıt yenilemede almam gereken derslerin yanında 3.sınıfta kalan dersiminde otomatik olarak görünmesi gerekmiyormu. 3. sınıftan 1 tane dersten kaldım hukuk. ama şimdi baktığımda görünmüyor.sadece 5 ders görünüyor.ne yapmam gerekiyor

 115. ftm der ki:

  mrb ben son sınıfa geçtim bana 23 kredilik ders vermişler alttan dersimde yok ders ekle sille ilgili napıcam ben anlamış değilim yardımcı olursanız sevinirim

 116. Esra Akcan der ki:

  2000 yılı iktisat fak.girişliyim 1.sınıftan matematik dersim olduğu için 3.sınıfa gçemiyorum (2.sınıftan hiç dersim kalmadı) güz dönemi kayıt sisteminde matematik yerine başka bir ders seçebiliyormuyum?seçebiliyorsam matematikten muafmı oluyorum.Son olarakta eğer muaf sayılmıyorsam yinede 1.sınıftan matematik dersine rağman 3. sınıftan ders alabiliyormuyum? İlginiz için teşekkürler.

 117. SEREF UYAR der ki:

  ben işletme 4 okuyacağım. sisteme girdiğimde ders ekle çıkar yok. sadece 5 ders görünüyor (ULUSULAR ARASI İŞLETMECİLİK,İŞLT SOS.SORUMLUK VE ETİK, SERM.PİY.VE FİNANS.KURM., STR.YNT.1 ve ULS.İŞL. bu derslerin toplam kredisi 23 ediyor. 30 krediyi nasıl tamamlayacağım. ve bahar dönemi dersleri de görünmüyor. onları ilave edemezmiyim bu 23 üstüne. İYİ GÜNLER.

  Devamını Oku: http://www.e-ogren.net/aof-ders-ekleme-silme-secme-kredili-sistem/#ixzz2BR2x4fvx

 118. ersin der ki:

  mr ben son sınıfm ders ekle sil yapmadan bankaya parayı yatırdım we aldan btne dersim war onu tekrar ekleme yapabilirmiym nasıl

 119. levents der ki:

  mrb ben geçen seneden kalan türkiye ekonomisi ve işçi sağlığı derslerimi güz döneminde eklemek istemiştim.fakat sistem bana türk vergi sistemini ders olarak verdi ve işçi sağlığı ve vergi sisteminden başarılı oldum ayrıca bahar döneminde türkiye ekonomisinden yine sorumlu olucammı bilgi lütfen.Son sınıf ve son dersler

 120. angel der ki:

  Ben aofde ikinci siniftyim saglik kurumlri isletmeciligini okuyorm. Bu donemde 6dersm gorunuyor bunlarin 3unu alip digerlerini seneye birakmak istiyorum fakat ders silme butonu yok neden olabilir lutfen acil cevp istiyorm….

Bir Cevap Yazın